Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422195 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2970 Dátum: 2016. December 10. - 15:35:47 »
Isten hozott!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2971 Dátum: 2016. December 10. - 15:56:04 »
Üdv itt!  Ennél csak rosszabb lesz.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2972 Dátum: 2016. December 10. - 16:16:08 »
Üdv!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2973 Dátum: 2016. December 10. - 18:30:35 »
Köszönöm a biztató szavakat! Itt motoszkál körülöttem és folyton azt mondja, h venni kellene egyenes borotvát is! Csak a fenés megtanulása végett! Hess-hess ne duruzsolj a fülembe!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2974 Dátum: 2016. December 10. - 21:47:56 »
Üdv minden újnak!  :bor:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető korte

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2975 Dátum: 2016. December 17. - 15:12:25 »
Sziasztok!

Lassan bemutatkozom én is.
Egy ideje már találkoztam a fórummal, de mostanában kezd el elkapni a gépszíj. Anno még Szűcs Robin keresztül találtam ide, Szegeden élek.
Kezdtem egy Lord L6-al, de az abszolút nem jött be. Teljesen betekerve a szárát az enyém abszolút használhatatlan, gyakorlatilag nem lóg ki belőle a penge. Aztán kaptam egy Gilette DE-t kölcsön, ami elindított az úton. :)
Jelenleg van egy saját Mühle R41 (amit nagy megelégedettséggel használok) illetve egy nagyapámtól örökölt sörte pamacs. Egy Proraso szappan, két krém, illetve egy timsó tömb. AS nek Nivea standard lotionját használom, ár/minőség arányban szerintem egész jó.
Kezd húzni a kés iránti vágy, gondolkodtam, hogy bekezdek egy shavettel, de több helyről azt hallottam, hogy egy jó kés teljesen más. Szóval kockáztatok, és venni fogok egy kést. :)
Kellő ismeretek híján picit félek, hogy mellélövök ezért nem kapkodom el. Max 30e magasságában áldoznék rá.
Nagyjából itt tartok most. :)

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2976 Dátum: 2016. December 17. - 15:52:03 »
Üdvözöllek! Szerintem abból az összegből amit felvázoltál elég tág keretek között választhatsz magadnak kést. Nem tartom magamat szakértőnek, majd mások biztosan konkrét ötleteket fognak adni. Én csak annyit, hogy vásárlás elött próbálj meg kipróbálni kést, késeket, így talán könnyebben elkerülöd a mellényúlást.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2977 Dátum: 2016. December 17. - 16:05:16 »
Üdv köztünk!
Jómagam is a kés kipróbálására biztatlak, mert egészen egyedi élmény. Viszont azt majd később látod meg, hogy a késes borotválkozás és a vele járó karbantartás mennyire illeszkedik a borotválkozási szokásaidhoz, a rászánt idődhöz, borostádhoz, arcodhoz, kézügyességedhez, türelmedhez.
Amire először is felhívnám a figyelmedet, hogy (a kezdeti csalódás elkerülése végett) csak és kizárólag frissen élezett, és profi által élezett kést próbálj ki. Ahhoz már aztán tudsz majd viszonyítani.

(szerintem)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2978 Dátum: 2016. December 17. - 16:14:09 »
 :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2979 Dátum: 2016. December 17. - 16:41:43 »
Üdvözöllek!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2980 Dátum: 2016. December 17. - 17:31:41 »
Üdv közöttünk!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2981 Dátum: 2016. December 17. - 18:23:32 »
Üdvözlet!  :bor:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2982 Dátum: 2016. December 17. - 21:42:17 »
Üdvözlet közöttünk:)
Egy kis önreklám kés ügyben  :peace: nézz be az elad topikba árulok egy kést teljesen üzem kész, mesternél éleztettem ,hibátlan. kezdésnek vettem velem ez a kés szeretette meg a késes borotválkozást.
nézz körbe a piacon olvass véleményeket itt a fórumon is ha szimpatikus a kés keress meg  :hat:
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető capryg

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2983 Dátum: 2017. Január 20. - 16:10:05 »
Sziasztok!

Kb. másfél éve regisztráltam a fórumon. Read only módban voltam eddig. Most jött el az idő, hogy bemutatkozzam.

Nagyjából 3 éve vagyok elkötelezett híve a hagyományos borotválkozásnak. (Előtte számtalan redőnyös megoldással próbálkoztam, több-kevesebb sikerrel) DE-t használok, jelenleg Mühle R41 (2013) ill. Parker 24 C felváltva, helyenként nyélcserével kombinálva. Persze mint sokan mások, én is a műanyag Wilkinson - Lord L5 és L6 vonalon kezdtem. Aztán jött képbe ez a fórum és ezzel párhuzamosan került talonba a kezdőkészlet is  :) Az L5-öt - alaplemez nélkül - némi szakállkontúrozásra azért használom. A késes műfaj is inspirál, eddig soha nem próbáltam, viszont a borotválkozási szokásaim miatt problematikus a használata. Ez azért van így, mert hajam nem sok van, az a kevés meg minek elvet követve a kobakom is BBS-t kap beretválkozásnál (átlagosan 3 naponta, 4 ha lusta vagyok rá).  ;D Erre meg nem jó a kés.

Köszönöm minden fórumbeli éltársnak azt a rendkívül sok és hasznos információt, amelyet megosztotok.  :handshake:

Nem elérhető fmxrider

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2984 Dátum: 2017. Január 28. - 21:23:34 »
Sziasztok!
Egy rövid ideje olvasgatom én is a fórumot, és elég sok hasznos infóval lettem gazdagabb.  Igaz még nem vagyok túl tapasztalt,  de majd idővel az is eljön. Eddig még csak egy slim twistet próbáltam, de én egy utazós szerintem cseh típust használok.  Lassacskán szeretnék egy komolyabbra beruházni. Az antik Gillettek és az újabbak közül ugye az R41es szimpatikus.  :)

További szép estét.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici