Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422159 alkalommal)

Nem elérhető SuperBalinto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3180 Dátum: 2018. December 23. - 17:41:51 »
Sziasztok!

Bálint (26) vagyok,  azért regisztráltam, mert szeretném elsajátítani a késes borotválkozás művészetét. Itt a fórumon elég sok hasznos információt olvastam ezzel kapcsolatban, amit a beköszönő üzenetemben szeretnék is megköszönni.

Érdekes tény: gyerekkoromban már játszottam borotválkozósat ;D , de mikor 17-18 lettem bedőltem a marketingnek  és a repülő borotvákat kezdtem el használni, de most eljött az idő :borotva:

Kellemes Ünnepeket Kívánok!  :buek:

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3181 Dátum: 2018. December 23. - 19:16:39 »
Üdv nálunk! Legyen hasznos a regisztrációd, érezd magad jól a fórumon.
Kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok Neked és családodnak!!!
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3182 Dátum: 2019. Január 07. - 15:58:34 »
Sziasztok,

Most már szeretnék én is bemutatkozni. Ez nem az első hozzászólásom itt a fórumon. Már eddig is nagyon sok kérdésemre kaptam választ és iránymutatást a kezdőknek szóló blokkban, így lehetséges az, hogy most már saját kezdő arzenállal dicsekedhetek. A klasszikus DE borotvák tekintetében azt kell, mondjam, hogy számomra is szerelem volt első látásra. De ugyan így magával ragadt az a szertartás, ami az ilyen fajta borotválkozáshoz hozzá tartozik. A fórumon olvasott tanácsok alapján (előkészítés, borotválkozási technika stb.) szinte azonnal irritáció mentesen megtudtam borotválkozni akkor még a patronos borotvámmal, ma pedig már a Kínából érkezett DE borotvámmal. Ami azért is volt elképesztő, mert korábban ez soha sem sikerült, mindig volt valahol legalább egy vágás és/vagy bőr pír. Ismért szeretném megragadni az alkalmat, hogy megköszönjem a segítséget és a sok tanácsot, ami eljuttatott oda, hogy ma már élvezettel és izgalommal tekintek minden olyan nap elé, amikor ismét borotválkozhatok. Tudom, hogy ez beteges, de most már számomra is egyértelmű, hogy jó helyen vagyok, mert ez a zártosztály úgyhogy kérlek, fogadjatok be!  :hurra:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3183 Dátum: 2019. Január 07. - 16:21:39 »
: ) Üdv a diliházban!

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3184 Dátum: 2019. Január 07. - 16:40:26 »
Gratulálok és üdvözöllek :-)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3185 Dátum: 2019. Január 07. - 22:58:30 »
Lattitude, érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3186 Dátum: 2019. Január 08. - 06:43:16 »
Mit rendeltél Kínából?
HP

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3187 Dátum: 2019. Január 09. - 09:33:12 »
Szia,

Bocs, hogy csak most válaszolok, de kicsit sűrű volt az elmúlt pár nap.
Amiket vettem:
- Kleithos kolléga által javasolt ZY DE borotva (ha jól tudom aklkor ennek Merkur feje van):https://www.ebay.com/itm/401507220494?ul_noapp=true
- Illetve hozzá két Yaqi fejet az Ali-ról:
- DOC: https://www.aliexpress.com/item/Yaqi-Mellon-Safety-Razor-Head-Without-Logo-for-Shaving-Razors/32853918904.html
- OC: https://www.aliexpress.com/item/Chrome-Color-Open-Comb-Shaving-Razor-Head/32849366680.html
- Valamint fásdalom díjként kaptam a Yaqi-tól egy ajándék fejet, a Yaqi 1604 borotvájának a fejét:
- Pmol kolléga videójában látható: https://youtu.be/Ac5xk4biYf4

Így most van egy 80g-os Stainless Steel nyél és hozzá 4 borotva fej!  :hurra: :hurra: :hurra:
Amit még rendeletem az egy 24 mm-es Yaqi szintetikus pamacs: https://www.aliexpress.com/store/product/24MM-Milky-White-Resin-Handle-Tuxedo-Knot-Men-s-Shaving-Brushes/2986023_32870087808.html

És egy kis 2$-os műanyag álvány a borotvának és a pamacsnak. Értékelést majd a megfelelő topic-okba szeretnék írni, de elöljáróban annyit el tudok mondani, hogy nekem kezdőnek ez egy nagyon ütős kombó lett 27$-ból.  :hurra: :hurra: :hurra:


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3188 Dátum: 2019. Január 09. - 10:20:14 »
Ha csak a "html"-ig másolod be a linket úgy is működik és nem nyúlik szét az oldal ;)

Amúgy gratula, szép kezdő szett! :)

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3189 Dátum: 2019. Január 09. - 11:18:16 »
Módosítottam, és köszönöm

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3190 Dátum: 2019. Január 09. - 20:18:42 »
Jó szettet választottál.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3191 Dátum: 2019. Január 09. - 20:34:27 »
 :thanks:

Nem elérhető Janesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3192 Dátum: 2019. Május 01. - 13:49:16 »
Sziasztok.
István vagyok szeptember leszek 30. Az elmúlt egy-két hétben jött velem szembe néhány cikk a hagyományos borotválkozásról, és ezeket elolvasva valahogy úgy éreztem hogy ki kell próbálnom mondjuk úgy ezt a fajta borotválkozást, ( és remélem nem csak próba hanem áttérés is lesz belőle) méghozzá én borotva kés használatára adnám a fejem. A gonolattól felbuzdúlva rendeltem eliról egy gold dollar66 -ost kezdőkésnek. Igyekeztem több mindent elolvasni innen ahogy rátaláltam a fórumra bár ha van szabadidőm többször is idetérek vissza de jelenleg lehetetlennek látom hogy valaha is mindent "magamba szívjak". Jelenleg mindennap borotválkozok egy elektromos borotvával, de nyilván a simaság sem az igazi. Kicsit félve, de kíváncsiággal várom az első használat alkalmát.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3193 Dátum: 2019. Május 01. - 19:31:37 »
Szia Janesz, üdv itt, közöttünk! A Gold Dollar egy jó kezdőkés, de majdnem biztos, hogy nem borotválkozásra kész állapotban fog érkezni hozzád. Lehet, hogy tudtad, de nem szeretném, ha egy életlen kés venné el a kedved mindjárt az elején. Az első pár borotválkozás majdnem biztos, hogy nem fog vér nélküli lenni, de később rá fogsz érezni. Sok jó borotválkozást!
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3194 Dátum: 2019. Május 01. - 22:03:49 »
Szervusz!

A GD-t szinte biztosan éleztetned kell érkezést követően, viszont arra is jó, hogy magad gyakorolj rajta: nem pótolhatatlan veszteség, ha baj érné.

Magam is elektromos borotvát használtam a rendes pamacsolás előtt, és - ha jól emlékszem - azt tapasztaltam, hogy kellett 2-3 hét ahhoz, hogy a bőröm megszokja a pengét, simuljon, tűrje a borotválást. Amíg a kés utazik, lehet, hogy érdemes volna megkezdened az átállást (pl. eldobhatókkal  :peace: ), legalább a pamacsolást is gyakorolhatod.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici