Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422189 alkalommal)

Nem elérhető ronin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #15 Dátum: 2009. December 17. - 22:38:16 »
Üdv mindenkinek és gratulálok a fórumhoz!  8)

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #16 Dátum: 2009. December 18. - 16:05:32 »
Üdvözlök én is mindenkit!Úgy nézem a késportál után ez lesz a második kedvenc! ;)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #17 Dátum: 2010. Április 27. - 16:40:27 »
Sziasztok!
Érdekesnek tűnik az oldal, én már legalább 10 éve késes borotvát használok, de nem is gondoltam, hogy létezik ilyen forum.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #18 Dátum: 2010. Április 27. - 16:53:31 »
Érezd jól magad köztünk zozo! :)   ...számítunk a tapasztalataidra!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #19 Dátum: 2010. Április 28. - 13:01:25 »
Köszöntjük a Borotvafórum 100. tagját,  thaly3-at!  :)
Jó fórumozást!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #20 Dátum: 2010. Május 01. - 20:27:47 »
Köszönöm Fonti, nagyon kedves tőled és tőletek! Mint a Késportál és az úri borotválkozás nagy rajongója én is üdvözlök mindenkit! Röviden rólam pár sort. Gépészmérnök tanulmányaim alatt írta át végleg életemet a fémek és a pengék imádata. Ezt a fürdőszobában is szívesen gyakorlom, most a DE után/mellett a straight vonallal ismerkedem. Egy férfi 30 alatt is lehet úr 8) Előre is köszönöm a segítségeteket tanácsügyileg ;D
Pöpec a fórum és a lelkesedésetek!

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #21 Dátum: 2010. Május 01. - 20:28:58 »
Üdv a brigádban! :)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #22 Dátum: 2010. Május 02. - 11:26:15 »
Idézet
Egy férfi 30 alatt is lehet úr...

Az én 20 évemmel valahogy nekem is hasonló érzéseim vannak... ;) ;D ;D ;D

Ja és üdv köztünk!

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Megtérésem története
« Válasz #23 Dátum: 2010. Május 02. - 15:43:16 »
Szevasztok!

Többen kértetek, hogy így bő egy hónap ittartózkodás után legyek szíves bemutatkozni. Nos, kezdjük az topik-témával, a borotválkozással.

Első élményem talán 13-14 éves koromban (biztosan a középiskola előtt) egy bőrvágó olló és egy rettenetesen életlen Gillette-pengével felszerelt fésűs DE borotva volt. Vízzel, szappan nélkül. Ez lehetett november táján. Aztán decemberben édesapám azt mondta, hogy ej, fiam, itt az idő, hát kaptam egy Wilkinson patronos szettet, mindenestül (kis tartó, nyél, öt -- igen, akkor még ilyen bőkezűek voltak -- patron, borotvazselé), és mellé a tanácsot: világ életében (családi hagyomány) roppant érzékeny arca volt, így ő kizárólag elektromos borotvával tudott borotválkozni (egyébként tényleg, azzal irritációmentesen tudott). A szettet elhasználtam, de újat már nem vettem helyette, közel 10 évig egyáltalán (értsd: soha) nem borotválkoztam, egészen kivételes alkalmakat leszámítva (ilyenből volt e 9-10 év alatt talán három). Helyette különböző szakállnyírókat használtam legkisebb (talp nélküli) beállításon.
Aztán jött a Gillette-korszak: duplapengés cuccok, "sensitive skin" feliratú gélek, habok, zselék, mind katasztrofális eredménnyel: nem csak a borotválkozás volt kín, hanem az azt követő második-harmadik nap a rengeteg betnövés és a kipattogás miatt. Maradt a heti egy, maximum két borotválkozás. Pár évre rá aztán jött a Braun az első száraz-nedves készülékével (előtte sokáig szemeztem a Panasonic hasonló cuccával, de "zsákbamacska" próbára nem volt kedvem), amelyre pénzvisszafizetési garanciát ígértek. Nosza, belevágtam!

Az eredmény messze nem az elvárt volt. Ritkán, rendszerint 3-4 napos (vagy hosszabb szakállról nullásra visszavágott) borosta után borotválkozva egész jó eredményt adott, de az irritáció és a benövés/kipattogás kombó. Szenvedés volt. Aztán 4 éve a hivatás- és az ezzel járó öltözködés-csere kapcsán szükségessé vált a viszonylag rendszeres és jó minőségű borotválkozás. A szoros ingnyak és az irritált bőr kombinációja viszont az esetek túlnyomó többségében roppant fájdalmas és nehezen gyógyuló eredményt hozott, hiába próbálkoztam minden létező megoldással (sűrű fejcsere, ilyenolyan nedvesítő, krém, ügyeskedés, bármi).

Aztán elvetődtem a blogra (illetve hogy Ed is értse, jött a dzsinn), lett egy Lord L6, egy Omega/Proraso ecset, aloe verás krém és rengeteg Lord penge. Odalett az irritáció (néha egy-egykisebb vágás előfordul), kipattogás lényegében nincs, összesen két benőtt szőrszál volt azóta (április 8., vagyis közel egy hónap után).

A közeli jövő a Merkur Futur lesz, kipróbálok más szappanokat, szerzek rendes habkeverő krüblit, és mivel alapvetően tetszik, a távolabbi jövőben alighanem veszek egy jó minőségű kést is. Mert egy úr az legyen úr. :-)


És úgy egyébként... 18 év a könyvszakmában tördelőként, pár rendkívül szép könyv (szakácskönyv és közgazdaságtani tankönyv), rengeteg kevésbé szép. Közel négy éve meg teljes fordulat, most lakossági/kisvállalati elemzőként és tanácsadóként dolgozom magyarország egyik legnagyobb pénzügyi tanácsadó vállalatánál (nem a Brokernetnél), úgyhogy akinek ilyen természetű kérdése van, annak ajánlom magamat!  ;)

És még pláne egyébként... Hegyikerékpár, fotózás, úszás, terepfutás, sima futás, falmászás, sziklamászás, amatőr csillagászat, természetjárás, magashegyi túrázás, zene (az E.S.T.-ről hallott már valaki?), nagyo régen amatőr rádiózás, siklóernyőzés, autóverseny és ezek egészen speciális kombinációi.

Továbbá a luxus mániákusa vagyok. Ez egyelőre nem sokban nyilvánul meg, viszont pl. a Vass László manufaktúrája által varrt cipő vagy az automata fémszíjas svájci karóra, a valódi úri divat (most épp kalapot keresek magamnak veszettül, alighanem ezt is Londonból leszek kénytelen hozatni) egyelőre kitűnően reprezentálják a hozzáállást.

Jut eszembe, pár napja lettem 37, de a fejem lágya egyelőre nem akar benőni. :-D

Üdv,

Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #24 Dátum: 2010. Május 02. - 17:13:53 »
Szép kis regény Professzore!
Az én életem sajnos még nem ilyen "történelmes" (ha van ilyen szó)...ezért sem nagyon írtam még ilyen bemutatkozó dolgot...ha már homár legyen kövér szoktam volt mondani,írok egy-két sort.

Körülbelül 13-14 éves lehettem amikor elkezdett érdekelni a dolog...irigykedtem,hogy apu meg pár idősebb haverom már mióta borotválkozik és az biztos milyen jó lehet.Elrettentett mindenki,hogy ez csak nyűg semmi élvezet nincs benne...első borotvám egy Mach3 Turbo volt.1-2 évet elvoltam azzal amíg ritkán borotválkoztam.Aztán kutattam az alternatívákat...találtam itthon egy apu katonakorából visszamaradt Gillette Slim Twist-et.Abba vettem általában fehér Wilkinsont vagy Gillette Platinum pengéket...azzal is megvoltam.Aztán tavaly év végén jött el a pillanat,hogy mélyebbre ástam ilyen téren,és elkezdtem tanulni.Rájöttem,hogy ez egyfajta rituálé is,igenis lehet örömöt lelni benne...idén január/február körül vettem egy Slim-et,teljesen elvarázsolt...állíthatós,idén 45 éves...nagy imázsa volt/van a szememben.Közben idekerültem a fórumra(később mint a B&B-re) és elindultam jó értelemben a lavinával a mélybe...most ott vagyok,hogy magamnak keverem mint itt sokan a habot...borz és sörte pamacs,Proraso szappan,longball féle preshave-el indítok mindig etc etc...Lord és Feather pengék...most pedig a késes világot készülök felfedezni...szép lassan.

Igazából ilyen irritációs problémáim mint Prof-nak nincsenek,max ha nagyon összevissza húzkodom a DE-t akkor ég a bőröm egy pár óráig,de nagyon.A toka rész ami nekem problémás,de ha szabad mondani Ed hatására, nem erőltetem ott a "kiborotválást".Tényleg értelmetlen és azóta teljesen nyugis mind a borotválkozás mind az utána lévő regeneráció.

Kis magánélet...20éves lettem idén februárban.Szakácsnak tanulok,még van két évem...aztán terveim szerint szerencsét próbálok máshol a világon.

Azt hiszem ennyi elég lesz,bár rég meg kellett volna írnom...most jött el az ideje,mint tudjuk ami késik nem múlik. :D ;)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #25 Dátum: 2010. Május 12. - 17:44:10 »
Most látom, hogy törzstag lettem ;D ;D ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #26 Dátum: 2010. Június 09. - 11:39:18 »
KISFIAM!
 SEGITSEGERT, JOHETSZ HOZZAM, NEM HULYITENI A TARSAID
 FLASI

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #27 Dátum: 2010. Június 09. - 11:47:00 »
KISFIAM!
 SEGITSEGERT, JOHETSZ HOZZAM, NEM HULYITENI A TARSAID
 FLASI
elpattant egy húr HOGY MI?
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #28 Dátum: 2010. Június 09. - 20:55:10 »
KISFIAM!
 SEGITSEGERT, JOHETSZ HOZZAM, NEM HULYITENI A TARSAID
 FLASI
Na, ez kinek szól? Ez ám a hangnem!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #29 Dátum: 2010. Június 09. - 21:04:30 »
KISFIAM!
 SEGITSEGERT, JOHETSZ HOZZAM, NEM HULYITENI A TARSAID
 FLASI
Na, ez kinek szól? Ez ám a hangnem!
szerintem hagyjuk!
nyugodjanak le a hangulatok és a kedélyek, és holnap friss fejjel elkezdhetünk fótumozni...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici