Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422214 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3255 Dátum: 2020. Január 21. - 11:26:22 »
Üdv közöttünk!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3256 Dátum: 2020. Január 21. - 12:01:56 »
Üdv, és kellemes borotválkozást!

Nem elérhető Szabika90

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3257 Dátum: 2020. Január 21. - 12:34:33 »
Köszi nektek!  :2thumbup:

Nem elérhető makesz78

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3258 Dátum: 2020. Február 25. - 06:51:43 »
Üdvözlök Mindenkit!
Makesz vagyok. Jó ideje érdekelnek a kések és most úgy gondoltam, igényem van borotvakésre is. Szeretnék felújítani pár borotvát. Elolvasva a felújítós fórumot, meg még párat, elég sok hasznos információt találtam. Természetesen maradtak kérdéseim, de ezt majd az adott topikban. Jó hogy van ilyen fórum.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3259 Dátum: 2020. Február 25. - 08:28:24 »
Üdv a fórumon! :borotva:

Nem elérhető Sanzy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3260 Dátum: 2020. Április 08. - 04:19:57 »
Sziasztok!

Sanyi vagyok, 36 éves, Szentesről. Csatlakoznék az előttem szólók népes táborához.
Körülbelül fél éve megadtam a második/harmadik esélyt a DE borotvának, és nem bántam meg. Nagyjából azóta olvasgatom a fórumot is. Rengeteg hasznos infó birtokába kerültem, annak ellenére, hogy még csak a felszínt kapargatom, köszönet érte!  :bow:
Számomra úgy indult ez az egész, hogy több mint húsz éve megtaláltam valamelyik felmenőm DE borotváját, amiben meglátva a potenciális bajtársat, gondoltam csatába indulok az orrom alatt éktelenkedő "suttyóbajúsz" ellen. Ha jól emlékszem egy tikkasztó nyári délután volt, fülledt hőség... ekkor én és hű társam bevetettük magunkat a frontra, minimális előkészületek után jött a meglepetés, ellenem fordult a galád, és ahelyett, hogy arcom homogenitását újból visszanyertem volna, a fekete pelyhekből egy vörösen izzó, lángoló borzalom lett 2 napra, és persze ezzel még nem ért véget a kálváriám, mert nap végére apró fehér pattanások is megjelentek, ami szintén nem kevésbé volt kínzó.
Pár évvel később tettem egy újabb próbát, de itt is elbuktam, viszont a kár már nem volt akkora.
A hiba annyi volt, hogy nem rendelkeztem informátorral, 8 éves voltam mikor az utolsó férfi felmenőm is elment, más pedig nem volt aki segítsen ebben a témában. Pár film, reklám, mendemonda, hogy mi is ez a borotválkozás, mert kérdezni ciki lett volna. Így maradt a makkhárom, és társai.
Az, hogy újra megpróbáltam annak tudható be, hogy beleuntam az állandó pengecserébe, és hulladékgyártásba mindazok mellett, hogy sosem sikerült igazán jó éreséssel megborotválkozni, mikor a folyamat végeztével elégedetten nézel a tükörbe, és felsóhajtasz, -... igen, ez jól esett...- végre nem egy szükséges rossz dologként élem meg... de gondolom értitek mire célzok.
Jelenlegi készletem egy nevenics borotva, szerintem alumíniumból, meg bádogból, de az is lehet, hogy fröccsöntött műanyag az egész, valamint egy super 109 és malac meg szinti pamacs. Beszerzés alatt még 2 borotva, pár szappan 2-3 és 2 pamacs, és azt hiszem itt révbe is értem jó időre.
Köszönöm, hogy itt lehetek! :hat:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3261 Dátum: 2020. Április 08. - 05:44:30 »
Üdv a csapatban!  :)

Nem elérhető lszeman

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3262 Dátum: 2020. Május 22. - 20:02:48 »
Sziasztok!
Szemán Lászlónak hívnak, miskolci vagyok és pont két hete - 53 évesen - jutottam arra az elhatározásra, hogy elegem van van a sokpengés műanyag borotvákból. Leszaladtam a legközelebbi DM-be és első felindulásból vettem egy Wilkinson TTO borotvát, egy szintetikus Balea pamacsot és borotvakrémet )ez utóbbit azóta lecseréltem Barbonra. A kísérlet sikeresnek bizonyult, elkezdtem utána nézni a dolgoknak a neten, és így találtam rá erre a fórumra. Egyenlőre úgy gondolom, hogy hosszabb távon a késes borotválkozás irányába fogok elmozdulni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3263 Dátum: 2020. Május 22. - 20:37:54 »
László, üdv a fórumon! Sokunkat a DM indított el a lejtőn. ;D

Nem elérhető Barnabas

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3264 Dátum: 2020. Augusztus 15. - 17:16:34 »
Sziasztok!
Tamás vagyok, immár a 41-et tiprom, és elkezdtem kicsit beleásni magam a késes borotva témakörébe. Gyerekkoromban csodálattal néztem apámat, ahogy a késes hagyományos borotvájával borotválkozik. Persze fiatalon az volt a cél, hogy gyorsan túlleggyek rajta, ne fájjon. Azonban a helyzet az, hogy már évek óta borostásan létezem, mivel nagyon erős a szőrzetem, és gyakorlatilag egy fullos borotválás hatása is csak 24 óráig tart (géppel), utána már fekete a pofám. :)
Ez van.
Úgy gondoltam, hogy beugrok egyből a mélyvízbe, és rendeltem a wetshaving-ről egy induló készletet.
De Vergulde Hand Original Barbers borotvapamacs, Proraso Szantálfa borotvaszappan, De Vergulde Hand After Shave Lotion, Proraso timsó tömb, Sebösszehúzó gél (eukaliptusz és mentol), Gold Dollar borotvakés - fekete   .
 
A renedelés még nem jött meg, de jól gondolom, hogy a Gold Dollar borotva gyárilag nem lesz alkalmas borotválkozásra fenés nélkül?
Ehhez kezdésnek tudtok ajánlani egy szakembert Budapest környékén?
Illetve a továbbiakban, ha itthon szeretném a fenést megoldani, miket érdemes beszerezni? Kövek, fenőszíj?

Nem elérhető Barnabas

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3265 Dátum: 2020. Augusztus 15. - 17:31:22 »
Ja igen:
Ma lőttem ezeket a Bakancsos utcai piacon- A törött szárú borotva bőrtokkal és a fenőszíj együtt 1500 ft lett némi alkudozás után :)
Sajnos a borotván nem nagyon tudok márkát kiolvasni már, csak halványan a BRAND olvasható. A szára teljesen elöregedett műanyag, eredetileg csak félig volt eltörve, én törtem el teljesen...
A penge éle kb. a rendesen megfent konyhakésemhez hasonlítható, ugyan a körmömön megakad, de lehet hogy nem mernék még vele elkezdeni borotválkozni (pláne nem fertőtlenítés előtt).
Szerintetek érdemes felújíttatni, vagy mivel ez a penge már vékony, tegyük el a szekrénybe? a bőrtököt még használni fogom:) Illetve maga a fenőszíj használható vajon még? Eléggé kopott a felülete.




Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3266 Dátum: 2020. Augusztus 16. - 12:54:15 »
Üdv a csapatban! GD élezéssel régebben Bowapex tagtárshoz fordultak, nem tudom foglalkozik-e még ilyesmivel. A facebook Hagyományos borotválkozás csoportjában érdeklődnék a helyedben, mert ez a fórum eléggé leült sajna...

Nem elérhető Barnabas

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3267 Dátum: 2020. Augusztus 16. - 13:30:54 »
Üdv a csapatban! GD élezéssel régebben Bowapex tagtárshoz fordultak, nem tudom foglalkozik-e még ilyesmivel. A facebook Hagyományos borotválkozás csoportjában érdeklődnék a helyedben, mert ez a fórum eléggé leült sajna...
Szia!
Igen, már oda is beléptem és Bowapex-el is felvettem a kapcsolatot, tud segíteni élezésben. Kár, hogy nem pörög már a fórum, de azért sok értékes infó van itt, csak előkell ásni :)
üdv,
Tamás

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3268 Dátum: 2020. Augusztus 20. - 14:17:16 »
Szubjektív, fel lehet újítani, de annyira vékony és annyi a munka vele, hogy teljesen gazdaságtalan borotvát csinálni belőle (levélbontónak/papírkésnek pl. tökéletes úgy, ahogy van). A fenőbőrt én cserélném, egyenetlen, bekeményedett és ránézésre hasa is van.

Üdv

Á

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3269 Dátum: 2020. Szeptember 11. - 09:06:20 »
Szervusztok,

István vagyok, 39 éve rontom a levegőt. Valamikor sok éve Atteeharp művész úrral laktam egy folyosón a Jedlik kollégiumban, bár ő  talán már nem emlékszik rám (az a kövér disznó vagyok a folyosó végén jobbra szobából  ;D )
 
Lassan egy éve gondolkodom róla, hogy kipróbálom a DE borotválkozást, és annyi sok hasznosságot olvastam itt (köszönet érte), hogy most  eljött az idő a tettek mezejére lépni. Végül bevállaltam az anyagi kockázatot és rendeltem egy Mühle R89-et egy halálfejes timsótömbbel és három láda kötszerrel meg egy érfogóval, valamint Dr. Acsády György - Dr. Nemes Attila: Az érsebészet tankönyve c. alapművét.

Kence ügyben szerintem első körben maradok a Caolás vonalnál, szeretem ezeket a retro illatokat, meg eddig is Barbon arcszeszt használtam. Pamacsnak pedig első körben kipróbálok egy DM-eset.
 
A pengével sajnos bajban leszek - állítólagos kezdőbarátsága miatt a Lord Super Chrome-ot céloztam meg, de a webshopban most szünetel a személyes átvétel, a minimális rendelési határ pedig 5000 ft. Megpróbálok még körülnézni és szerezni valamit. Azokon a helyeken, ahol én megfordulok, csak a fekete Wilkinson van, arról meg elég vegyesek itt a vélemények.   

Üdv,
István


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici