Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422156 alkalommal)

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3225 Dátum: 2019. December 05. - 20:14:59 »
Sziasztok!

Imi vagyok, 35 éves, Vajdaságból. Nagyjából két éve használok biztonsági borotvát és úgy két hónapja kezdtem el barátkozni a pamacsolás gondolatával. Azóta sikerült beszereznem egy malac pamacsot valamint pár borotvaszappant, krémet.
Pár hete már bújom a fórumot, nagyon tetszik, rengeteg hasznos információt, ötletet sikerült itt gyüjtenem!
Köszönöm, hogy tag lehetek! 
 :hat:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3226 Dátum: 2019. December 05. - 23:37:37 »
Szia, Üdv! Írjál mindenféle topik-hoz ami kapcsán kérdésed merül fel, hátha újra feléled a fórum. Az utóbbi időben meglehetősen passzív a társaság, az idejárók száma is valószínűleg megcsappant. Viszont az évek alatt összehordott tudást mindenképp hasznos lesz, ha van türelmed olvasni, keresgélni. Valószínűleg az egyes viták még szórakoztatóak is lesznek   :bor:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3227 Dátum: 2019. December 05. - 23:54:53 »
Üdv itt! Ha mulatságot akarsz, szidd a török csodaszappant :)

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3228 Dátum: 2019. December 06. - 13:24:43 »
Köszi nektek!
Egyenlőre remekül érzem itt magam, olvasgatok, tanulok és egyes hozzászólásokon jókat derülök!
  :bor:

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3229 Dátum: 2019. December 07. - 08:24:17 »
Köszi nektek!
Egyenlőre remekül érzem itt magam, olvasgatok, tanulok és egyes hozzászólásokon jókat derülök!
  :bor:

Szia Imi,

Üdv a fedélzeten! Ne feledd, hogy az egyenlőre az a silány szeszesital (lőre), melyből a társadalom minden tagjának egyenlő mennyiséget mérünk ki. :bor:

Ami a fórum passzivitását illeti, ne higgy el senkinek semmit, itt pezseg az élet! :) Ha engem kérdezel, iratkozz fel RSS-sel, és könnyen áttekintheted a napi témákat, amik érdekelnek:
http://borotvaforum.hu/index.php?action=.xml;type=rss&limit=100


Üdv,
Tamás

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3230 Dátum: 2019. December 07. - 18:58:42 »
Szia Tamás!

Köszi szépen!

Kis bakit nézd el nekem, mentségemre szóljon, kereskedő vagyok, nem magyartanár!  ;D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3231 Dátum: 2019. December 08. - 10:51:17 »
Szia Imi, üdv itt a fórumon! Valóban nem nagy az aktivitás, de ez valahol érthető: a borotválkozás végülis egy egyszerű manuális tevékenység, amit mindenki megtanul pár hónap alatt, aztán csak csinálja, és nincs sokat beszélni róla. De azért sokan errenézünk pár naponta, így ha a kérdés van akkor hamar érkezik rá sok válasz.

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3232 Dátum: 2019. December 08. - 21:49:25 »
Szia Tamás!

Köszi szépen!

Kis bakit nézd el nekem, mentségemre szóljon, kereskedő vagyok, nem magyartanár!  ;D

Nincs szükség mentegetőzésre, én nem ítélkezem (: Azért írtam, mert nekem ez a "mondóka" segített megjegyezni.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3233 Dátum: 2019. December 08. - 21:55:13 »
Szia Kezdőmókus!

Köszi szépen, még nem tartok ott, hogy kérdezzek. Vagyis kérdésem eddig csak elsősőrban a habképzéssel kapcsolatban lett volna, ezért is kezdtem a fórum böngészését a "Szappan, krém" rovatban, de megtaláltam a válaszokat. :)
Problémám inkább a beszerzésekkel van, de ha minden jól megy, januárban kijutok Szegedre, szeretnék majd vásárolni pár dolgot (főleg borotvaszappanokat).

Tamás,

Köszi! :)

Őszintén örülök, hogy regisztráltam ide, nagyon kedvesek és segítőkészek vagytok!   :handshake:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3234 Dátum: 2019. December 09. - 09:02:38 »
Nemtom milyen Szegeden a választék, és nálatok a posta, de szerintem sokkal jobban jársz ha online rendelsz dolgokat.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3235 Dátum: 2019. December 09. - 09:32:26 »
Szia Vimi, üdv a csapatban!

Ott is vannak kézműves cuccok, legalábbis a Yaqi csoportban voltak Szerbiából tagok, akik tettek be SOTD fotókat és azon láttam kétféle gyártótól borotvakrémet/szappant. Az egyiknek Dendi volt a neve, a másiknak Vreto... Ezeknek mindenképp utána néznék a helyedben ;) Én megpróbáltam, de nem jártam sikerrel... Viszont sikerült új MEM pengét vennem egy ismerős segítségével, na az botrányosan sz@r, ami meglepő mert van vintage MEM pengém is és az egészen jó cucc...

Ilyenek a szappanok:




Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3236 Dátum: 2019. December 09. - 13:51:21 »
Üdv Astra501!

Köszi a tippeket! A Darinka (Dendi) szappanjait már megtaláltam neten, rendeltem is belőle, de pont aznap kezdett sztrájkolni a posta, amikor a csomagom feladta, így a cuccom Belgrádban rekedt. Karácsonyra talán megérkezik.
A biztonsági borotvám MEM, igazábol nincs vele semmi bajom, talán picit könnyű és a szára rövid. A pengéik botrányosan rosszak. Azt viszont hozzá kell tennem, hogy a múltkor láttam AliExpress-en egy ugyanolyan borotvát, mint a MEM-em. Feltételezem, az utóbbi időben csak átcsomagolnak...

Kezdőmókus, én sem tudom, de majd kiderítem. :)
Nálunk eddig két féle szappant sikerült boltban vennem, Albus-t (hazai, semmiképp nem ajánlom) és Arko-t (ezt még nem próbáltam). Borotvakrémekkel viszonylag jobban állunk, árulnak két féle Niveát, Denimet, Solo-t, meg pár hazait.
Ha másképp nem megy, végül a netes rendelésnél fogok kikötni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3237 Dátum: 2019. December 09. - 14:33:45 »
Szegeden ha jól tudom van Extrametál. A fórumon ha jól emlékszem van pár ember Szegedről, ők hátha tudnak több helyet is.

Azért vedd figyelembe hogy a borotvaszappanok borzasztó tartósak, ezért könnyű évekre bevásárolni, és mire felhasználod kicsit el is mehet az illata, de persze más baja nem lesz.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3238 Dátum: 2019. December 09. - 16:40:14 »
Úgy néztem a neten, hogy van Extrametál, Douglas, DM, Rossman.... Azért jó lenne nem átesni a ló másik oldalára.  :)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3239 Dátum: 2019. December 09. - 16:47:15 »
Douglasban meglepődnék ha bármi lenne (a honlapjukon van egy 8800 forintos borotválkozókrém/100ml, kihagynám 8)), DM/Rossmanban általában van Caola (Barbon stb) és egyebek, pl Wilkinson szokott lenni a DM-ekben, Extrametálban szoktak lenni normálisabb szappanok, de ki tudja mi van készleten, ha biztosra akarsz menni akkor rendeld oda üzletben átvétellel.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici