Szerző Téma: Goodfella-From the Land Down Under  (Megtekintve 45194 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Goodfella-From the Land Down Under
« Dátum: 2011. Január 25. - 17:04:59 »
Velosolex, a kedvedért...;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 25. - 17:52:06 »
Jó téma! Köszönjük!!!
Ed blogján ma újból elolvastam az ide vonatkozó írást. Érdekes volt az a rész, hogy külön öröm egy NZ made cuccal kapirgálni. Felmerült már valakiben a HU made kapirgáló eszköz ötlete? CNC meg eszterga van (mármint itthon is), "csak" a reklámbizniszt kell összehozni, de pi-ár managerekkel meg tele van az ország  ;)

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 25. - 20:09:44 »
Milyen súlya van ennek a borotvának?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 25. - 20:15:26 »
Gyenge pillanataimban mindig a Goodfella-ról szóló cikkeket olvasom  :fetreng:, bár a Feather borotvával is így vagyok :D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 25. - 20:55:34 »
Mantic59 is ezzel nyomul (meg persze 100 másik cuccal)!  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=_MGLi_m9n_s&feature=player_embedded#!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #5 Dátum: 2011. Január 25. - 22:13:02 »
Na, felizgattatok ezzel a Goodfella a dologgal. Van nekem egy Goodfella fejem. Amikor megjott a borotva a fej sajnos ketoldalas volt, az egyik fele aggresszivabb mint a masik, gyartasi hibas volt, igy kuldtek egy uj fejet, a regi meg megvan. Holnap teszek egy probat vele, ha ramegy rendesen valamelyik nyelre.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #6 Dátum: 2011. Január 25. - 22:35:17 »
A Goodfella 57 gramm. Összehasonlításképpen a Muehle R89 65, a Merkur HD 68. Tehát nem igazán nehéz. Úgy rémlik a fej kifejezetten könnyű és a nyél volt a nehezebb. Majd holnap ellenőrzöm.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #7 Dátum: 2011. Január 26. - 19:05:24 »


Goodfella fej + EJ nyél

Elnézést csak ilyen fotót tudok most csinálni.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #8 Dátum: 2011. Január 26. - 19:23:11 »
Mond el kérlek,hogy pontosan mi volt a baja ennek a fejnek??

A fej legfelső rész alól a penge az egyik oldalon jobban kilóg mint a másikon. Kb 1mm-el. A penge tökéletesen középen van, a fej viszont kicsit el van csúszva az egyik irányba. Ha szétszedem a látszik, hogy a két kis pöcök a fej részen nem pont középen van. Emiatt, hogy a pengét nem azonos mértékben szorítja le az egyik oldal kicsit agresszívabb, mint a másik. Gond nélkül postáztak egy újat, ami már tökéletes volt.

Mindjárt tesztelem ezt az összeállítást.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #9 Dátum: 2011. Január 26. - 20:07:23 »
Türelmetlenül várjuk :D , ha van még egy kis energiád mesélhetnél a Feather borotváról kicsit, több tapasztalattal a hátad mögött.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #10 Dátum: 2011. Január 26. - 20:07:43 »
Megvolt a próba ezzel a felemás Goodfellával. Nagyjából olyan, ahogy az emlékeimben is élt. Nagyon gyengéd, egyáltalán nem húz, nem tép, a pengét nem érezni a bőrön. Ellenben a fésű fogait igen, ez nem probléma de elsőre talán fura annak, aki zárt fésűs borotvához szokott. A gondom vele, hogy nem sikerült vele bbs-közeli eredmény elérni, bizony látszottak a kis fekete pontok az arcomon a borotválkozás végeztével. Ez tulajdonképpen nem is zavarna, ha egyenletes borostám lenne, de csak foltokban nő a szörzetem, így fontos az alapos eredmény. A végén átmentem az arcomon Bob Bull Mastif / Gillette New kombójával. Nos, az meg a másik véglet.

(A penge Feather volt, Kells Original Preshave olaj, Kells O. szappan.)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #11 Dátum: 2011. Január 26. - 20:09:02 »
Türelmetlenül várjuk :D , ha van még egy kis energiád mesélhetnél a Feather borotváról kicsit, több tapasztalattal a hátad mögött.

Featherrel sajnos tökéletesen egyezik a tapasztalatom azzal, amit Qk is leírt. Talán most befogom egy hétre, hátha ráérzek a technikájára. Egyelőre leginkább értetlenül állok a dolog előtt.

FBP

  • Vendég
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #12 Dátum: 2011. Január 26. - 20:24:31 »
Pedig majdnem indítottam egy rendelést, annyira fel lettek borzolva itt a kedélyek ezen termék iránt...de ez a hír (cotag közlése) visszafogottá tett. Nincs ott MEO!!!??? Azé na ne má' ennyi pénzé' !!!
Halkan kérdem: biztosan NZ az a cucc? Vagy épp emiatt lehetséges ilyen? Ha china made lenne, akkor lehet hogy jó lenne   :evil:

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #13 Dátum: 2011. Január 26. - 20:24:33 »
Pedig majdnem indítottam egy rendelést, annyira fel lettek borzolva itt a kedélyek ezen termék iránt...de ez a hír visszafogottá tett. Nincs ott MEO? Azé na ne má' ennyi pénzé' !!!
Halkan kérdem: biztosan NZ az a cucc? Vagy épp emiatt lehetséges ilyen? Ha china made lenne, akkor lehet hogy jó lenne  :evil:

Távolról sem akartam rossz hírét kelteni. Ezt még a kezdeti időkben rendeltem és hát valahogy átcsúszott a minőség kontrollon a cucc, ők sem igazán értették mit történt. És azt is hozzá kell tenni, hogy más, nagyobb múltú cégeknél is bőven előfordul ilyesmi. Ez senkit ne tartson vissza, akit érdekel a Goodfella. Nagyon korrekt cég, segítőkészek, gyorsan válaszolnak stb.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Goodfella-From the Land Down Under
« Válasz #14 Dátum: 2011. Január 26. - 21:13:08 »
Most hogy ezt olvastam az jutott az eszembe ,hogy neked a perverziód, a legszelidebb borotvákat megvenni, amikor az agresszívek működnek csak jól a szőrzeteden,bőrödön :borotva: :evil:

Pontosabban azzal keserítem az életem, hogy megveszem a legszelídebb és legaggresszívebb borotvákat  :crazy:

De hogy kicsi érthetőbb legyen az egész. A szőrzetem ritka, de erős, emelett érzékeny a bőröm. Ehhez a kombinációhoz a legnehezebb talán a megfelelő kompromisszumot megtalálni. Olyan borotva-penge együttes kell, ami egyfelől kíméletlen a borostával, ugyanakkor gyengéd a bőrhöz. Ezt nem könnyű megtalálni és a személyes tapasztalatot nem nagyon pótolja semmi. Egyébként már jó ideje nem vettem semmit, a Feather kivételével. Annak viszont nem nagyon tudtam ellenállni. Ráadásul több helyen azt írták, kb olyan agresszív, mint a Futur 3-as fokozaton. Ami nekem tökéletes is lenne. Csakhogy a Feather inkább olyan, mint a Futur -1-es fokozaton lenne.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici