Szerző Téma: Rotbart  (Megtekintve 28542 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Rotbart
« Dátum: 2016. Augusztus 23. - 18:27:23 »
.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Rotbart
« Válasz #1 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 10:56:38 »

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rotbart
« Válasz #2 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 11:46:19 »
Szerintem élenjáró megoldásik voltak, jól döntött a Gillette, hogy merít tőlük az egyesülés után. Csak az a fránya öntvény fej lenne más anyagból.

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Rotbart
« Válasz #3 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 14:11:27 »
Szóval ezek egybesültek? Őszintén szólva ezeknek én lusta vagyok utána olvasni.
Cinkből vannak ezek a fejek? Van egy nekem is. Azon a nyél aranyozott, az alaplap bevonat nélküli (tippem szerint alapból), a homlokemez krómozott. A doboza meg... Van róla kép, minnyá megkeresem..

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Rotbart
« Válasz #4 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 14:33:37 »
Finnektől került hozzám úgy emlékszem. Kicsit koszos a lelkem.






Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rotbart
« Válasz #5 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:20:57 »
Hogyan fogalmazzak, a legendás angol rfb Gillettek hihetetlen módon hasonlítanak a Rotbartokra, illetve hasonlíts össze egy Gillette Popular nyelet az ebayes Rotbarttal, szinte ugyan az.





És a Popular



Spiáter a fej, a tiéden is volt bevonat, de ledobják idővel, kivéve a nagyon ritka, nagyon drága, sosem használt példányokat.

A

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rotbart
« Válasz #6 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:26:22 »
Annyira megvette a Gillette a céget, hogy a Rotbart borotvákat (mint az ebayes fotón) Gillette dobozban árulták miután a borotván kicserélték a két logót.

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Rotbart
« Válasz #7 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 16:46:04 »
Azért nem csak a logó, de valóban csak leheletnyi különbségek vannak (a dobozokban is). Én tulajdonképpen azért vettem a meg a legutóbbi Rotbartomat, mert ezt látni akartam. Azóta a No77 már elment.
Megen csak nehéz elhinni, hogy ezen a fejen volt bevonat. Semmi nyoma, miközben a többi rész tök ép és a fej is tök sima. Látni sok kopott Rotbartot, de azok mindenhol kopottak és mégse hiányzik sokkal jobban a fejről a bevonat, mint máshonnan.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Rotbart
« Válasz #8 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 17:11:17 »
Bevonat nélkül pár év alatt szétporlad használat közben, főleg ha van egy-két hiba a felületen.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Rotbart
« Válasz #9 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 17:42:50 »
Ezt miből gondolod? Még a régi szén-cink elemek is sok-sok ideig húzták. Elemek!
Ennek meg konkrétan lóf baja sincs pedig nem tisztogatom, ahogy az jól látszik :-) Leszámítva, hogy valami állatkert megtekerte a fejét, nyilván nem tudta hogy kell szétcsavarni. A fej tövénél ragasztó látszik.

Közben elsiklunk a lényeg felett, hogy nem mellesleg ez egy tök jó borotva.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Rotbart
« Válasz #10 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 18:39:41 »
Szerintem élenjáró megoldásik voltak, jól döntött a Gillette, hogy merít tőlük az egyesülés után. Csak az a fránya öntvény fej lenne más anyagból.

Á
A Gillette 1926-ban ellenőrző részesedést vásárolt a Rotbartban, hogy megszüntesse a versenyt a legnagyobb európai kunkurensével. Ez nem egyesülés, csak közös platform volt.
Berlin Tempelhof-ban a Rotbart továbbra is önállóan gyártott és fejlesztett.

Otto Roth (az egyik Rotbart alapító tulaj) váltotta King C. Gillettet a pozíciójában az USA Gillette cég vezetésben, amikor King C. átvette az Gillette angol biznisz irányítását. Szóval ennek a platformnak stabil gyökerei voltak.

A most ismert Gillette New 'long comb' fejes borotva innovációja köthető a Gillette-nél Otto Roth nevéhez.
Az első New szériákból nem csak Gillette feliratos volt, hanem Otto Roth Inc.-es is (A mostani gyűjtők nagy örömére.)
Rotbart készülékek is készültek természetesen ezzel a kíváló fejjel.


Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Rotbart
« Válasz #11 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 19:10:24 »
Danke mindenkinek az infókért!

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Rotbart
« Válasz #12 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 21:55:31 »
Szerintem élenjáró megoldásik voltak, jól döntött a Gillette, hogy merít tőlük az egyesülés után. Csak az a fránya öntvény fej lenne más anyagból.

Á
A Gillette 1926-ban ellenőrző részesedést vásárolt a Rotbartban, hogy megszüntesse a versenyt a legnagyobb európai kunkurensével. Ez nem egyesülés, csak közös platform volt.
Berlin Tempelhof-ban a Rotbart továbbra is önállóan gyártott és fejlesztett.

Otto Roth (az egyik Rotbart alapító tulaj) váltotta King C. Gillettet a pozíciójában az USA Gillette cég vezetésben, amikor King C. átvette az Gillette angol biznisz irányítását. Szóval ennek a platformnak stabil gyökerei voltak.

A most ismert Gillette New 'long comb' fejes borotva innovációja köthető a Gillette-nél Otto Roth nevéhez.
Az első New szériákból nem csak Gillette feliratos volt, hanem Otto Roth Inc.-es is (A mostani gyűjtők nagy örömére.)
Rotbart készülékek is készültek természetesen ezzel a kíváló fejjel.
Akkor már értem, miért gyökeresen jobb az LC New fej a többi Gillette -nél.. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Rotbart
« Válasz #13 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 20:36:01 »
A feketén alu nyél van.
Itt is lehet nézegetni a bevonatokat, feliratokat de pláne!

http://www.ilrasoio.com/gallery/image.php?album_id=73&image_id=21336&display=popup

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Rotbart
« Válasz #14 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 20:54:24 »
Ez a típus:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=65.msg161490#msg161490
futott még az olaszoknál is Tris néven. Sajnos a órumukról már eltűnt a kép, vagy nekem nem jön be, de a google keresőbe beírva, hogy tris vs rotbart a képtalálatoknál még látszik valami. Azz alaplemez belső felületén szintén feliratok, stb.
https://www.google.hu/search?q=ilrasoio.com+tris&rlz=1C1AVNG_enHU619HU619&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiVxojJqvHOAhUDD5oKHeqABVMQ_AUICCgB&biw=1292&bih=639#tbm=isch&q=tris+vs+rotbart&imgrc=l5vh8MqpcT3M_M%3A

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici