Szerző Téma: atteeharp  (Megtekintve 52881 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
atteeharp
« Dátum: 2016. December 31. - 22:14:25 »
Skacok, lehet kérni saját topikot ide:
http://borotvaforum.hu/index.php?board=22.0

Amúgy miért nem ír senki? Vagy a másik csoportba, a Gyűjtemények-be?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #1 Dátum: 2017. Január 02. - 14:06:25 »
Köszönöm szépen a lehetőséget és a saját topikot, bevezetőül arról írnék, hogy miért is kértem.
Ez az egész topik csoport elég elhanyagolt, noha én szívesen olvasnék más tollából, akár arról hogy az adott új cucc hogy vált be, akár arról hogy hogyan jutott odáig.
Persze van aki közlékenyebb, van aki kifejti egyes véleményéd különböző topikokban, van aki meg idő/kedv hiján megtartja magának a véleményét.
Az utóbbi idők R41-ezése "felszólalásra" késztetett, mert azt gondolom, hogy bőven izgalmasabb terület a hardver, mintsem hogy ki lehetne pipálni egy L6-tal meg egy R41-gyel a wetshaving utazást, de úgy döntöttem, az ez ellen ágálásomat igyekszem ebbe a topikba tömöríteni, ezzel is kevesebb teret adva a mindenféle (utóbbi időben megfigyelhető) konfliktusoknak. Ez azért kicsit ellentmondás, mert azért gondoltam írni erről-arról, hogy a fórumról ne süssön, hogy van az R41 az egyedüli távlati cél egy frissen érkező számára, de ha majd nagyon nem bírom magamban tartani a tiltakozást más topikokban, majd átlinkelek R41-hez kapcsolódó itteni véleményezést, aztán jónapot.

Privát üzenet formájában előfordult már nem egyszer, hogy más a véleményemre volt kíváncsi. Arra gondoltam, hogy mivel ilyenkor elég hosszan ki szoktam fejteni az álláspontom, hátha tényleg érdekes másnak is, mit gondolok bizonyos dolgokról.

Amikor ide kerültem, nem tudtam, hogy ennyire magába fog szippantani ez az egész őrület. A szűk elmúlt 2 év alatt elég sokféle hardware járt a kezemben, úgyhogy talán lesz miről írni :crazy:
Hogy mennyire lesz blog-szerű és érdekes, majd kiderül.
Addig is itt az első fórumos hozzászólásom, bemutatkozásom.
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=43.msg138414#msg138414

Kedvcsináló illusztrációnak meg álljon itt az idei első SOTD-em:



#welcome

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:atteeharp
« Válasz #2 Dátum: 2017. Január 02. - 15:10:40 »
Aztán nehogy celeb váljon itt belőled. :wiggle:
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:atteeharp
« Válasz #3 Dátum: 2017. Január 02. - 15:39:59 »
Ez az idei első nekem kicsit olyan érzés, mint öltönyhöz tornacipő vagy bélszínhez zöldborsó főzelék :)

Az a remek hardware nem érdemel jobb szoftokat?

Vagy épp ez a kontraszt tetszik benne?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #4 Dátum: 2017. Január 02. - 16:03:04 »
Lehet hogy "bizonyítvány-magyarázás", de nem az ára alapján szoktam cuccot választani. Gondolom ha pl Proraso lenne a képen, akkor zöld-ide-vagy-oda, nem borsófőzelékeznél. Bár Proraso-ból csak zöld szappanom volt, két használat után igyekeztem megválni tőle, annyira nem jött be. Ugyanígy voltam a Figaro mandulással.
A DerbyLux nekem kedvencem mindkét fronton. Ráadásul már kivonták a forgalomból mindkettőt, ezért az AS "ünnepi alkalmakkor" kerül elő általában.
(Másodikra majd szépítek  ;) )

Az tény, hogy vasra szívesebben költök, lehet, hogy pusztány ennyi a kontraszt.




Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:atteeharp
« Válasz #5 Dátum: 2017. Január 02. - 21:57:36 »
Na, legközelebbi alkalommal kipróbálom a Derby krémemet! Van, de még nem esett át a teszten.

Az pl. érdekel téged, hogy egy krém mennyire műanyag, mennyire vannak benne mostanában kerülendőnek mondott anyagok?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:atteeharp
« Válasz #6 Dátum: 2017. Január 03. - 08:58:13 »
Én a krémeket nehezebben tudom eltakarítani a vasról, ezért már nem használom őket.
Az ár tényleg nem minden (ld. Alpa378).
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:atteeharp
« Válasz #7 Dátum: 2017. Január 03. - 09:35:02 »
Ez az idei első nekem kicsit olyan érzés, mint öltönyhöz tornacipő vagy bélszínhez zöldborsó főzelék :)

Az a remek hardware nem érdemel jobb szoftokat?

Vagy épp ez a kontraszt tetszik benne?

Nem igazán értem, miért ne lehetne egy príma terméket használni attól, mert olcsó... A barbon, a fiaro, a ginzenges AS mind szotyi árában lévő, de tökéletesen működő cucc, az olaszoknál a prosaso 2 eur, akkor az is alantas? Vagy mivel itthon nem filléres, már módi? Minden országban megvan a minimál, de működő termék, nem gondolom, hogy ezek az áruk miatt kerülendők lennének.
Azzal egyet értek, hogy ezen termékek csomagolása sokaknak nem mindig üti azt a színvonalat, ami passzol a "hagyományos borotválkozás" hangulatához: a figaro/barbon AS műanyag flakonja, vagy a barbon krém hamar törő kupakja, stb. De ez megoldható!

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:atteeharp
« Válasz #8 Dátum: 2017. Január 03. - 09:50:06 »
Húha, bocsánat, ha bárkinek a lelkébe tapostam volna!
Egyáltalán nem vagyok az olcsó termékek ellen, sőt! (Az utóbbi időben, amerre járunk külföldön, mindig megpróbálom beszerezni az adott ország olcsó, népszerű borotválkozó cuccait és örülök, ha látom, hogy milyen jól működnek. Furamód Írországban nem találtam ilyet, de pl. Szerbiában igen.)

Viszont, ha olyanom van, akkor a legdrágább cuccaimat veszem elő és luxus borotválkozást tartok. Az a borotva nem egy filléres darab, ráadásul év első volt.

De, ha a Derby a kedvenc, akkor nem szóltam.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #9 Dátum: 2017. Január 03. - 10:31:54 »
A káros anyagoktól való félelem szerintem kicsit túl van tolva manapság. Addig, amíg megmikrózod a kajád, szerintem pont tök mindegy, hogy mit kensz az arcodra.
A másik dolog, hogy egy időben ment az aluminium mentes őrület (ez nem tudom mennyire aktív most), engem ez nem tántorít el a timsótól.
Ha érdekes összetevők szempontjából, korábban már kérdezte tőlem valaki, itt egy fotó a csomagolásról: https://drive.google.com/file/d/0Bx4r1RhCpDXYa1gtU0RHLUxJRm8/view
Régen ezt használtam, tele van paraben-ekkel, nem kerestem ki a DerbyLux összetevőit, de az a tippem, hogy ehhez képest natúrkozmetikum  :fetreng:
http://kremmania.hu/kremek/avon-for-men-atlatszo-borotvalkozozsele

Érdekességnek, P3000-től kaptam egy ilyet:
https://www.beauty.store.bg/p153886/krem-za-brysnene-ikar-okean-za-chuvstvitelna-kozha.html
Kevés összetevője van, az a gyanúm, a parfüm-ön kívül talán nem kapna semmi krémmániás piros pöttyöt. És kb habrobbanás van azonnal, amint a pamacsra nyomott kicsi csíkot hozzányomom az arcomhoz.

Egyébként nekem a fenti SOTD luxus borotválkozásnak minősül, az AS illata még 24 óra után is elő-elő bukkant, az 1001kefe pamacs simán veri a nálam lévő 11137-et, és több használat után is azt mondom, hogy hihetetlen egyensúlyban van nála a gerincesség és a puhaság. És ezt az alapján mondom, hogy volt Semogue 1250-em, SOC malacom. Egy időben ácsingóztam 620-ra, meg 1800-ra, de azt hiszem inkább a Dob utcába fogok járni, ha pamacsot akarok.

Olcsó vonalon a lengyelekkel mellé nyúltam legutóbb, az teljesen tisztítószer szag nekem. Sőt, ott várja az Arkó stick egy ideje, hogy kipróbáljam, asszonypajtás szerint sokkal jobb illata van, mint a lengyeleknek (Wars, Lider, ha valaki kíváncsi rájuk...).

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:atteeharp
« Válasz #10 Dátum: 2017. Január 03. - 12:08:52 »
Ez a Derby nekem retro buszsofőr illat. Ha a néhai buszsofőr nagybátyámra gondolok, mindig ez ugrik be. Meg a hülye volános kabátja.
A Figarót ellenben szeretem. Az meg nagypapa illat :-) Felbuzdulva az itt olvasottakon elővettem a 2 éve szekrényben punnyadó krémet. A szavatossága lejárt, de nem olyan nagyon régi gyártás ez. Azért tettem félre, mert megváltozott az illata. A régi kicsit más volt. Vagy csak kifogtam egy ilyen eresztést. Ma azzal toltam, jó volt.
A TTO+Figaró kombóról régebben leszoktam, mert feszt vakarászni kellett.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:atteeharp
« Válasz #11 Dátum: 2017. Január 03. - 13:29:03 »
Igen, én is azért álltam vissza a krémekről, a kizárólagos keményszappan vonalra, mert átkozottan sok dzsúzt hagynak maguk után.

Bár néha a krémből, könnyebb a habképzés.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:atteeharp
« Válasz #12 Dátum: 2017. Január 03. - 13:59:03 »
Én is használom néha a Figaro krémet, nekem bejön. Ellenben nagyon idegesítő a csomagolás igénytelensége. Konkrétan a kupakja már a második tubusnak adja meg magát. Kitörik a közepe és így pl. utazáshoz alkalmatlan és hamar kezd száradni.

Nem elérhető korte

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:atteeharp
« Válasz #13 Dátum: 2017. Január 03. - 16:01:41 »
Én Barbon krémmel kezdtem, annak kifejezetten kedveltem az illatát.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:atteeharp
« Válasz #14 Dátum: 2017. Január 03. - 16:48:37 »
Sztem mindkettő botrány és műanyag vackok:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici