Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 444978 alkalommal)

Nem elérhető Tutajos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2685 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 15:11:40 »
Üdv!
Érezzétek jól magatokat errefelé!
(Magam is ezt teszem.)
Egy újszerű és sokak által vitatott elmélet szerint nem vagyunk egyformák.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2686 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 17:05:17 »
Durván 35 éve borotválkozok,
Üdv... és csak finoman! ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2687 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 17:08:09 »
Taníts minket mester! 😆😂😂
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2688 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 14:18:02 »
Sziasztok!

Üdv

Á

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2689 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 14:25:59 »
 :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Galambos Tarzan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2690 Dátum: 2015. Szeptember 19. - 23:55:11 »
Sziasztok! A Késportálon keresztül Edrose segítségével regisztráltam ide, amit ezúton is köszönök! Jó olvasni a sok felhalmozott hasznos infót, tapasztalatot! Mindenféle dolog érdekel ami vág, a skandináv késeken keresztül a tradi magyar bicskákon át a DE és a borotvakések után a faragó kések, vésők is :)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2691 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 00:02:36 »
Érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2692 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 13:32:06 »
Üdv! Itt az esze is vág mindenkinek, úgyhogy jól fogod magad érezni :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Suby

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2693 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 13:36:24 »
Üdv....  :hurra:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2694 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 14:24:35 »
Sziasztok! A Késportálon keresztül Edrose segítségével regisztráltam ide, amit ezúton is köszönök! Jó olvasni a sok felhalmozott hasznos infót, tapasztalatot! Mindenféle dolog érdekel ami vág, a skandináv késeken keresztül a tradi magyar bicskákon át a DE és a borotvakések után a faragó kések, vésők is :)

Ha pedig a Lajos rokona vagy, akkor a vágóeszközök és vésők közé beveheted a különféle fűrészeket is, különös tekintettel a vasfűrészek csoportjára  :crazy:

Nem elérhető Galambos Tarzan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2695 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 15:34:37 »
Sziasztok! A Késportálon keresztül Edrose segítségével regisztráltam ide, amit ezúton is köszönök! Jó olvasni a sok felhalmozott hasznos infót, tapasztalatot! Mindenféle dolog érdekel ami vág, a skandináv késeken keresztül a tradi magyar bicskákon át a DE és a borotvakések után a faragó kések, vésők is :)

Ha pedig a Lajos rokona vagy, akkor a vágóeszközök és vésők közé beveheted a különféle fűrészeket is, különös tekintettel a vasfűrészek csoportjára  :crazy:


Ettől a poszttól Lagzi Lajcsi 25 kilowattot fogyott  :fetreng:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2696 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 16:26:11 »
 ;D

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2697 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 11:34:53 »
Sziasztok!

Villanyborotváról térek át a hagyományos eszközökre. Nem tudom, jó döntés volt-e, de ebay-ről rendeltem egy alapkészletet, gondolva, hogy kipróbálom, és majd eldől, hogy hosszútávú barátság lesz-e a dologból.
A készletben Weishi 9306-F készülék van, Dorco pengék, egy noname borzszőr pamacs és egy noname szappan pici tálkával. Az első próbálkozásom nagyon-nagyon jól sikerült, mindenfajta vér-fájdalom-kín nélkül sima lettem. Akkor nagyon fellelkesültem. A második, harmadik kísérlet már nem volt ennyire sikeres :) De érzem, hogy fogom ezt szeretni.
Annyira, hogy hajlandó vagyok fejleszteni is a dolgokon. Már rendeltem újfajta pengéket, lesz köztük Derby, Astra, fekete és sárga Feather... Nagyon kíváncsi vagyok, hogy érzek-e lényeges különbséget.
A szappannal nem vagyok megelégedve, korántsem tudok olyan habot képezni, amilyeneket láttam videókon, képeken. Így ma vettem egy Figaró habzó krémet. Ezt is ki fogom próbálni.
Később esetleg kiegészíteném a készletet egy másik készülékkel. Az Edwin Jagger DE89 nagyon tetszik, és jókat is írtatok róla. Várhatok tőle lényegesen más élményt, mint a Weishi-től?

De, ami talán érdekes lehet velem kapcsolatban, az az, hogy a másik hobbim a szappanyozás. Már megrendeltem a hentesnél a marhafaggyút, böngésztem a recepteket, hamarosan fogok készíteni saját szappant. Ebben (is) minden tanácsot szívesen fogadok. Az összetétele nagyjából: kókuszolaj, pálmaolaj (vagy disznózsír), olivaolaj, kakaóvaj, ricinus olaj, shea vaj és persze faggyú. De van külön sztearinsavam is, de az első körben nem kerül bele pluszban. Illatban levendula, rozmaring és teafa keverékére gondoltam. Mit szóltok?

Szorgalmasan olvasok a továbbiakban is, de egyelőre nem sok okosságot tudok hozzátenni a témákhoz.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2698 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 12:07:22 »
Köszöntelek!

A kinézett EJ vagy jó lesz, vagy nem. Elsőre nem lehet megmondani neked melyik készúlék-penge-szappan trió a legideálisabb.

Azt tudom mondani, amit csak lehet, próbálj ki készülékből és pengéből ha módod adódik rá minél többet.

Ha lesz szappanod, szerintem páran vállalkozunk rá kipróbálni mire képes, s biztos lehetsz, a kritikai érzékünk könyörtelen, de őszinte, építő jellegű.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2699 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 12:21:17 »
Üdv közöttünk! Igen, szeretünk új dolgokat kipróbálni :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici