Szerző Téma: Goodfella-From the Land Down Under  (Megtekintve 45196 alkalommal)

Nem elérhető grdsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 103
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #195 Dátum: 2016. Május 05. - 20:45:36 »
Te kis kéjenc! A szociálkapitalista erkölcsök eme nagyfokú megsértése miatt javaslom, penitenciaként holnap 89-es fejű borotvával, Wilkinson pengével, és Wilkinson UFO borotvaszappannal borotválkozz! Ezek majd visszatérítenek a helyes útra!  ;D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #196 Dátum: 2016. Május 05. - 22:23:23 »
Te kis kéjenc! A szociálkapitalista erkölcsök eme nagyfokú megsértése miatt javaslom, penitenciaként holnap 89-es fejű borotvával, Wilkinson pengével, és Wilkinson UFO borotvaszappannal borotválkozz! Ezek majd visszatérítenek a helyes útra!  ;D

az egészet az nehezíti, hogy egyik sincs itthon!  :fetreng:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #197 Dátum: 2016. Május 10. - 15:05:24 »
Magyarországi Goodfellák:

- #100409 edrose (ex-cotag)
- #103008 pmol322 (ex-davidsquint előtt ex-apafej)
- #200441 balu59 (ex-velosolex után ex-fbp)
- #200445 mad.just mad. (ex-Qka után ex-fbp után ex-Rotbart után ex-Qka)
- #200603 poe
- #201811 SicTransit
- #202705 fehege (ex-fbp)
- #202711 Qka
- #202879 grdsi (ex-SicTransit, ex-Karak03, ex-G54)

Ha szabad, akkor javítanám a magyarországi Goodfella-nyilvántartás adatait.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #198 Dátum: 2016. Május 10. - 16:02:37 »
 :hurra: :2thumbup:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #199 Dátum: 2016. Május 13. - 12:56:53 »
Mivel, nálam rövid éltű volt a szépség, ezért megint javítok:

Magyarországi Goodfellák:

- #100409 edrose (ex-cotag)
- #103008 Bowapex (ex-pmol322, előttem ex-davidsquint, aki előtt ex-apafej)
- #200441 balu59 (ex-velosolex után ex-fbp)
- #200445 mad.just mad. (ex-Qka után ex-fbp után ex-Rotbart után ex-Qka)
- #200603 poe
- #201811 SicTransit
- #202705 fehege (ex-fbp)
- #202711 Qka
- #202879 grdsi (ex-SicTransit, ex-Karak03, ex-G54)

Ha szabad, akkor javítanám a magyarországi Goodfella-nyilvántartás adatait.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #200 Dátum: 2016. Május 13. - 14:14:37 »
Szerintem téged nyugodtan ki lehet törölni a sorból, gyakorlatilag csak postás voltál!  :crazy:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #201 Dátum: 2016. Május 13. - 15:43:54 »
Szerintem téged nyugodtan ki lehet törölni a sorból, gyakorlatilag csak postás voltál!  :crazy:

Egyszer használtam.  :handshake:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #202 Dátum: 2016. Május 13. - 15:58:55 »
Itt kell beallni a sorba a vandor goodfella-ert?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #203 Dátum: 2016. Május 13. - 16:02:02 »
Itt kell beallni a sorba a vandor goodfella-ert?

Bowát ismerve, IGEN!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető grdsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 103
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #204 Dátum: 2016. Május 13. - 22:59:20 »
"Egyszer használtam." -> Mondjuk ezen nem csodálkozom. Amennyire megismertem Péter elvárásait innen a Fórumról a borotvákkal kapcsolatban, biztos voltam benne, hogy a Goodfella határozottan nem Péter profiljába való. Talán csakis külsőre. Vagy esetleg akkor, ha naponta kétszer szeretnél borotválkozni :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #205 Dátum: 2016. Május 13. - 23:10:18 »
"Egyszer használtam." -> Mondjuk ezen nem csodálkozom. Amennyire megismertem Péter elvárásait innen a Fórumról a borotvákkal kapcsolatban, biztos voltam benne, hogy a Goodfella határozottan nem Péter profiljába való. Talán csakis külsőre. Vagy esetleg akkor, ha naponta kétszer szeretnél borotválkozni :)

Kétszer? Négyszer!
 :handshake:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #206 Dátum: 2016. Október 13. - 00:56:25 »
Gyártanak még Goodfella készülékeket?
A kiwishaver.co.nz-on a Goodfella márkára ezt írják: "There are no products listed under this brand." Nem ők voltak a fő forgalmazók Újzélandon?

Az executive-shaving.co.uk webshop-ban meg azt írják: Executive Shaving Company hamarosan gyártja  a Goodfella szériákat itt Nagy-Britanniában. Arra számítunk, hogy újraindítjuk a szériát 2016. szeptemberben. Kattintson az "e-mailt nekem, ha ismét készleten" gombra, ha azt szeretné, hogy elhelyezzük a várólistán.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #207 Dátum: 2016. Október 24. - 22:42:20 »
Ha már nincs gyártásban, gyorsan beszereztem kettő alig használtat.
Egy hosszú nyeleset - 92g, nyél átm.12 X 94 mm. És egy normál nyeleset - 57g, nyél átm.10 X 77mm.
Az előbbi talán itt a fórumon a kevésbé ismert.

Nyél anyaguk egyformán rozsdamentes acél, nem a 316L ötvözet. Dizájn nekem bejön.
A fej anyaga nem a kedvencem. Szerencsére a Ni-Cr bevonatuk hibátlan, tartósnak látszó felületet ad.

Nem csak nyélben különböznek. A feje is kicsit átdolgozott a nagy nyelesnek. A fontosabb méretek 0.3-0.4 mm-rel eltérnek. (Fej tömegek 20 és 17 g.)
A pengetartó lemezen nincs rajta a 'G' betű, a kialakítása is eltérő.
A 'NZ made' felirat mindkettő alaplemezén szerepel. Kis méret eltéréssel ezek egyforma alkatrészek.
Angol gyártás beindultával gondolom ez is változni fog. Nem lesz NZ made.

A nagy nyeles fogása, kézre állása, tömege szerintem kellemesebb. Az eltérő pengetartó miatt sanszos a kicsit eltérő működése is.

Mindkettőt fejre ráhajtós patentos Goodfella feliratos bőrtokban kaptam. Kartondoboz nincs meg hozzájuk, amiben a gyári sorozatszámuk volt, sajna.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #208 Dátum: 2016. November 05. - 13:25:37 »
Sor került ma nálam az új hosszú és vastagabb nyeles Goodfella kipróbálására.
Csak ezt használtam ma, nem hasonlítgattam a standard verzióval. A róla olvasottak alapján
volt egy képem a Goodfella fejek működéséről.
Ez gyakorlatban ma nálam beigazolódott. Csodálkoznék, ha erre a standard Goodfella fej később rácáfolna.



Megfelelő előkészítés után, Kent faggyús szappan és Personna Blue penge volt a segítőm. A pengében volt már két alkalom, hogy átlagosabb felhasználás legyen, meg bátrabb lehessek a borotvával.

Ez a bátorság határozott nyomást jelentett a készülékkel három körön keresztül.  ;D
A szőrzet a nyitott fésűs kivitelhez illő 9 napos volt. Az első körben ezen jobban kellett nyomnom, mint ahogy elsőre neki ugrottam. Mert csak így működött tökéletesen.
Na ne má, gondoltam. Az ilyen nyomkodást a reluxás korszakomban követtem el utoljára. - Nem jó emlékeim voltak róla.
A második körben is így volt megfelelően alapos. Harmadik kör teljes kiborotválást is irritáció mentesen engedte.
A fésű fölötti kis GAP résbe a levágott borostás hab nem tudott berakódni, könnyen átmosható a feje.

A végeredmény tökéletes. Nagyon kellemes borotválkozást adott. Őszintén megmondva nem néztem ezt ki belőle.

Ebay-ről használtan Goodfella bőrtokban 34 USD-ért jött. (Egy helyről a standard verzióval, így a posta kedvező 11USD/borotva volt.) Nem néztem a webshop-os új árát - utoljára talán 50 ŁGB. De ennyit használati értékre megér a készülék.


Minden alkatrésze igényes, szép kidolgozású. Kézbe véve látni rajta, hogy nem a DE borotva szegmens olcsó alsó részének tagja. 
Előnye a reluxa szerű könnyű használat normál arcbőrön és borostán. Ha nem hallottál a 'ne nyomd' technikáról semmi gond. Csak megzavarna ha ezt a Goodfella borotvát használod.
Első készüléknek vagy váltásra reluxáról DE készülékre tökéletesen alkalmas. Érzékeny arcbőrön sem hiszem, hogy gondot okozna.
Az alacsony profilú fejjel tényleg könnyű a borotválás az orr alatt, pajeszon - vagy szakáll szélen, ha lenne ilyenem. Könnyű a rálátás is ezeken a figyelmet érdemlő pontokon.

A standard verzió pengetartó szélessége 0.2 mm-rel nagyobb. Egy ici-picit szélesebben szorítja az ugyan olyan alaplemez fogaira a pengét. Gyakorlatilag elhanyagolhatóan kisebb GAP méretet adva.
Nem valószínű, hogy ez jelentős működésbeli különbséget okoz.

A nyél fogása jobb ezekkel a kihizlalt méretekkel. Stabilabb és kézre állóbb így a készülék. Recézése a két ujjnak remek fogást ad ezen a vastagított nyélen is. A nyél dizájn szerintem tökéletes.
Kár, hogy ennek a pengetartóján nincs már a G márkajel. Jó dizájn elem volt.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici