Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 442749 alkalommal)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2535 Dátum: 2015. Február 11. - 19:18:22 »
 :hat: minden új tagnak!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2536 Dátum: 2015. Február 26. - 03:01:05 »
Sziasztok,

Kb 1 hete szinte non-stop ezt a fórumot olvasom, gondoltam ideje lenne megszólalnom, beköszönnöm. A dologhoz hozzátartozik, hogy szájsebészeti mutatvány miatt némileg parkolópályán voltam az elmúlt pár napban, így nem maradt más mint a telefonnyomogatás, olvasgatás. Hát, nem mondom, az itteni hangulat az állapotomhoz nem volt túl ideális, a számtalan felröhögés okozott némi kellemetlenséget, de úgy látszik, nem eleget ahhoz, hogy ne itt lógjak egyfolytában.

Még gyerek koromban talán valamelyik nagyszülői nyaralás során találkoztam DE-vel, de nagyon nem is tudtam mi az, meg akkoriban senki nem használta azt a példányt. Gyerekkoromban volt érmegyűjtés, ez egészen sokáig nulla költségvetésből ment, aztán elfogyott a lendület.
Tizenéves koromban a zenei érdeklődésem és művelésem a blues felé kanyarodott, abból is a régi vágású dolgok felé, ami végül idővel a megjelenésem stílusában is eleinte időszakosan, aztán egyre állandóbb jelleggel megjelent/jelenik. Az elegáns, klasszikus stílus mindig is vonzott, de sok esetben bátortalan és/vagy lusta voltam/vagyok(?), hogy önmagamat keressem.

A borotválkozást Bic egypengéssel, Barbon krémmel meg valami olcsó pamaccsal kezdtem. Apám így nyomta, így ez volt kéznél. Hát, nem voltam ettől a kombótól hasra esve, pláne hogy szét is kaszaboltam magam általában, úgyhogy mivel a hiba csak a készülékben lehet, meg apám is rendszeresen láttam pontvérezni, először eldobható Gillette, aztán Mach3 lett a borotva, a Barbon meg a pamacs addig maradt, amíg nem kaptam valami alkalomra borotvazselét. Amíg pamacsoltam, nem nagyon fordítottam figyelmet a habra. Arcon minimális habosítás, aztán essünk túl rajta. Mikor már gél volt helyette, zuhany alatt tükör nélkül 90%ban megvolt a borotválkozás, kézzel ellenőrizve, tükörben után-igazítottam a barkót aztán jónapot. Ha nem volt muszáj, 1-2 hétig is húztam, kb. másfél hét alatt válik vállalhatatlanná a szőrzetem, de a melómban sem lényeg ilyen szempontból a megjelenés. Amúgy meg szeretek néha slampos is lenne kicsit.(Vagy csak magyarázom a bizonyítványt?)

Még tavaly láttam a P&P-n a Cinke-major szappanos posztot, és mivel barátnőm már egy ideje a naturkozmetikumok fele igyekszik terelni a kozmetikai termékeinket, elküldtem neki is. Meg is lett az eredménye, a Jézuska hozott egy No.1-et és egy No.2 friss szelet.
Eltettem, ki se próbáltam, mert méltó alkalmat akartam a felavatásukhoz.

Amúgy nagyon lusta bírok lenni, borotválkozás, fodrász szükséges nyűg, volt eddig. Ráadásul otthon "bírják" a borostát, nincs túl erős szőrzet a majdnem-delfin testem csúcsán. Aztán decemberben láttam a Barbershop Budapestről egy cikket, és eldöntöttem, hogy kipróbálom majd. Az egy dolog, hogy nem nekem kellett elmagyarázni az olló túloldalán állónak, hogy hogyan kell vágni a klasszikus férfi frizurát, de mikor végül feloldódtam és kértem egy borotválást a végére, a srác végül rádumált, hogy csak igazítsunk szakállat (pengével). Nem tudom milyen cuccokat használt, de addig nem tudtam, hogy a borotválkozás/borotválás ilyen élmény is tud lenni. Szinte új embernek éreztem magam, mintha egy wellness hétvége utáni felfrissülés lett volna, este 9-kor. Hazafelé vettem virágot is. Otthon siker.

Ide nem tudom hogy tévedtem, azt hiszem hogy a cinke szappan optimális felhasználásáról akartam több infót. Talán. De már annyit olvastam hogy nem emlékszem a kezdeti indíttatásra. Viszont kb. minden odavágott, hogy egyszer eljussak a DE-hez. Szóval 100-200 oldalon biztos túl vagyok már, kár hogy nincs(?) GYIK, vagy legalábbis nem találtam (persze ember legyen aki összeszedi), de azért néhány GYIK-szerű hozzászólást találtam több helyen. No meg a mértékletességre utalást. Azért elmentem pár boltba, szétnéztem klasszikus borotválkozás ügyében, de végül egy Lord L6-on kívül nem vettem (még) semmit. Előkerestem a régi pamacsom, szintén volt mellette egy újabb filléres pamacs, meg még másfél tubus Barbon krémet is találtam egy régi neszeszeremben.

Tegnap előtt este végül elvesztettem a DE-szüzességem. Forró zuhany után, némi oliva olaj, rövid pamacs áztatás, Barbon helyett inkább Cinke-major No.1 tálban habosítva, baromi kemény hab lett, pedig alig tunkoltam a tégelyből. Felkenve a legalább 2-3cm-es szőrzetemre sajnos nem maradt meg az állaga, nem tudom hogy én rontottam-e el valamit, de azért bíztam, hogy alapos volt a "petting". A patronos kapirgálós reflexet nem sikerült egyből elengedni, úgyhogy vétettem 3 hibát, de szinte előre tudtam hogy "ne csináld mert megvágod magad" és úgy is lett. Ennek ellenére egyáltalán nem volt vészes, a patronossal jobban le szoktam nyúzni a felső hámrétegeket. Óvatosságból csak WTG, két körben, de végig éreztem mit csinálok, hol a penge. Hihetetlen érzés ez a sercegés. Meg persze szedegethettem a "méteres szőrszálakat" az L6-ból, de összességében az eredmény elégedettség. Régóta nem használok after-shave-et, régebben balzsamokat használtam. Az még van itthon (Avon), nem romlott meg. Most azért használtam, csak hogy teljes legyen a mutatvány. Minőségre nem babapopsi, de az amúgy is van itthon, ha azt akarnánk nézegetni, meg nem akartam túltolni a béL6t.

Habot kétszer kevertem, mert a pamacsomban nem maradt meg. Ez lehet a megtépázott bozontja miatt? XTG-vel direkt nem mentem rá, hogy hamarabb lehessen megint borotválkozni. Már baj van? :) Most szeretnék egy rendes pamacsot, de végül is ami van, az is működik. Elsősorban a technikám szeretném kiművel, a "pacsulikról" miegymásról meg csak megtudok többet idővel. Eddig is szerettem ebay-en nézelődni, a baj, hogy most megint megvan, mit kéne venni. Vagyis nem kéne, de mégis :D

Bocs hosszú lett   :bocs: Nyugodtan moderáljátok ki egy "Sziasztok"-ra, ha baj  (Majd beposztolom még egyszer  ;D) Kérdeznék pár dolgot, de inkább előtte megpróbálok RTFM-elni...  :kv2:

 :thanks:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2537 Dátum: 2015. Február 26. - 05:59:52 »
Dehogy lett hosszú, épp jó.:))

Üdv itt. :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2538 Dátum: 2015. Február 26. - 06:23:12 »
Szevasz Atis!

Neked reszeltek. Az olvasottak alapján borotvatis durvalitis. Szóval a súlyosabb cuccot kaptad el. Gyógyszer nincs rá. Esetleg jrabi kolléga tüneti kezelésben tud segíteni. Szevasz hej!
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2539 Dátum: 2015. Február 26. - 06:49:18 »
Ave!

Én is majd egy hétig olvastam a postot. ;)


Ha valóban heti intervallumot kedveled, akkor nem az L6 a te barátod, hanem egy OC, ( Open Comb, fiérfifűlnek milyen jól hangzik) azaz a nyitott fésűs.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2540 Dátum: 2015. Február 26. - 07:14:01 »
Ave!

Én is majd egy hétig olvastam a postot. ;)


Ha valóban heti intervallumot kedveled, akkor nem az L6 a te barátod, hanem egy OC, ( Open Comb, fiérfifűlnek milyen jól hangzik) azaz a nyitott fésűs.
Eddig heti, mostantól biztos rászokik a napi 2-re.  ;)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2541 Dátum: 2015. Február 26. - 08:05:17 »
Napi 2 open combra én is raszoknék újra!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2542 Dátum: 2015. Február 26. - 08:22:29 »
Napi 2 open combra én is raszoknék újra!

 :fetreng:  :+1:

Üdv közöttünk!  :hat:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2543 Dátum: 2015. Február 26. - 08:27:09 »
Még mindig a borotválkozásról van szó, vagy már (megint) combokat nyitogatunk? :D

Ja, és üdv köztünk, atteeharp! ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2544 Dátum: 2015. Február 26. - 08:38:07 »
Még mindig a borotválkozásról van szó, vagy már (megint) combokat nyitogatunk? :D

Ja, és üdv köztünk, atteeharp! ;)
Ha egy társaságban, beszélgetés folyamán nem kerül elő ez a téma (open comb) akkor azok kémek! Üdv közöttünk kedves "fertőzött" kolléga!  :fetreng:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2545 Dátum: 2015. Február 26. - 08:40:53 »
Combokat mindig ott is elkél a beretva.  :boldog:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2546 Dátum: 2015. Február 26. - 08:56:42 »
Szia, atteeharp!

Érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2547 Dátum: 2015. Február 26. - 12:03:00 »
Köszi, igen olvastam hogy sörényre inkább OC, de annyira ajánljátok az L6-ot hogy gondoltam azzal tutira nem lövök mellé, kiindulási alapnak jó lesz.
Így nem egy túl agresszív példánnyal kezdek tutira. (Persze ki tudja, lenne-e elég bőr a képemen hozzá)
Ha túl jót veszek elsőre, akkor hogyan indoklom meg, hogy miért kell újat venni? :)
Persze ha meg felbukkan egy open comb, gyorsan résen kell lenni, így lecsúsztam a mostani tothzoltan féle 41C-t. Sebaj.
Napi kettő comb? Áh, álmodika...
Különben az open comb mellé teljesen passzolna egy straight bar, nem DE?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2548 Dátum: 2015. Február 26. - 12:09:52 »
Az oc nem mindig egyenes arányban van a harapossággal.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető PTibi22

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2549 Dátum: 2015. Március 01. - 15:01:12 »
Sziasztok! 22 éves vagyok (lassan 23). Körül belül 1 éve kezdtem el ezt a régi típusú, egy pengés borotválkozást egy Lord L5-ös borotvával,amellyel nem volt épp felhőtlen a kezdés,főleg a hozzá járó Lord kék pengével,amely még az utána következő Muhle R89-esemmel sem működött jól együtt. :D Egy darabig,talán 1-2 hónapig azzal szenvedtem,kipattogzással,meg minden,mi jóval,ami ilyen esetben szokott történni,majd tavaly május környékén beruháztam egy Muhle R89-esre,mivel internetről nem mertem rendelni Edwin Jaggert anélkül,hogy kézbe foghatnám. Nekem meg ugye itt volt az Extrametál a kecskeméti Malomban és az ottani szerény választékból a mühle felelt meg leginkább árfekvésileg,méretileg,súlyilag és kidolgozottságilag a leginkább. Vele már egész jókat borotválkoztam,lassan kezdtem felfedezni,hogy nem csak Wilkinson pengék vannak a környékben,hanem található kék Astra,meg zöld is,amelyekről több helyen is közkedveltként olvastam. A kékekkel való borotválkozások folyamán észrevettem,hogy egyből jobban vág,mint a Wilki,viszont a zöldek jöttek be igazán,főleg a mostani Merkur 38C-vel,amelyet pár hete használok,mivel a kék az picit irritált. Sajnos a jó súly és az alaposabb borotválkozás ellenére kezdem úgy érezni,hogy sajnos nem teljesen kényelmes ezzel a hosszabbított nyéllel a borotválkozás,így hát leadtam a rendelést egy Merkur 34C-re,mivel  rengeteg helyen azt a borotvát tartják a legjobb kezdő borotvának és a 38C használata után szinte biztos vagyok benne,hogy azzal sokkal kényelmesebb lenne számomra is a művelet. :D Erre az oldalra nem olyan rég találtam rá, pedig jó lett volna a kezdetektől szemfülesnek lennem... :P

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici