Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422178 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3015 Dátum: 2017. Március 26. - 22:47:33 »
Isten hozott!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3016 Dátum: 2017. Március 27. - 04:47:03 »
Üdv!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3017 Dátum: 2017. Március 28. - 16:13:46 »
Sziasztok!
Most csatlakoztam a fórumhoz a sok olvasás után úgy gondoltam hogy szeretnék hozzátok cspódni.

ŰÜdvözlök mindenkit.
 :sör:
Üdv a klubban! :handshake:
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető fibula

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3018 Dátum: 2017. Április 10. - 07:15:15 »
Üdv Mindenkinek!
Nem régen ismerkedem a hagyományos borotvákkal, jelenleg még a sebzős korszakom élem...
Köszönöm, hogy itt lehetek!


Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3019 Dátum: 2017. Április 10. - 07:42:38 »
Szervusz!

Sok sikert közöttünk!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3020 Dátum: 2017. Április 10. - 07:49:53 »
Üdv!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3021 Dátum: 2017. Április 10. - 08:01:40 »
Szia, fibula, érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3022 Dátum: 2017. Április 10. - 09:38:59 »
Szia fibula, udv koztunk, elvezd es ne vedd veresen komolyan. hehe
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Füles

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3023 Dátum: 2017. Április 10. - 21:13:35 »
Isten hozott !  :handshake:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3024 Dátum: 2017. Április 12. - 14:55:31 »
Sziasztok,

Nemrég bukkantam a fórumra és sok hasznos infót találtam nálatok. Úgy döntöttem megkockáztatok egy regisztrációt is és megpróbálok bekapcsolódni az eszmecserébe. :)

Amikor elkezdtem borotválkozni, akkor többpengés hiperszuper divat borotvákat vettem, ill. kaptam, amik tanuláshoz megfeleltek, de egyik sem nőtt igazán a szívemhez, sőt... A főiskola kezdésre nagyapám meglepett egy original, bontatlan Astra 501-el, amit gyanítok pont ilyen céllal vehetett és nagyon régóta őrizgethette. Hamar a kedvencemmé vált, a többiek mentek a kukába. Ez közel húsz éve volt és akkoriban sajnos nem voltak még ilyen netes fórumok (sőt akkoriban a mobil telefon is kuriózum volt), így a család férfi tagjaitól lehetett csak információkat szerezni. A 100Ft-os boltban vásároltam borotvakrémet, aminek a márkájára nem emlékszem pontosan, de a netes kutakodás után úgy gondolom, hogy a török Derby lehetett, emlékeim szerint akkor piros-kék-sárga-zöld variációkban árulták, amiből a kék/normal, sárga/citrom, zöld/mentol azóta is változatlan, ha jól látom. Volt egy piros fanyelű pamacsom, egy porcelán bögrém és általában Wilkinson pengét használtam. Akkoriban szinte minden boltban lehetett kapni pengét, a pénztár melletti polcokon tartották, mondjuk a szódás patronok társaságában.  :D Bár nem ma volt, de már akkor sem sokan használtak ilyen borotvát. Mivel műszaki főiskolára jártam, ahol még hagyományos módon rajzoltunk pausz papírra, tussal, csőtollal, így a használt pengék sem kerültek a kukába, mert azokkal prímán lehetett javítani, ”kaparni” az elrontott rajzot, így az újrahasznosítás meg volt oldva, a folyamatos felvevő piac garantált volt.  8)

Az utóbbi 10 évben hanyagoltam a borotválkozást, folyamatosan szakállas vagy borostás voltam, az Astra pedig a szülői házban maradt. Nemrég a párom elkezdett nyaggatni, hogy unja már a borostát, eldobható borotva volt itthon, de botrányos, elkeserítő munkát végeztem vele, így elhatároztam, hogy ha legközelebb hazamegyek a szüleimhez, előkeresem az öreg Astrát. A múlt héten ez meg is történt, némi áztatás, sikálás, fertőtlenítés után tip-top állapotba került, vettem hozzá a háztartási boltban Wilkinson (240Ft) és zöld Astra (180Ft) pengéket, utóbbit itt a fórumon olvasottak alapján kockáztattam meg. A Wilkinsonnal anno olyan tapasztalatom volt, hogy elsőre igen harapott (vizsgák előtt közvetlenül nem is kockáztattam meg szűz pengét) így a zöld Astra mellett döntöttem, már csak a kíváncsiság miatt is és rendkívül elégedett voltam vele. A sokévnyi kihagyás ellenére, legnagyobb meglepetésemre sikerült szinte hibátlan eredményt elérnem, mindössze egyetlen kis pontvérzést produkálva.  :boldog: Azóta még kétszer borotválkoztam, amiknél hasonló eredmény született, így a pozitív élmény hatására úgy döntöttem visszatérek a rendszeres borotválkozás világába.  :borotva: Egyelőre az épp rendelkezésemre álló borotvahabot és arcbalzsamot használtam, de hamarosan beszerzek egy borotvakrémet és egy arcszeszt is a tisztesség kedvéért. A borotvakrém kapcsán mindenképp figyelembe fogom venni a fórumtársak tapasztalatait, az arcszesznél azt hiszem egyelőre megmaradok a régi klasszikus kedvencnél, az Old Spice Whitewaternél.  ;D

Elnézést a hosszú bemutatkozásért és köszönöm a lehetőséget, hogy csatlakozhattam!  :hat:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3025 Dátum: 2017. Április 12. - 15:27:19 »
Üdv,

Szerintem Astra 501 után nehéz érdekes készüléket találni, én legalábbis a helyedben felejteném a szokásos R89, Merkur, vagy Gillette Tech/TTO vonalat.
Persze lehet hogy nem is akarsz vasra költeni, de ha túl sokat olvasol errefelé, tuti megjön az étvágyad :)

Jó mulatást!

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3026 Dátum: 2017. Április 12. - 20:10:39 »
Köszi :) Egyelőre maradok a jól bevált műanyagnál és az egyéb "hozzávalókban" kísérletezek, de nem tartom elképzelhetetlennek a későbbiekben más készülékek beszerzését, illetve néhány hónapja megörököltem a nagyapám borotvakéseit, talán azokkal is teszek majd egy próbát ;)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3027 Dátum: 2017. Április 12. - 20:22:54 »
Üdv közöttünk
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gergő73

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3028 Dátum: 2017. Április 13. - 13:10:26 »
Üdvözletem mindenkinek! Nemrég találtam rá erre a fórumra és gondoltam regisztrálok, mert szeretek borotválkozni és érdekel a téma.
Amivel nyúzom az arcom:) Egy Mühle Rosegold zártfésűs DE borotva. (R89)
Penge: Wilkinson Sword. (Mühle pengéket használtam, de az én szőrzetemhez nem jó, a Wilki jobban bevált, érdekes módon az R89-es jobban passzol a Wilkinsonnal)
Pamacs: De Vergulde Hand Original Barbers
Borotvaszappan: De Vergulde Hand borotvaszappan, néha PRORASO borotvaszappan (zöld tégelyes)
Timsótömb: (AS-ként) De Vergulde Hand timsótömb.
Pre -ként forró vizes törölköző, forró vizes arcmosás.

A topikok között nem nagyon olvasok a De Vergulde Hand termékeiről, pedig nem drágák és szerintem jók. Van valaki aki használja ezeket a borotvaszappanokat, stb? Érdekelne mások véleménye ezekről a Vergulde Hand cuccokról.
Anno sokpengés, patronos borotvákkal kezdtem "pályafutásom":) de már huszonéve DE borotvákat használok kizárólag.
Köszönöm hogy itt lehetek!
Gergő

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3029 Dátum: 2017. Április 13. - 15:00:11 »
Üdv az újaknak!

(Jók ezek a csöppet szentimentális történetek, jól esik olvasni őket. Köszönöm a közzétételt!)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici