Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422158 alkalommal)

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #30 Dátum: 2010. Június 09. - 21:26:01 »
Végigolvasva a hozzászólásokat, leginkább flasiét, azt kell hogy mondjam minden tisztelet mellett hogy elég érdekes stílusa van. Minden második hozzászólásban beszól valakinek! És ezzel nem megbántani akarom, csak azt gondolom, hogy ez egy baráti hangvételű fórum, és engem speciel zavar!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető VSZF

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #31 Dátum: 2010. Június 10. - 00:26:35 »
Tisztelt Urak!

Nagyon örülök ennek a fórumnak, és gratulálok hozzá.  Én meglehetősen kezdő vagyok, bőven van még mit tanulnom. Az első tízen egynéhány évemet philips-ek tologatásával töltöttem, nem sok elégedettséggel.

Aztán tavaly ősszel következett a Gillette zizegős reluxája géllel meg Nivea Q10 balzsammal. Ez határozottan kellemesebbnek bizonyult és az eredmény is jobb volt.

Nemrég teljesen mást keresgélve véletlenül botlottam a borotva fórumba, és alaposan meg is lepődtem. Nem gondoltam volna, hogy ekkora élet van hagyományos borotválkozás terén. Azonnal megtetszett a dolog. Nem igazán vagyok híve a mostani eldobható világnak, de anyagi és társadalmi okokból elég nehéz kikerülni. Ezért is tölt el örömmel, ha valami ilyesmire bukkanok.  Úgy gondolom, hogy ha az ember csak eldobható/igénytelen/lélektelen dolgokkal veszi körül magát, akkor hozzáidomul az eldobható szemlélethez, és ez nem jó.
Van néhány olyan „kényeztetés”, ami fontos az ember jó közérzetéhez, és ezeket nem szabad kihagyni. / Jó ételek, finom borok, remek szivarok /.  Nagyon úgy fest, hogy a borotválkozás ezen módja is ide tartozik.  ;D

Ráadásul nagyon becsülöm az olyan tárgyakat, amiket még olyan emberek készítettek/készítenek, akik büszkék a munkájukra, illetve azokat a dolgokat, amik békebeli hangulatot sugároznak. Szerencsére nincs pénzem minden ilyet begyűjteni, mert már rég nem férnék be a lakásba, de azért igyekszem.  ::)

A fórumban találkoztam olyan hozzászólásokkal, hogy a hagyományos borotválkozás milyen takarékos, de ez szerintem csak önámítás, aki ebbe belevág, az úgy is gyűjteni fog.


Kicsit hosszúra nyújtottam, elnézést. A lényeg, most kipróbálok egy Omega készletet / disznósörte és krémszappan – hála Edrose-nak /, majd megpróbálom átküzdeni magam Professzore Truefitt and Hill próbacsomagján, és aztán jöhetnek Lord L5/L6 borotvák különböző pengékkel. Ezzel valószínűleg kihúzom nyár végéig, bár könnyen megtörténhet, hogy addig még befigyel egy borz pamacs, meg valamilyen kübli. A szebbnél szebb régi borotvákra meg késekre már gondolni sem merek.  ::)

Ja, nyithatnátok egy topikot a rövidítések magyarázatához, mert tisztára olyan, mint az amerikai seregben. Néha azt sem tudom, hogy amiről szó van, az valami eszköz, eljárás, vagy esetleg egy külföldi fórum. Persze ez inkább az én tudatlanságom.  :)

Üdv.:

Ferenc

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #32 Dátum: 2010. Június 10. - 00:59:00 »
Üdv Ferenc a csapatban!
Ja és a rövidítéseknek már van egy külön topikja http://borotvaforum.hu/index.php?topic=61.0

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #33 Dátum: 2010. Június 10. - 07:14:01 »

A fórumban találkoztam olyan hozzászólásokkal, hogy a hagyományos borotválkozás milyen takarékos, de ez szerintem csak önámítás, aki ebbe belevág, az úgy is gyűjteni fog.

Ez így igaz! üdv a Fórumon!  :borotva:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #34 Dátum: 2010. Június 10. - 09:39:45 »
VSZF, üdvözlégy közöttünk!   :borz1:

Nem elérhető VSZF

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #35 Dátum: 2010. Június 10. - 10:28:02 »
Üdv Ferenc a csapatban!
Ja és a rövidítéseknek már van egy külön topikja http://borotvaforum.hu/index.php?topic=61.0

Valóban. Még nem tudtam végigolvasni a teljes fórumot, de igyekszem.  :)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #36 Dátum: 2010. Június 10. - 11:05:17 »
Isten hozott VSZF szőrtárs! ;)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #37 Dátum: 2010. Június 10. - 11:31:45 »
csak a gyűjtési mániával, azzal vigyázz  :evil:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #38 Dátum: 2010. Június 10. - 13:04:40 »
Üdv közöttünk!

Csak szépen, türelmesen, a végére fogsz érni, és akkor lesznek csak kérdéseid! ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető VSZF

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #39 Dátum: 2010. Június 10. - 23:03:20 »
csak a gyűjtési mániával, azzal vigyázz  :evil:

Ó, ez csak önuralom kérdése. Nekem nagyon komoly önuralmam van. Ha valamiből hirtelen feltűnik a lakásban kettőnél több, a feleségem azonnal beriaszt.  ;D ;D

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #40 Dátum: 2010. Június 11. - 11:22:07 »
akkor az önuralom-ból az uralmat már bizonyítottnak vehetjük  :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #41 Dátum: 2010. Június 12. - 12:02:06 »
csak a gyűjtési mániával, azzal vigyázz  :evil:

Ó, ez csak önuralom kérdése. Nekem nagyon komoly önuralmam van. Ha valamiből hirtelen feltűnik a lakásban kettőnél több, a feleségem azonnal beriaszt.  ;D ;D

Ismerős, nekem is segít az asszony önuralmat gyakorolni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #42 Dátum: 2010. Július 04. - 01:28:14 »
Üdv Mindenkinek!
3 napja fedeztem fel a fórumot,és minden elismerésem hozzá!
Magamról annyit,hogy a 80-as évek legelején kaptam a karácsonyfa alá az első Astra 901-emet,azaz 45 éves vagyok ;D.
Életemben egyszer növesztettem a szakállamat de mindössze csak kb.3 hétig, mivel túl erős szálú,rettenetesen irritált,meg kezdtem úgy kinézni,mint egy útonálló egy Sergio Leone westernből :borosta:.
Később apám nekem adta a Gillette Slim Twist-jét,majd Gillette Contour,-Sensor,Wilkinson fx(az fx amúgy szerintem a legjobb patronos),-quattro,majd tavaly Mikuláskor Gillette Fusion,amitől kezdett befelé nőni a szakállam.
Bennem is egyre többször felmerült a kérdés, hogy vajon az a jövő útja,hogy a két nagy gyártó egyre hosszabb reluxákkal jön elő,meg most már vegyünk hozzá elemet is,ami már de facto villanyborotva ???...
Úgyhogy a fórumotok katalizálta bennem a felismerést,hogy a DE készüléknek nem a múzeumban,hanem a tükör előtt a helye.Sőt, az első útba eső százforintos boltban találtam és vettem egy Lord S625-öst,a régi pamacsot is kiporoltam,Barbon krém,és nosza...az eredmény teljesen tökéletes simaság,ráadásul élmény a borotválkozás.
Egyébként én inkább a praktikum és az ár-érték arány híve vagyok,de élvezettel olvasom az elit márkákkal kapcsolatos leírásokat is.
Vajon a 2 nagy brand hogy éli majd meg egyszer ezt a kis classic shaving revolutiont,nem azért,mintha ez lenne a fő kérdés...

János :)



A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #43 Dátum: 2010. Július 04. - 09:20:36 »
Szia Csubakka, üdv közöttünk!
Hogy a két nagy brand hogy éli majd meg egyszer ezt a kis classic shaving revolutiont? Hááát... Legyünk reálisak, bár ma már minden forradalom, mint tudjuk, az új, még jobb mosóportól a választási győzelemig, én ezt azért nem merném annak nevezni, még világszinten sem... Meg hát, és illetve: a Vatikánt sem döntötte romba, hogy vannak szekták, mi pedig a legjobb, amit tehetünk, hogy örülünk, hogy ma már legalább nincs inkvizíció...   :evil:   :crazy:

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #44 Dátum: 2010. Július 04. - 09:42:57 »
Szia Chewie! Egy wookie borotválkozik? Ez a beszéd! ;) Üdv közöttünk! Még jó, hogy nem találkoztunk az "útonálló" korszakodban, mert a lovam mögé kötöttelek volna! :D (csak viccelek ld. avatar - mikor az Astrát kaptad, engem akkor "találtak ki" a szüleim) A jövőt egy darabig ebben fogja látni a 2 nagy gyártó, azán valami szakáll epilátor krémet fejlesztenek ki amitől kihullik a szőrünk, ugyanakkor olyan vitamin- és nutri komplex anyagokat tartalmaz majd, hogy reggel és este is kell használni...így többet hoz a konyhára. (egyébként süldő koromban kentem a barinőm Veet-jét a pofámra, de azon kívül, hogy disznóperzselés szagú volt a képem, meg másnapra kipattogtam nem történt semmi...így akartam Balcsin megszabadulni a hetes borostától) :evil: A Barbon meg az egyik legnagyobb kedvencem...jó az! :borz2:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici