Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 434797 alkalommal)

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3270 Dátum: 2020. Szeptember 11. - 13:30:34 »
Szervusz István!

Szerintem jól döntöttél a borotváddal, nekem is van, szeretem! Szerintem nehéz lesz vele megvágnod magad (bár nem lehetetlen).
Nem Mo-n élek, így penge téren nem tudok neked segítséget nyujtani, de nyugodtan megveheted a Wilkinson pengéket, ha nem jön be, akkor sem fogsz nagyot bukni vele. És egyáltalán nem használhatatlanok. Ha találsz, mindenképp vegyél zöld Astra pengét.

Imi

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3271 Dátum: 2020. Szeptember 12. - 13:34:18 »
Szervusz Imi,

Köszönöm! Penge ügyében megkérdeztem apósomat, és a kezembe nyomott egy csomag Lord Classicot és 3 csomag Wilkinsont (Made in England), egy "Great Wall Tianjin China" pamacsot, meg egy békebeli "Gi11ette England" borotvát (ami állítólag anno 1000 Ft-ba került, és akkor ez nagy pénz volt). Szerintem most már minden adott az induláshoz, remélem, hogy sikerül majd megtanulnom a technikát.



Üdv,
István

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3272 Dátum: 2020. Szeptember 12. - 19:50:30 »
Egészen biztosan megtanulod! Nekem az elején a habkeveréssel voltak gondjaim, de 2-3 hónap alatt sikerült tökéletesre kitapasztalnom, azóta nincs "félig jó" hab. Én szappannal kezdtem, krémből könnyebb jó habot keverni. Azért majd meséld el, hogy sikerült a borotválkozás.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3273 Dátum: 2020. Szeptember 14. - 23:08:41 »
Ma megérkezett a Mühle, kipróbáltam egy régi angol Wilkinson pengével. Tetszeni nagyon tetszik, első alkalomhoz és magamhoz képest elégedett vagyok. 2 darab alig észrevehető pontvérzésen kívül semmi gond nem volt, valóban meglepően kezdőbarát jószágnak tűnik.

Viszont a kanyarokban a technikát még tanulni kell, állon és alatta azért vizuálisan még messze van a széptől az eredmény és visszafelé simítva érezni is (a három pengés csodákkal is visszafelé kellett húzni a szebb eredményhez, de úgy meg benőttek a szőrszálak, úgyhogy itt csak növekedési irányban próbáltam még) - itt egyelőre gyakorlom szálirányban, aztán majd kísérletezek.

Simaságra átment a nejem tesztjén, ő csak a Figaró arcvíz illatát kifogásolta (de azt nagyon  ;D )

Az apósomtól kapott borotva mint kiderült egy Gillette Slim Twist, majd ha lesz már gyakorlatom, ki fogom próbálni azt is.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3274 Dátum: 2020. Szeptember 15. - 21:07:32 »
Nagyszerű, gratu! :) Hamarosan rutinbol fog menni, gond nélkül. Aztán lehet kisérletezgetni.
Én mindig három irányba - három kört megyek, sokpengéstől kipattogott a bőröm mindig, de a hagyományos borotvával nincs ilyen gondom. Idővel majd kikisérletezed, hogy hogy jó.
Én tegnap rendeltem meg a második Mühlém, R41, már nagyon várom! 
Figaróhoz még nem volt szerencsém, de a Barbon AS-t imádom!

Nem elérhető slmarker

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3275 Dátum: 2020. November 19. - 17:47:00 »
Sziasztok, Marci vagyok, 45 éves, Nagykátáról.
Kezdetben én is mint mindenki DE borotvát használtam, majd  jöttek a 2, majd 3 pengés csodák. Katonaság után aztán a fejemről elkezdett szépen lefelé vándorolni a haj az arcomra szőr formájában. Ezzel egy ideig nem tudtam mit kezdeni, mit csináljak az egyre ritkuló hajammal. Majd bő 20 éve áttértem a villanyborotvákra. Azokkal meg mindent leborotváltam a fejemről és az arcomról is. Haj gond letudva.  ;D
Fél éve kezdtem megunni a villanyborotvával járó macerákat, mikor elkezdtem keresni más megoldásokat. Egy hónapja találtam rátok és megtetszett az itteni lelkesedés és természetesen a felhalmozott tudás és tapasztalat.  :)
Múlt héten be is ruháztam egy Mühle R89be, szappanba és egy pamacsba. Bár elszoktam a nedves borotváktól, egész jól le tudtam borotválni az arcom és a fejem is. Egyelőre nem babapopsi, de a villanynál alaposabb. A szappan habosítása az még nem az igazi 3 alkalom után, de tegnap vettem egy jó bevált barbon krémet és láss csodát, szépen siklott végig rajtam a borotva az este.
Szóval itt tartok most, tanulok tovább.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3276 Dátum: 2020. November 19. - 20:11:23 »
Üdv a csapatban!  :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3277 Dátum: 2020. November 20. - 08:45:25 »
Szia Marci, üdv az "ápoltak között" - és itt nem az ápolt bőrre gondolunk! :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető slmarker

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3278 Dátum: 2020. November 20. - 10:16:19 »
 ;D köszönöm szépen!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3279 Dátum: 2020. November 20. - 16:49:20 »
Legyen Tánc! :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető JPB

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3280 Dátum: 2021. Január 03. - 15:39:53 »
Sziasztok!🙂
Péter vagyok,46 éves és úgy döntöttem hogy elég volt szarakodásból a reluxás borotvákkal!Mondjuk néha eddig is használtam DE borotvát,mivel családi örökségből van két Gillette pillangósom,meg egy Astra 901-esem,de többségében "modern" borotvát használtam.A végső lökést egy Staphylococcus fertőzés adta meg;egy randa kelés formájában az államon.Tessék itt a kapkodás meg a reluxások nehéz tisztíthatóságának eredménye!!Gondoltam ezentúl nincs kapkodás,legyen ez egy szertartás...és nyugi!!Karácsonyra már egy Jaguár shavettet kaptam,és hála Nektek ill. az ide vonatkozó egyéb útmutatásoknak elég jó hatásfokkal használtam és nem mellesleg eddig kevés vér is folyt. :bow: A cél a késes borotválkozás!!!De többi is nagyon tetszik!
Hogy ne nyújtsam a bemutatkozást, örülök hogy köztetek lehetek!🙂

Szép napot mindenkinek!🙂

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3281 Dátum: 2021. Január 03. - 17:11:31 »
Szia Péter! Légy üdvözölve!  :sör:

Nem elérhető JPB

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3282 Dátum: 2021. Január 03. - 20:23:40 »
Szia!🙂Köszi!  :sör:

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3283 Dátum: 2021. Január 03. - 21:35:11 »
Üdv itt!   :sör: :handshake:

Nem elérhető JPB

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3284 Dátum: 2021. Január 04. - 06:06:14 »
Üdv Neked is! :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici