Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422190 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2925 Dátum: 2016. Június 13. - 12:53:05 »
hááát... egyrészről a Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink topik jöhet szóba, illetve a Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi..., de lehet más megfelelő topik is ami nem jutott eszembe :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Jenobence

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2926 Dátum: 2016. Június 13. - 14:56:09 »
@rty42:
Köszönöm!
Már olvasom is.

A szövegben a kérdéses részt töröljem?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2927 Dátum: 2016. Június 13. - 17:57:03 »
Szerintem elfér itt is ;)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető szadav

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2928 Dátum: 2016. Június 26. - 08:42:49 »
Üdv,

A késportálon tag vagyok már egy pár éve, bár jobbára a csendes szemlélődést gyakorlom. Ott találtam rá a pamacs és pengére, ami felkeltette az érdeklődésemet. Ezelőtt leginkább géppel borotválkoztam, mert azt hittem az arcom nem bírja a pengét. Rövid olvasgatás után, elkértem édesapám 40 éves Gillette borotváját, (azóta kiderült, hogy egy slim twist) és egy Wilknson pengével, és Barbon krémmel irritáció mentesen sikerült megborotválkoznom. Tényleg az előkészületen múlik minden! Szeretném csekély tudásomat gyarapítani, és úgy érzem, hogy ez a fórum a legmegfelelőbb hely erre. Köszönöm, hogy felvettetek.
Üdv Szabó Dávid.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2929 Dátum: 2016. Június 26. - 08:49:01 »
Mi köszönhük, hogy ránk találtál!

Remélem, sok hasznos információval tudunk szolgálni!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2930 Dátum: 2016. Június 26. - 09:53:04 »
Üdv közöttünk!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2931 Dátum: 2016. Június 26. - 10:26:54 »
Szia, Dávid!

Érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2932 Dátum: 2016. Június 26. - 14:27:08 »
Üdv, s érezd magad jól közöttünk!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2933 Dátum: 2016. Június 26. - 17:17:38 »
 :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2934 Dátum: 2016. Július 02. - 12:06:45 »
Sziasztok,

kicsit több, mint egy éve találtam rátok, azóta read only módban vagyok jelen, de a héten úgy döntöttem én is megosztom a tapasztalataimat veletek és a többiekkel akik szintén csak olvassák a fórumot.
Kb 10+ éve borotválkozok egy Wilkinson Quattro készülékkel, amivel többnyire meg voltam elégedve. Azonban karácsony felé, már fogyóban volt a penge hozzá és akkor úgy határoztam, hogy új készüléket veszek. Valahogy aztán nem vonzott, hogy 5 pengét rángassak az arcomon, ezért ekkor jött, hogy kipróbálom a hagyományos borotválkozást.
Karácsony után meg is megleptem magam egy kezdő csomaggal (Palmolive Classic krém, Lord L6, HJM borz pamacs és Figaró AS).
Nem volt éppen felhőtlen az öröm, mert sajnos a nyakam elég nehezen viselte. 1,5 hónappal később vettem egy Gillette Old Type Open Comb fejes készüléket amivel sokkal jobb eredményt rétem el. Aztán teltek a hónapok és megint elővettem az L6-ot amivel már meg tudtam rendesen borotválkozni. Ez kellett is, mert közben munkahelyváltás miatt áttértem a napi borotválkozásra és ebben az L6 jó szolgálatot nyújtott.
Röpke fél év alatt lett 4 készülékem, 3 féle borotvakrémem, 13 féle szappanon (Cinke féle minta, szóval ez kb 3 szappan), 2 féle pamacsom (borz és disznó), 3 féle AS és vagy 15 féle pengém. A fentiek tekintetében most lehet megyek egy kis elvonóra  :crazy:
Ahogy persze olvasgatom a fórumot a fenti számok töredék mennyiséget jelölnek az itt jelen lévők otthoni raktárához képest  :D de részemről nem cél a felhalmozás. A fenti termékekkel szerintem 1 évig elleszek.
Van egy kis varázsa a hagyományos borotválkozásnak ami nagyon megfogott. Remélem, hogy ez a kis közösség tovább fejlődik és egyre több termékről, tapasztalatról olvashatok.

 :2thumbup:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2935 Dátum: 2016. Július 06. - 13:49:25 »
Megcsípett a razorbug.
Üdv a diliházban!  :crazy:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2936 Dátum: 2016. Július 06. - 13:54:30 »
Takuun, érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2937 Dátum: 2016. Július 06. - 14:36:55 »
Üdv
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető grdsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 103
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2938 Dátum: 2016. Július 07. - 08:50:19 »
Legyen sok örömöd a sokféle eszköz illetve szoftver kipróbálásában, és a legeslegjobb keresésében illetve megtalálásában! Na meg a remek végeredményben!

Nem elérhető ZseboG.

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2939 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 08:46:43 »
Sziasztok!
Sok-sok évvel ezelőtt serdülő koromban fater pillangós borotvájával kezdtem a pályafutásom majd jött a Sensor Excell, Mach3, Quattro Titanium korszak heti 2-3 beretválkozással. Egy időben próbálkoztam rezgőkéses Braun borotvával is, amikor naponta "nyestem" magam. Az utóbbi pár évben viszont ellustultam és csak egy szakállvágóval készítettem magamnak 1mm-es borostát. Most viszont rájöttem, hogy unom a borostát.  :) A Quattro Titaniumhoz pengét kellett volna vennem, de még az ázsia centerben is "drágának" találtam a pengéket. Illetve akármikor borotválkoztam korábban vele mindig vámpírcsalogató volt a nyakam (rossz technika és/vagy előkészítés).
Szóval rendeltem magamnak egy Mühle R106-os beretvát, egy fejvédőt és egy Omega S11206-os szintetikus pamacsot. Első körben kipróbálom a borotvához mellékelt Gilett Silver Blue pengéket és majd kiderül, hogy mennyire válik be. Elvileg a napokban kell megérkeznie a termékeknek.
Remélem sok hasznos tapasztalattal/élménnyel leszek gazdagabb.
A választásom előtt pér napig olvasgatam is és ezért esett ezekre a termékekre a választásom... ;)
Gábor

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici