Szerző Téma: atteeharp  (Megtekintve 53198 alkalommal)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:atteeharp
« Válasz #45 Dátum: 2017. Január 25. - 14:51:35 »
Köszi atteeharp!

fatipos böngészéseim közepette folyton az ikon techbe botlok. alaposabbnak mondják, és közel olyan "smooth"-nak, ezért ütött szöget a fejembe. vonz, de lehet előbb lesz "67-es corvette"-m   :)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:atteeharp
« Válasz #46 Dátum: 2017. Január 25. - 14:54:57 »
Az ikon mind harapós, igen. Nekem volt/van négyféle. Amúgy néha eladó is:))

akkor majd néha ilyekszem megelőzni a forumtársakat a foglalással (ritkán jön össze)

az El jefe-ről azt hallottam, hogy mozog benne a penge, ezzel találkozott már valaki?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:atteeharp
« Válasz #47 Dátum: 2017. Január 25. - 14:57:05 »
El jefe ugyanolyan harapos mint az oc megy a standard. Igaz h feather pro van benn most ami eleg vad.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #48 Dátum: 2017. Január 25. - 15:21:44 »
Köszi atteeharp!

fatipos böngészéseim közepette folyton az ikon techbe botlok. alaposabbnak mondják, és közel olyan "smooth"-nak, ezért ütött szöget a fejembe. vonz, de lehet előbb lesz "67-es corvette"-m   :)

Melyik Tech? Mert az Ikon Shavecraft Tech meg a Ikon B1 Tech nem ugyanaz. Az előbbiről azt olvastam, hogy "smooth", az utóbbiról biztosan állíthatom, hogy nem mondanám "smooth"-nak, az harapós.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:atteeharp
« Válasz #49 Dátum: 2017. Január 25. - 15:40:39 »
Köszi atteeharp!

fatipos böngészéseim közepette folyton az ikon techbe botlok. alaposabbnak mondják, és közel olyan "smooth"-nak, ezért ütött szöget a fejembe. vonz, de lehet előbb lesz "67-es corvette"-m   :)

Melyik Tech? Mert az Ikon Shavecraft Tech meg a Ikon B1 Tech nem ugyanaz. Az előbbiről azt olvastam, hogy "smooth", az utóbbiról biztosan állíthatom, hogy nem mondanám "smooth"-nak, az harapós.

Nem volt egyszerű újra megtalálnom...
Egy "fatip piccolo/grande or R41" kérdés csapott át "ikon Tech vs. minden más" kérdésbe. Szóval ikon Tech.

idézem a többször, több felhasználótól is leírtakat:
"Comparing the three...

Smoothness: 

1) Fatip
2) Tech
3) R41

Efficiency/aggressiveness:

1) Tech
2) R41
3) Fatip"

a Shavecraftról én is olvastam, hogy szinte "nincs is" safety bar, vagy legalább is használat közben úgy érzed.  :)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #50 Dátum: 2017. Január 25. - 15:47:15 »
a Shavecraftról én is olvastam, hogy szinte "nincs is" safety bar, vagy legakább is használat közben úgy érzed.  :)

http://shavenook.com/showthread.php?tid=29697&page=7
Innen idéztél, ugye?
Hát, aki az idézetedet írta, az nem tudom melyik bolygón, milyen körülmények között borotválkozik, de nem tudok vele egyet érteni.
Bár Fatip-em (ez itt Piccolo-t jelent?) nem volt soha, biztosan ezzel az állítással értek egyet erről a fórumról:
"In my opinion, the iKon Tech is the most aggressive of the three."

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:atteeharp
« Válasz #51 Dátum: 2017. Január 25. - 15:57:18 »
igen, innen idéztem, de máshol is futottam bár bele ebbe,
a fatip itt a piccolo, ami nálam eddig üt mindent a smooth/aggressiveness hányados terén.
persze minden ilyen véleményt fenntartással kell kezelni, amit pl a fentebb idézett user leírt, mert lehet, hogy csak a "kevesek hangossága" és nem a többség véleménye

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #52 Dátum: 2017. Január 25. - 16:06:51 »
Connaught leírásai:
B1
http://connaughtshaving.com/ikb15.html
SC
http://www.connaughtshaving.com/sc5pc.html

Mindegyik Tech-re azt írják hogy aggressive. A B1 Tech mindenképpen az. Gondolom az SC verziója is hasonlóan harapós.
Nekem ez a médium aggressive vonal jön be leginkább, ha ezt a fokozat listát nézzük.


Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #53 Dátum: 2017. Január 25. - 16:09:30 »
Mit jelent az hogy "smooth"?
Nálam azt, hogy veszély nélküli alaposság.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:atteeharp
« Válasz #54 Dátum: 2017. Január 25. - 16:49:01 »
Az a baj, hogy erre még nem találtam meg a jól leíró, kifejező magyar szót.
Nekem kb. annyit jelent, hogy az eszköz maximális borotválási hatékonyságát használva mennyire egyenletesen, akadás mentesen, "simán" csúszik az arcon. E mellé jön a hatékonysági faktor. Mert pl. A derby penge "smooth", de nem hatékony (nálam), vagy csak több körben, igazításokkal.
Nehéz ezt egy szóval leírni

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #55 Dátum: 2017. Január 25. - 16:59:49 »
Értem. Én úgy szoktam ezt használni, hgoy az aranyközépút amit szeretek. Tehát maga a "smooth" egy erősen szubjektív jelző.
Nálam az aranyközépút az a maximális hatékonyság minimális veszélyfaktor. (Az Ikon Tech-et ezért nem hívnám smooth-nak, mert bár a hatékonyságával semmi gond nincs, de harapóssága miatt kizárja magát az én smooth kategóriámból. )
Ha húzok egyet az eszközzel, akkor nem kell se azon aggódnom hogy szőr maradt-e, meg azon se, hogy van-e még bőröm.
Persze mindez gyakorlottság, és egyéni képesség függvénye is, de ezért is mondtam hogy nekem ez a jelző erősen szubjektív.
Magyar megfelelőnek éppen ezért azt mondanám hogy "f@sza", szóval nem találsz kifogást, se azt hogy béna voltál, se azt hogy szőrös maradtál.

Amúgy hogy újra ON legyek a kérdést illetőleg, a New Standard nálam smooth kategória. Emlékszem hogy mikor először használtam L6 os tapasztalat után, nagyon fostam a neten olvasottak alapján. Kék Astra-val kezdtem befogni, de ma már zöld Astrát is bátran teszek bele. Este le is porolom, van benne egy UK Wilkinson penge, 12-13 alkalommal, kiderül hogy van-e még benne szufla.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #56 Dátum: 2017. Január 26. - 09:55:55 »
Ma reggel:

Gillette New Improved
Wilkinson UK @14
DerbyLux
1001kefe
Avon ASB

A DerbyLux engem mindig jól puhít, biztosra akartam menni a Wilki miatt. 2 kör, szuper volt. A NewImproved még mindig remek, sőt, a Wilkit se dobom még ki.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:atteeharp
« Válasz #57 Dátum: 2017. Január 26. - 10:04:40 »
El Jefe:
Harmadszorra, Feather pro-val egészen megszelídült. De még mindig éberséget kíván. Míg a Supply végig egy lineáris munkás. Valószínű mindkettőt el lehet vinni más irányba csak a pengékkel. Ki fogok próbálni mindkettőben, harciasabb és visszafogottabb pengéket is. Talán a supplyba kéne több vadság, a Jefe meg lehetne kicsit kevésbé morcosabb. Első korben egy sárga Shick, és egy Feather light a célirány. Az az  egyetlen bajom hogy pofátlanul drágák:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #58 Dátum: 2017. Január 26. - 20:23:13 »

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:atteeharp
« Válasz #59 Dátum: 2017. Január 29. - 21:27:02 »
Mit jelent az hogy "smooth"?
Nálam azt, hogy veszély nélküli alaposság.

Az en olvasatomban a smooth az a komfort erzes. Az alapossagot nem sorolnam ide semmikepp, alapvetoen egy olyan keszulek amivel minden nap kenyelmesen megborotvalkozhatsz.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici