Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 445020 alkalommal)

Nem elérhető Bura

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3195 Dátum: 2019. Június 10. - 22:51:43 »
Sziasztok urak,szeretnék szintet lèpni a borotválkozás terén ez hozott közétek.Vettem kezdésnek egy Parker srx shawettet,Feather és Parker pengékkel.A héten várok egy Dovo bismarck kést.Először sokat fogok kérdezni ;D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3196 Dátum: 2019. Június 10. - 22:54:05 »
Szia, Bura, érezd jól magad közöttünk!  :handshake: Kérdezz csak bátran!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Éjjeliőr

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3197 Dátum: 2019. Szeptember 01. - 15:07:11 »
Üdvözlet mindenkinek!

Jó ideje követem a fórumot, itt az ideje, hogy bemutatkozzak. 41 éves vagyok, a borotválkozásra sokáig, mint szükséges rosszra tekintettem. Pár évvel ezelőtt a sokpengés csodákból elegem lett, a normális villanyborotvákat drágának találtam, végül úgy gondoltam, jobb, ha nem nyűgként fogom fel a dolgot, hanem hobbiként, és nincs mit vesztenem vele alapon, vettem egy hagyományos borotvát. Pár nap múlva már azt kívántam, hogy nőjön gyorsabban a borosta. Szóval elég hamar elindultam azon a bizonyos lejtőn, aminek a következménye pár készülék, pengék, nagyobb mennyiségű krém, szappan, és aftershave  beszerzése lett, és idő közben előkerült a szekrény mélyéről nagyapám régi kése is... :)
Ha választani kellene egy összeállítást, ami a kedvencem, akkor talán a Merkur Futur, Feather pengével, zöld Proraso, Figaro as, és egy egyszerű HJM borz pamacs (első pamacsom, nagyon a szívemhez nőtt valamiért)


András

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3198 Dátum: 2019. Szeptember 02. - 11:53:28 »
Üdv a csapatban! :)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3199 Dátum: 2019. Szeptember 02. - 12:41:09 »
Üdv! :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3200 Dátum: 2019. Szeptember 03. - 16:41:44 »
Sziasztok,

Örülök, hogy aktív borotválkozó közösségre találtam (a Facebook nélkülözése mellett)!

Kb. 5 éve váltottam borotvakésre az eldobható kommerszről, és azóta egyszer sem fordultam vissza. Mégis, máig nem boldogulok vele. Azt hiszem, hogy a borotválkozás technikáját sikeresen elsajátítottam – az elmúlt 1 évben sebek nélkül borotválkoztam –, sokkal inkább az eszköz karbantartásával van gondom.

Azt hiszem, hogy kezdetben sem volt shave-ready a penge, és ezután minden elképzelhető hibát/balesetet elkövettem. A kés vásárlásakor nem vettem fenőszíjat (köszönet az Extrametál inkompetens eladójának), egyszer az él sarkával a járólapra ejtettem, párszor tehetetlen cégekre bíztam az élezést (anno hitegettem magam, hogy biztos én borotválkozom rosszul, de visszagondolva látom, hogy életlen maradt a kés), az első fenőszíjamat pedig ahogy illik, '"szétkaszaboltam".

1-2 éve győződtem meg róla, hogy életlen a késem, és vettem 4db Naniwa Super Stone-t (1000/5000/8000/12000 grit). Ki tudja, hányszor tíz/száz órát töltött már el a késem rajtuk (a neten fellelhető útmutatók alapján hol simogatva, hol nekipréselve, hol vegyítve), de mostanra újabb zsákutcába értem. A késem továbbra is életlen, de mostmár homorú is. A kövek "eltömődtek" és domborúak. Újra mélyponton, borotválkozási apátiában vagyok, hetek óta nő a borostám.

Tudom, mi a teendő, síkolni és egyúttal a kő felületét frissíteni kell, majd finoman élezni, és a torzulás miatt esetlegesen ismételni ezeket. Az a helyzet, hogy 5 éve "hinni akarok", tudom, hogy minden szempontból borotvakéssel érdemes csupaszítani az arcomat, de még egyszer sem éltem át igazán, hogy ez fájdalommentes és hatékony volna.

Igyekszem (nem csak a borotválkozás terén) minél kevesebb tárgyat felhalmozni, ezért úgy találtam, hogy síkoló kő helyett (amit magát is időnként síkolni kell :jajne:), DMT Dia-Flat 95-öt érdemes venni a célra. Abban kérem a tanácsotokat, hogy mielőtt újabb 60ezer Ft-ot költök egy eszközre, van-e más (beszerzés-mentes) lehetőségem síkolni a köveimet. Pl: cég vagy a közösség egy tagja pénzért/ingyen kölcsön ad síkolót, vagy helyszínre szállítva síkolja nekem a köveket. Ha van egyéb ötletetek, hogy átmenetileg hogyan léphetnék előre (egyelőre gyűjtök síkolóra), azt is szívesen várom. Mellékelek egy képet a felszerelésről, hátha valami oltári kezdő hibára is felhívjátok a figyelmemet (:



Mindenkinek jó borotválkozást kívánok!

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3201 Dátum: 2019. Szeptember 03. - 18:11:56 »
síkolásra az üveglap+vizes csiszolópapír kombót próbáltad már?
https://borotvaforum.hu/index.php?topic=7.msg3542#msg3542
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Pöcök

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3202 Dátum: 2019. Szeptember 03. - 20:34:31 »
Üdv!

Az első fenőbőr sorsa mindig ez. :)

Síkolni hol kellene helyileg?

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3203 Dátum: 2019. Szeptember 03. - 23:14:38 »
síkolásra az üveglap+vizes csiszolópapír kombót próbáltad már?
https://borotvaforum.hu/index.php?topic=7.msg3542#msg3542

Köszi szépen a tippet és az idézett tapasztalatokat! Tulajdonképp van egy bazinagy akvárium-fedő üveglapom, ez az egy ami szóba jöhet bázisnak. Egyelőre nem látom, hogy hogyan nem törött üveggel a markomban kötnék ki a kísérletezéssel, de még gondolkodom, hogy mit hasznosíthatnék a ház körül :fejtor:

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3204 Dátum: 2019. Szeptember 03. - 23:18:15 »
Üdv!

Az első fenőbőr sorsa mindig ez. :)

Síkolni hol kellene helyileg?

Én a Nyugati-tér környékén lakom, de ha úgy kényelmesebb, nagyon szívesen el is viszem (Bp-en / Pest megyén belül) helyszínre a köveket. Ha együtt állnak a csilagok, javaslom, hogy egyeztessük a részleteket üzenetben.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3205 Dátum: 2019. Szeptember 04. - 21:19:15 »
síkolni köveket finoman kell, nem erősen rányomva, akkor nem törik az üveg.
belegondolva pont ilyen macera miatt nem mertem anno bevállalni a borotvakéses bulit, azota is shavettezek, nagy megelégedettséggel.
ha egyszer mégis megunnád, javaslom próbáld ki a shavette stílust.

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3206 Dátum: 2019. Szeptember 04. - 22:19:34 »
síkolni köveket finoman kell, nem erősen rányomva, akkor nem törik az üveg.
belegondolva pont ilyen macera miatt nem mertem anno bevállalni a borotvakéses bulit, azota is shavettezek, nagy megelégedettséggel.
ha egyszer mégis megunnád, javaslom próbáld ki a shavette stílust.

Köszönöm a tippet. Úgy néz ki, hogy profi segítséget kapok, így egyelőre mellőzöm a barkácsolást.

Az évek alatt sokat töprengtem, hogy mit kezdjek a borotválkozással. Többek közt azért döntöttem anno a kés mellett, mert a végletekig minimalizálni szeretném a gyártást/fogyasztást/hulladékképzést (mellesleg nem csak a borotválkozás terén). Bár a shavette csak fémhulladékot képez, tartok tőle, hogy az is rossz helyen köt ki, kevéssé hasznosul újra, és valamelyest az is pazarlónak tűnik (nem ítélkezem).

Némiképp árnyalja a képet, hogy mennyi "vackot" halmoztam fel az egyetlen késem karbantartásáért. Ha minden háztartásnak ennyi cuccra lenne szüksége a szőrtelenítéshez, talán még jobban tele lennének a szeméttelepek (leejtett kövek, hanyagul tárolt rozsdás kések, téves vásárlások), és még jobban füstölnének a gyárak kéményei, mint manapság. Szerintem követ is felesleges volna a legtöbb férfinak (és nőnek?) tartania. Az átlagos házi karbantartásnak a bőrözésben ki kéne merülnie. Egészséges esetben az élezést és javítást a sarki mester vagy egy lelkes szomszéd végezné mindenhol. Én csak azért vettem köveket, mert Bp-en össz. 2 üzletet találtam, aki élezést vállal. Mindkettő hetekig megfosztott a késtől, és tompán adta vissza.

Ameddig ilyen kevesen vagyunk, csak extra kilométerek (átvitt értelemben és fizikai távolság értelmében egyaránt) árán ápolhatjuk és fedezhetjük fel újra a borotvakés hagyományait, de hiszem, hogy megéri. Számomra nem kérdés, hogy egyedül késsel célszerű és fenntartható borotválkozni. Egyszerűen úgy tűnik, mintha a civilizációnk/kultúránk eme alappillérét kiszakították volna az emlékezetből, és szinte nulláról kéne kezdenünk... De arra is felkészültem, hogy miután minden erőfeszítést megtettem, csalódom az egészben, és akkor köztes megoldást keresek. De még úton vagyok (:

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3207 Dátum: 2019. Szeptember 04. - 23:03:18 »
így igaz, a drága müanyagok korát éljük. de sokan rájöttem erre és áttértek. legutóbb olvastam a gilette 10milliárd dollárt bukott ezen, nem veszik a szarjukat :)
szerintem borotvakés is termel némi hulladékot, egálban van a shavettel.
shavettenél ugyebár a félpenge. késnél, pláne ami szénacél, érdemes fenésnél a köveket inkább olajjal mint vízzel nedvesíteni. Szénacélnak nem tesz jót a víz, böven elég az amit borotválkozásnál kap.
Ha már olaj, akkor müanyagflakon a szemét.
kövek, bőrök gyártásánál is szemetet termelnek.
ugyanakkor számomra időrabló a fenése, bőrözése a mai felgyorsult világban.. shavetteben csak pengét cserélek és mindig éles, shave ready. sőt, némelyik már túl éles. úgytudom a borotvakést kevesen tudják ilyen élesre fenni mint a shavetteben kapható pengéket.
nekem ez egyben kihívás is hogy ne vágjam meg magam.
persze a nyakamnál mindig sikerül, túl erős ott a szőröm :)

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3208 Dátum: 2019. Szeptember 05. - 00:11:06 »
szerintem borotvakés is termel némi hulladékot, egálban van a shavettel.
Ha már olaj, akkor müanyagflakon a szemét.
kövek, bőrök gyártásánál is szemetet termelnek.

Igen, ilyesmikre is gondoltam. Nem fekete-fehér a kép. Szerintem mindaddig jó úton járunk, amíg gondolkozunk és beszélünk ezekről, nem egyszerűen megvesszük, ami a legközelebbi drogériában kapható (:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3209 Dátum: 2019. Szeptember 05. - 07:28:49 »
Ha a hulladékminimalizálás a szempont, akkor a DE tökéletes választás. A legtöbb penge papírját szelektíven tudod gyűjteni, pengéből meg kb életed során keletkezik annyi, ami egy kétdecis pohárba belefér, ezt leadhatod fémhulladékként, vagy egyszer lebomlik (a rozsdamentes acélt is megeszi az idő, jóval hamarabb mint a műanyagot).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici