Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 442680 alkalommal)

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3210 Dátum: 2019. Szeptember 05. - 11:21:36 »
Ha a hulladékminimalizálás a szempont, akkor a DE tökéletes választás. A legtöbb penge papírját szelektíven tudod gyűjteni, pengéből meg kb életed során keletkezik annyi, ami egy kétdecis pohárba belefér, ezt leadhatod fémhulladékként, vagy egyszer lebomlik (a rozsdamentes acélt is megeszi az idő, jóval hamarabb mint a műanyagot).

Engem az is vonz a borotvakésben, hogy – önálló karbantartással – eggyel kevesebb dolgot kell beszerezni (nem kell észben tartani a bevásárlást, és nem vagyok üzletek nyitvatartására, szállítási feltételeire utalva). Ez jól jöhet, ha az ember mondjuk tanyára költözik, de egyébként én sem gondolom, hogy ez okozza a legnagyobb terhet az életemben (:

A költségek, környezetbarátság és praktikusság tekintetében senkit nem beszélnék le a cserélhető pengés  megoldásokról, és lehet, hogy én is váltok egyszer. Nem szállok vitába az elhangzottakkal, mert keveset tudok a gyártásról, meg a cserélhető pengék használatáról, de jó volt hallani a véleményeteket, köszönöm.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3211 Dátum: 2019. Szeptember 05. - 12:26:44 »
többszáz pengém van.
egyhamar nem kell rohannom ujrapótolni :D

Nem elérhető telekcs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3212 Dátum: 2019. Szeptember 05. - 15:41:04 »
Sziasztok !

Nevem: Telek Csaba, Nógrád megyei lakos, végzős gyógytornász hallgató vagyok a debreceni egyetemen. Röviden ennyit rólam.  :cimbi:

2012 júliusa óta vagyok a késportál tagja, többnyire napi szinten aktiv  :fetreng:, már előtte is foglalkoztam késekkel, de ezen a fórumon teljesedett ki ez a hobbi igazán. Durván 10 éve borotválkozom a classicus fekete wilkinsonnal , ezzel is kezdtem szinte ezt az ipart, leszámítva a pár hónapos kezdeti eldobhatós időszakot. Mostanság tudatosult bennem, hogy ezen túl is van élet és a késportál borotva topikján keresztül jutottam ide. Szeretnék kicsit komolyabban elmerülni ezekben az ínyencségekben, a késes borotválkozás talaját még labilisnak tartom, így egyenlőre egy komolyabb biztonságira váltanék elsőkörben. Igyekszem aktív tag lenni itt is, főként olvasóként, aztán kérdezek is, ha már tudom mit kell  :thumbup:

Üdv nektek !  :sör:

telekcs
Üdv telekcs ! :)

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3213 Dátum: 2019. Szeptember 05. - 20:34:23 »
Szervusz, üdv közöttünk!

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3214 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 07:48:19 »
Welcome! :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető anary

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3215 Dátum: 2019. Szeptember 23. - 14:20:20 »
Sziasztok! Köszönöm hogy bevettetek!

Gábor vagyok, 36 éves Debrecen-Nyíregyháza városból. Nagyjából fél éve tértem meg a hagyományos vizes borotválkozáshoz feleségem nagy örömére.  ;)

 

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3216 Dátum: 2019. Szeptember 23. - 14:22:10 »
Üdv a fórumon, és kellemes borotválkozást!

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3217 Dátum: 2019. Szeptember 23. - 14:41:17 »
Szia Gábor! Légy üdvözölve (:

Sziasztok! Köszönöm hogy bevettetek!

Gábor vagyok, 36 éves Debrecen-Nyíregyháza városból. Nagyjából fél éve tértem meg a hagyományos vizes borotválkozáshoz feleségem nagy örömére.  ;)

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3218 Dátum: 2019. Szeptember 24. - 22:14:45 »
Sziasztok!
Gábor vagyok Nagymegyerről (Győrtől 20 km, de már a határ túloldala). Kiscserkész vagyok még csak a klasszikus borotválkozás témájában, de igyekszem 😊. 38 éves vagyok, ebből 20 éven keresztül eldobható borotvát használtam, azt is általában hetente egyszer. Kollégám már évekkel ezelőtt maszírozott, hogy miért nem használok klasszikus biztonsági borotvát, mint anno öregapáink tették. Adott pár évvel ezelőtt kölcsön egy régi, alumínium biztonságit, hogy próbáljam ki. Megtettem, nem jött be és nagyjából ment minden a régiben tovább – hetente egy fájdalmas borotválkozás egy eldobhatóval. Tavaly nyár elején unatkoztam egy németországi hotelban egy délután és fogalmam sincs, hogy miért járt az a fejemben, hogy újból tenni kellene egy próbát egy biztonságival. Kerestem is gyorsan a neten egy olcsó Lord-ot, gondoltam megpróbálni jó lesz. Jó is lett... Vad kísérletezésbe is kezdtem rögtön, melyben hű társam lett a már feljebb említett kollégám. Rengeteg arcszeszt, szappant, pengét és egyéb kelléket kipróbáltunk az elmúlt másfél évben. És elnézve a kínálatot még bőven van mit próbálgatni a következő 20 évre. Időközben befigyelt a polcomra egy Mühle Rocca, egy Rockwell 6S és egy Razorock Mamba borotva is. Ez utóbbitól megváltam, mert nem sikerült megbarátkoznunk. Ma már csak pár napos céges utakra viszek eldobható borotvát, de olyan érzésem van utána, mintha nem is borotválkoztam volna meg. Ma már naponta, kétnaponta borotválkozom, mert egyszerűen imádom és már csak csendben mosolygok azokon, akik sokpengés eldobhatóval nyúzzák az arcukat és panaszkodnak, hogy fáj, meg irritál meg stb. Persze, hogy fáj nekik, mert az üzletekben a csúcs sokpengés valamik drágák, mint a bűn és éppen ezért a tulaj sokáig, akár fél évig is ugyanazt használja, mert még mindíg a fejében van, hogy milyen sok pénzt fizetett érte. Persze a borotvának ekkor már nincs éle és sajtreszelőt húzogat az ember az arcán. Ilyenkor csendben elmosolyodom és boldog vagyok magamban, hogy én mindíg éles pengét húzok az arcomon és a gatyám sem megy rá. Kicsit megkésve, de azért jobb későn, mint soha.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3219 Dátum: 2019. Szeptember 25. - 01:03:35 »
Szép kezdés, gratulálok! Mondjuk elég jól beleléptél a gázpedálba, az említett cuccok lehet(né)nek végállomás is. (Mondjuk itt általában senki nem bír magával :crazy: )
Rövid céges utakra javasolnék egy Lord L111-et, vagy egy Schick L1-et, utóbbival bekukkanthatsz az SE-k világába is egyúttal.  :2thumbup:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3220 Dátum: 2019. Szeptember 25. - 07:51:56 »
Üdv köztünk! Nekem is Rockwell 6S a "végállomás". Gondolom a céges út = repcsi csak kézipogyásszal, ezért nem megy a DE, ebben az esetekben én egy egypengés eldobható BIC-et ("Sensitive") szoktam vinni.

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3221 Dátum: 2019. Szeptember 25. - 08:16:01 »
Szép kezdés, gratulálok! Mondjuk elég jól beleléptél a gázpedálba, az említett cuccok lehet(né)nek végállomás is. (Mondjuk itt általában senki nem bír magával :crazy: )
Rövid céges utakra javasolnék egy Lord L111-et, vagy egy Schick L1-et, utóbbival bekukkanthatsz az SE-k világába is egyúttal.  :2thumbup:

Ez igaz. Mi is nagyon türelmetlenek vagyunk sokszor. Már megfogadtuk párszor, hogy addig nem veszünk semmit, amíg el nem fogyott minden a polcokról, mert bizony volt már, hogy azon kaptuk magunkat, hogy 2-3 évre elegendő muníció van otthon mindenből. De hát ugye van ez a fránya internet és szinte naponta fut bele az ember a "hú ezt is megróbálnám" helyzetekbe :-) Most próbálom alacsonyan tartani az otthoni készletet, kisebb-nagyobb sikerrel. Teszek be egy képet a polcomról a fürdőszobás topikba (ha sikerül persze).

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3222 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 10:44:29 »
Üdv köztünk! Nekem is Rockwell 6S a "végállomás". Gondolom a céges út = repcsi csak kézipogyásszal, ezért nem megy a DE, ebben az esetekben én egy egypengés eldobható BIC-et ("Sensitive") szoktam vinni.

Érdekelne a véleményed: Te meg vagy elégedve a Rockwell 6S-el? Megmondom őszintén én az enyémmel nem igazán. 6-os alaplapig sokan el sem jutnak - mondván már szép sima az arcuk -, én meg már az első nap mérgelődtem, hogy szőrös vagyok utána még mindíg. Megborotbálkozom vele (6-os lappal), utána meg a Rocca még vastagon tud utána lehúzni szőrt. Az a bajom már kezdettől fogva, hogy szőrrel ellentétes irányban nem igazán húzom a borotvát, mert pár napig kellemetlen tapintású a bőröm utána, tehát nagyjából marad a szálirány. Eddig a Rocca volt a legjobb, bár az után sem vagyok azért babapopsi. Most rendeltem egy olcsó, fésűs Fatip-ot. Sokan azt írták róla, hogy "megeszi" az embert. Majd meglátjuk :-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3223 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 11:04:11 »
Hát, ha csak egy WTG-t húzol, akkor sose lesz sima az arcod. Bár vannak eszközök, amik hihetetlen alaposságot produkálnak már WTG-ben is, a hiba nem az eszközben van. Ettől függetlenül nem beszéllek le a Fatip Piccolo/Grande vonalról, de a hiba nem a készülékedben van.
Olvasgass a megfelelő topikban, összefoglalva röviden:
szőrtérkép, WTG->XTG (->ATG)
Azért kellemetlen a bőröd ellentétesen húzva, mert túl sok borosta maradt, így a szőr berántja a pengét "bőr alá", hámsérüléseket okozva ezáltal. Persze WTG-vel ez sose fordul elő, de marad is pár tized milliméternyi borosta. Ha csinálsz egy XTG kört (szőr irányára merőleges) akkor már sima, vagy simához nagyon közeli eredményt érhetsz el. Ehhez tudnod kell hol merre nő a szőröd, WTG-re működik hogy felülről lefelé, aztán majd csak lesz valahogy, de XTG előtt érdemes simogatnod az arcod, hogy tudd hogy nő és mennyi maradt.
Bár Rocca nem járt a kezemben, de szerintem light-osabb cucc, mint a Rockwell 6-oson (a Fatip meg tutira). Én amúgy 4-5-ön szoktam használni.
Szerintem folytassuk az elmélkedést valami relevánsabb topikban (kezdők ide - bocs, nem sértésnek szántam - , vagy technika, vagy valami hasonló)


Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3224 Dátum: 2019. Október 01. - 15:07:04 »
Gábor: a Rockwell 6S 6-os fejjel igen alapos és agresszív. Elvileg semminek nem kellene maradnia. Szerintem a technikát kellene gyakorolni, visszamennék 3-asra, esetleg 4-esre, és pár hónapig azzal tolnám. 4-essel, 3 körben, majdnem tükörsimára lehetséges borotválkozni. Van egyébként Rockwell topic:

https://borotvaforum.hu/index.php?topic=4199.0

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici