Szerző Téma: Goodfella-From the Land Down Under  (Megtekintve 45206 alkalommal)

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #60 Dátum: 2011. Február 09. - 09:44:34 »
Nekem is megvolt az első borotválkozás a Goodfellával. Én valószínűleg a régi, kíméletes szériából kaptam (a sorozatszám 1-gyel kezdődik), Auckland-ből hozattam az apósommal. (Fura módon így drágább volt, mint neten rendelve. Ott 120 NZD volt az ára egy boltban, ami enyhén szólva is rablás kategória, pedig ugye ott gyártják)

Ezzel a borotvával kellett volna elkezdenem borotválkozni! Minden kezdőnek egy ilyen adnék a kezébe! Nagyon-nagyon megbocsátó. Komoly igyekezet kell ahhoz, hogy valaki meg tudja vágni magát vele (nekem nem sikerült, bárhogy, bármilyen szögben, bárhányszor húztam végig az arcomon). Abszolút irritációmentes borotválkozást tesz lehetővé, cserébe a BBS fílingért is sokkal jobban meg kell dolgozni, mint más borotvákkal.

Borotválkozás után a Barbon szeszt magamra locsolva csak a kellemes hűsítést éreztem, csípés semmi, pedig ezzel az igencsak alkoholos aftershave-vel minden borotválkozás után úgy éreztem eddig, mintha tűzbe tartottam volna az arcomat (még akkor is, amikor nem volt sehol pontvérzés vagy látható sérülés).

Szóval extrém módon megbocsátó borotvát kaptam. Ebbe lehet, hogy bele merem majd tenni a Feather-t, ami minden alkalommal vérfürdőt rendezett az Edwin Jagger-ben használva.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #61 Dátum: 2011. Február 09. - 09:57:45 »
Na, gratula.
Az, hogy Aucklandben drága volt, semmit sem jelent. Itthon is találsz olyan boltokat, ahol hatalmas az árrés, és minden drágább, ennyi.
Így viszont pont egy neked inkább megfelelő első szériásat kaptál (számot lehet biggyeszteni), és ezek szerint jókor került jó helyre.  ;)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #62 Dátum: 2011. Február 09. - 19:56:20 »
Csak azt nem értem, hogy mi alapján döntik el, hogy kinek milyet postáznak, illetve adnak el. Ezek szerint az 1-essel kezdődő termék még mindig elérhető.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #63 Dátum: 2011. Február 09. - 20:00:15 »
Qka, az „elérhetőséghez” vedd hozzá, hogy ezt az 1-es sorozatút egy aucklandi boltban/üzletben vették, akármikor is odakerülhetett, lehet, hogy két éve ott csücsült!  ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #64 Dátum: 2011. Február 09. - 23:40:02 »
Mantic írja a Goodfelláról:
„...you really need to hold it by its center of gravity (the ribbed area on the handle). When I first got it I used it like any other razor, holding it from the bottom so the weight of the razor rested on the skin. Terrible shave. Decided to do what the instructions said to do (!) and held it at the ribs...great, smooth shave.

Its also got the thinnest razor head I've ever seen: very easy to maneuver around those tricky areas.”


Röviden: mindenképp a súlypontjánál, azaz a nyél gyűrűs részén kell fogni. Amikor először használta, és a többi borotvához hasonlóan a végén fogta, hogy a borotva tömege a bőrön érvényesülhessen, szörnyű eredménnyel járt. Aztán úgy tett, ahogy a használati utasítás is javasolja (!), a gyűrűknél fogta és klassz lett.
Illetve hogy a valaha általa látott legvékonyabb fejjel bír: könnyen irányítható a kényes helyeken is.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #65 Dátum: 2011. Február 11. - 18:53:23 »
Jelentem Lord SC-vel is jól muzsikál a Goodfella!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #66 Dátum: 2011. Február 11. - 19:09:36 »
Bíztam benne, SC nálam is bevált, eddig minden borotvában jól muzsikált.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #67 Dátum: 2011. Február 11. - 21:50:52 »
Még egy fontos szempontot érdemes figyelembe venni, ha valaki vásárolni szeretne egy Goodfella-t. A gyártó maximális korrektsége sem egy utolsó szempont. Megírtam a problémámat a fésüs résszel kapcsolatban, nemrég megjött a válasz, hamarosan postáznak egy másik példányt.  :borz2:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #68 Dátum: 2011. Február 12. - 22:14:12 »
Nem bírtam ki és beletettem a Feather-t. Az eredmény nem lepett meg. Az eddig vérfürdőt okozó penge ebben a borotvában szelíd kisoroszlánnak bizonyult. Kényelmesen és könnyedén megborotválkoztam vele. 0 vágás, 0 irritáció a 3 kör alatt. A Goodfella nagyon kicsit érzékeny a bele tett pengére ezek szerint. Míg az EJ89-ben óriási különbségeket tapasztaltam az egyes pengék között, a Goodfellában nagyon kis különbséget éreztem a Personna és a Feather használata közben (a Personna a leginkább megbocsátó, míg a Feather a legdurvább penge volt az Edwin-ben). Ezzel a borotvával már a napi borotválkozás is lehetségessé vált számomra, annyira kíméli a bőrömet.

Hogy valami negatívumot is mondjak, a tökéletes BBS a Feather-rel sem ment az állam alatti részen, még az ATG kör után sem.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #69 Dátum: 2011. Február 13. - 23:16:34 »
Rákérdeztem Andrew-nál a sorszámokra meg az esetleges új, agresszívebb változatra. Idézet:

I have been experimenting with creating a more aggressive razor, because some US forum members have asked for one, and I have custom made a few very mild razors however the standard stock has not changed.

Azaz nagyjából:

Kísérleteztem azzal, hogy alkossak egy agresszívebb borotvát, mert amerikai fórumozók szerették volna, hogy legyen, és készítettem egyedi, nagyon gyengéd darabokat, mindazonáltal a sztenderd készlet nem változott.

Azaz szerintem tökugyanazok a borotváink, csak egyénenként ennyivel másabbnak érezzük őket...   :evil:

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #70 Dátum: 2011. Február 13. - 23:27:33 »
Azaz szerintem tökugyanazok a borotváink, csak egyénenként ennyivel másabbnak érezzük őket...   :evil:

Furi, hogy valaki ezt agresszívnak érezte. Én nagyon érzékeny vagyok (könnyen pirosodik ki a búrám) és nagyon könnyen összekaszabolom magam, de ezzel semmi kaszabolás nem volt. Lehet, ha direkt arra gyúrnék, akkor sikerülne megvágni magam, de nagyon nehezen  ;D Nem lehet, hogy ez valami minőségi probléma? (Mármint, aki agresszívnak érezte, annak mondjuk a fejjel volt valami gebasz, ami  véletlenül átcsúszott a QC srácokon?)

Érdekes lenne a borotvatalira elhozni egy agresszív és egy lájtos Goodfellát és összehasonlítani őket.

BTW: mikor lesz tali?  :crazy:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 14. - 00:05:29 írta apafej »

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #71 Dátum: 2011. Február 14. - 08:26:03 »
Rákérdeztem Andrew-nál a sorszámokra meg az esetleges új, agresszívebb változatra. Idézet:

I have been experimenting with creating a more aggressive razor, because some US forum members have asked for one, and I have custom made a few very mild razors however the standard stock has not changed.

Azaz nagyjából:

Kísérleteztem azzal, hogy alkossak egy agresszívebb borotvát, mert amerikai fórumozók szerették volna, hogy legyen, és készítettem egyedi, nagyon gyengéd darabokat, mindazonáltal a sztenderd készlet nem változott.

Azaz szerintem tökugyanazok a borotváink, csak egyénenként ennyivel másabbnak érezzük őket...   :evil:

A shavemyface.com fórumon Andrew, a Goodfella gyártója is említi, hogy innen-onnan kap visszajelzéseket, hogy aggresszív a borotvája, pedig az volt a célja, hogy egy kezdőknek is használatos borotvát fejlesszen ki.

http://www.shavemyface.com/forum/viewtopic.php?t=44125&postdays=0&postorder=asc&highlight=goodfella&start=20
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #72 Dátum: 2011. Február 14. - 08:29:40 »
De hát ez a normális, nem? Szerintem kis kereséssel minden borotváról tudunk egymásnak homlokegyenest ellenkező véleményeket keríteni. Itt annyiban más a helyzet, hogy a Goodfella, mint új szereplő, jobban szem előtt van, és könnyebb is figyelemmel kísérni.

FBP

  • Vendég
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #73 Dátum: 2011. Február 14. - 20:05:27 »
Na kérem szépen, nekem is meg volt  :borotva:
Nehezen tudnék ítélkezni felette. Én csak próbaként vettem, nem is fogom megtartani, mert olyan nagy örömöt nem okoz nekem a DE borotválkozás, maradnék a késnél és a sokpengéseknél (mindig ezek a végletek  :crazy:), viszont szerintem ez az a brotva, ami meg tudja tanítani az embert borotválkozni. Nagyon oda kell figyelni rá...de viszont akkor jó! Érdekes a súlyelosztása: relatív nehéz nyél, könnyű fej, jó összeállítás.
Aki DE borotva mániás, annak nagyon ajánlom!
Szerintem nem pengefüggő az eredmény. Én bal oldalon új Merkurt, jobb oldalon új Derbyt próbáltam (ok, ezek közt nincs túl nagy különbség) és érezhető különbség nem volt.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #74 Dátum: 2011. Február 14. - 20:31:34 »
Na kérem szépen, nekem is meg volt  :borotva:
Nehezen tudnék ítélkezni felette. Én csak próbaként vettem, nem is fogom megtartani, mert olyan nagy örömöt nem okoz nekem a DE borotválkozás, maradnék a késnél és a sokpengéseknél (mindig ezek a végletek  :crazy:), viszont szerintem ez az a brotva, ami meg tudja tanítani az embert borotválkozni. Nagyon oda kell figyelni rá...de viszont akkor jó! Érdekes a súlyelosztása: relatív nehéz nyél, könnyű fej, jó összeállítás.
Aki DE borotva mániás, annak nagyon ajánlom!
Szerintem nem pengefüggő az eredmény. Én bal oldalon új Merkurt, jobb oldalon új Derbyt próbáltam (ok, ezek közt nincs túl nagy különbség) és érezhető különbség nem volt.

Derby, 2 féle Lord és Wilkinson esetén én sem éreztem nagy különbséget, a Feather viszont más volt. Persze azóta ráállt a kezem a Goodfella-ra, ezért hamarosan újra megpróbálom majd.  :D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici