Szerző Téma: atteeharp  (Megtekintve 53229 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:atteeharp
« Válasz #135 Dátum: 2017. Május 27. - 20:52:54 »
Plusz kezelési költség.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #136 Dátum: 2017. Május 27. - 21:08:06 »
Feb. 24.-én, előrendelés keretében. Nyomonkövetés is van elvileg, úgyértve hogy már május 16.-án magyarországra érkezett...

Mindenképpen kerestesd a Magyar postával, és közöld velül a DHL-es azonosítókat.
De megpróbálhatod a legközelebbi postát is egyből.
Nem ajánlva jön magyar részen, hanem hagyományos levélként, és bedob a postás egy papírt, hogy nem tudta kikézbesíteni.
Áfa-vám parát nyugodtan felejtsd el, EU friendly a projekt, mindenféle kezelési költséget a Rockwell kifizetett feladáskor. (És ez nem szokványos vásárlásnak minősül.)
A kerestetés során egészen segítőkész a posta, már egyszer volt velük dolgom (akkor kiderült hogy azt a külföldi küldeményt nem a Magyar Posta kezelte)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:atteeharp
« Válasz #137 Dátum: 2017. Május 27. - 21:51:14 »
A 45 dolcsi már nagy értéknek számít? Remélem azért hamarabb ideér az enyém, mint ahogy meglátnám a kínaiaknál a koppintást féláron :D

A Rockwell előtt EJ DE89-et nézegettem a nerolinál, meg aztán külföldi webshopokban is, de a héten láttam már az aliexpressen is féláron a kínai klónt :D

Félár,az sok lenne, 10 dodoért lesz!  :fetreng:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #138 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 09:52:40 »
Asszem ezt a projektet kipipálhatom.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:atteeharp
« Válasz #139 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 11:45:40 »
Szép gyűjtemény, mindegyik fej használatban van?
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #140 Dátum: 2017. Szeptember 27. - 19:17:33 »
Szép gyűjtemény, mindegyik fej használatban van?
Igyekszem, de tobb vas mint szor. Legkevesbe az FB Tech van hasznalatban, mert az tok ugyanolyan mint az FB New.
Szubjektiv sorrendem RFB, Dlx,  NI, LC, FB.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:atteeharp
« Válasz #141 Dátum: 2018. Február 21. - 19:29:21 »
Köszi atteeharp!

fatipos böngészéseim közepette folyton az ikon techbe botlok. alaposabbnak mondják, és közel olyan "smooth"-nak, ezért ütött szöget a fejembe. vonz, de lehet előbb lesz "67-es corvette"-m   :)

Melyik Tech? Mert az Ikon Shavecraft Tech meg a Ikon B1 Tech nem ugyanaz. Az előbbiről azt olvastam, hogy "smooth", az utóbbiról biztosan állíthatom, hogy nem mondanám "smooth"-nak, az harapós.

Nem volt egyszerű újra megtalálnom...
Egy "fatip piccolo/grande or R41" kérdés csapott át "ikon Tech vs. minden más" kérdésbe. Szóval ikon Tech.

idézem a többször, több felhasználótól is leírtakat:
"Comparing the three...

Smoothness: 

1) Fatip
2) Tech
3) R41

Efficiency/aggressiveness:

1) Tech
2) R41
3) Fatip"

a Shavecraftról én is olvastam, hogy szinte "nincs is" safety bar, vagy legalább is használat közben úgy érzed.  :)

No akkor most hogy már tudom mi az hogy Piccolo, reflektálnék.
Bár R41 régen járt a kezembe, de az Ikon Standard élmény még viszonylag megvan, a Piccolo meg teljesen friss.
A pengét az Ikon Standard-del sokkal jobban lehet érezni mint az R41-nél vagy a Fatipnál. Ezáltal az Ikon Standard nekem kicsit érdekesebb (A Shavecraft Tech Connaught értékelése szerint ugyanolyan agresszív) Azt biztosan állíthatom hogy a legharapósabb az Ikon Tech a 3-ból.
Szerinte a Fatip Piccolo egy kicsit harapósabb és alaposabb a Parker OC-nál.
Csak hogy bővítsem a listát kicsit, én így értékelném harapósság tekintetében:
Merkur 41C
Lord L6
Gillette Tech ('56)
Parker OC
Gillette FB New/FB Tech
Fatip Piccolo, Gillette New LC, Gillette Old Type (ezt nem tudnám sorbarakni, a New LC viszont másabb nekem valamiért)
R41
Gillette NewImproved/Standard
Gillette RFB New, Ikon B1 Deluxe OC
Ikon B1 Standard
Yuma

El is felejtettem, hogy volt egy ilyen... engedelmeddel érdekelne még a tapasztalati véleményed.
Azt írod, hogy Neked az ikon B1 OC majdnem a legharaposabbak egyike. Alapossagban hova tennéd? Ok, ez nagyon szubjektív, ez nem egyszerű általános viszonyítást találni, mert nálam (ahogy ma ki is tértem rá máshol), egy 10-es listán pl R41 8-9 alapossággal téren, a legnagyobb gap-pel a Rockwell kb 6-7. Hogy általad kedvelt, és sokat használt viszonyitast is mondjak: nekem a Gillette New LC is kb 6 a 10ből. Régóta kerulgetem az ikon OC-t. Jellemzően mikor nem lehetett kapni, akkor még jobban vágytam rá. 😀
Szóval szerinted alapossag téren előre lépés lenne egy Gillette Newhoz képest? Komfort van hova tennéd? Vagy a harapossag nálad diszkomfortot is jelent?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #142 Dátum: 2018. Február 21. - 22:42:40 »
Köszi atteeharp!

fatipos böngészéseim közepette folyton az ikon techbe botlok. alaposabbnak mondják, és közel olyan "smooth"-nak, ezért ütött szöget a fejembe. vonz, de lehet előbb lesz "67-es corvette"-m   :)

Melyik Tech? Mert az Ikon Shavecraft Tech meg a Ikon B1 Tech nem ugyanaz. Az előbbiről azt olvastam, hogy "smooth", az utóbbiról biztosan állíthatom, hogy nem mondanám "smooth"-nak, az harapós.

Nem volt egyszerű újra megtalálnom...
Egy "fatip piccolo/grande or R41" kérdés csapott át "ikon Tech vs. minden más" kérdésbe. Szóval ikon Tech.

idézem a többször, több felhasználótól is leírtakat:
"Comparing the three...

Smoothness: 

1) Fatip
2) Tech
3) R41

Efficiency/aggressiveness:

1) Tech
2) R41
3) Fatip"

a Shavecraftról én is olvastam, hogy szinte "nincs is" safety bar, vagy legalább is használat közben úgy érzed.  :)

No akkor most hogy már tudom mi az hogy Piccolo, reflektálnék.
Bár R41 régen járt a kezembe, de az Ikon Standard élmény még viszonylag megvan, a Piccolo meg teljesen friss.
A pengét az Ikon Standard-del sokkal jobban lehet érezni mint az R41-nél vagy a Fatipnál. Ezáltal az Ikon Standard nekem kicsit érdekesebb (A Shavecraft Tech Connaught értékelése szerint ugyanolyan agresszív) Azt biztosan állíthatom hogy a legharapósabb az Ikon Tech a 3-ból.
Szerinte a Fatip Piccolo egy kicsit harapósabb és alaposabb a Parker OC-nál.
Csak hogy bővítsem a listát kicsit, én így értékelném harapósság tekintetében:
Merkur 41C
Lord L6
Gillette Tech ('56)
Parker OC
Gillette FB New/FB Tech
Fatip Piccolo, Gillette New LC, Gillette Old Type (ezt nem tudnám sorbarakni, a New LC viszont másabb nekem valamiért)
R41
Gillette NewImproved/Standard
Gillette RFB New, Ikon B1 Deluxe OC
Ikon B1 Standard
Yuma

El is felejtettem, hogy volt egy ilyen... engedelmeddel érdekelne még a tapasztalati véleményed.
Azt írod, hogy Neked az ikon B1 OC majdnem a legharaposabbak egyike. Alapossagban hova tennéd? Ok, ez nagyon szubjektív, ez nem egyszerű általános viszonyítást találni, mert nálam (ahogy ma ki is tértem rá máshol), egy 10-es listán pl R41 8-9 alapossággal téren, a legnagyobb gap-pel a Rockwell kb 6-7. Hogy általad kedvelt, és sokat használt viszonyitast is mondjak: nekem a Gillette New LC is kb 6 a 10ből. Régóta kerulgetem az ikon OC-t. Jellemzően mikor nem lehetett kapni, akkor még jobban vágytam rá. 😀
Szóval szerinted alapossag téren előre lépés lenne egy Gillette Newhoz képest? Komfort van hova tennéd? Vagy a harapossag nálad diszkomfortot is jelent?

Köszi a kérdést, a harapósság nálam a "figyelősséget" jelenti. A fenti hasonlítás nálad milyen pengével megy?
Az van hogy túl sok a vas itthon, illetve ritkultak a szeánszok nálam mindenféle körülmények miatt. A B1 OC egy jó készülék, amikor kölcsönkaptam, nagyon megtetszett, és totál rákattantam hogy kéne egy ilyen. Aztán lett, és mikor kipróbáltam, volt bennem némi csalódás, mintha nem hozná azt a villanást, mint ami az első próbakor ért. Aztért nem kell izgulni, jó ez, csak túl sokat SE-ztem akkoriban. Ha rádumálni akarnálak bármire, akkor leginkább az RFB New-t mondanám.
romsitsa szerint a NewImproved kevésbé harapós mint a New LC. Én fordítva gondolom kicsit, de igazából mindkettővel jóbarátok vagyunk, szóval már nem izgulok, ha a penge a NI-ba kerül (bezzeg az első alkalommal :D) alaposság tekintetében viszont valamiért az NI-t hoznám ki mindenképpen. Ezekhez képest az RFB viszont tök más világ. Rockwell-t én 6os lappal nem használtam túl gyakran, úgyhogy ezt az élményt fel kéne frissítenem.  Engem az R41 valamiért nem hat meg, valahogy nem érzem érdekesnek a borotválkozást vele, de az is igaz, hogy csak gyári nyéllel használtam. Azóta van itthon pár normálisabb nyél, sort kerítek majd rá (de az R41 most épp vendégjár)

Ha szereted a vintage vonalat, akkor RFB, ha nem, akkor a következő alkalommal a B1 OC-t töltöm meg, és átgondolom a kérdésed újra.
Nálam zöld Astra meg Nacet mennek főleg.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:atteeharp
« Válasz #143 Dátum: 2018. Február 22. - 18:33:08 »
Köszi a kimerítő választ!

Ez az RFB nagyon kerülget engem.
Már korábban is belefutottam itt a fórumon a dicséretébe (talán pont Te és Romsitsa beszéltetek róla). Csak az a baj, hogy nagyon nehezen beszerezhető. Felkerült most már ténylegesen a bakancslistámra.
A B1 OC irányába pont az RFB hiánya miatt indultam el. Erről meg talán Sictranzittal írtatok.
A Rockwell nálam mostanában új DE vonalon nagyon felkapaszkodott a "napi" borotváim közé. Legtöbbször kék astraval (ez most nálam a go to) és polsilverrel használom.
A legtöbb borotvát ezekkel, így szerintem a többivel való összehasonlitáskor is ez a "kulcsváltozó".
Köszi, de most csak a kíváncsiságom miatt ne vàlts borotvát a megszokottról. Majd ha kezedbe akad a B1 OC, akkor örülnék a friss véleményednek.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:atteeharp
« Válasz #144 Dátum: 2018. Február 23. - 10:17:19 »

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:atteeharp
« Válasz #145 Dátum: 2018. Február 23. - 12:41:28 »
Ez tényleg baráti. Rá is repültem. Köszi szépen!
De azért atteeharp 'projectje' is érdekes lehet... :)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:atteeharp
« Válasz #146 Dátum: 2018. Február 23. - 13:38:44 »
Nem szeretném misztifikálni az RFB-t, de az összehasonlítás azért nem jó szerintem, mert nem találkoztam eddig hasonló borotvával.
Hiába hasonló méretű a gap, az alaplap kialakítása miatt kicsit más a pengeszög mint a NEW esetében, kicsit nagyobb a gap és teljesen eltér a fedél keresztmetszete.

Üdv

Á

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #147 Dátum: 2018. Február 23. - 16:02:45 »
Nem szeretném misztifikálni az RFB-t, de az összehasonlítás azért nem jó szerintem, mert nem találkoztam eddig hasonló borotvával.
Hiába hasonló méretű a gap, az alaplap kialakítása miatt kicsit más a pengeszög mint a NEW esetében, kicsit nagyobb a gap és teljesen eltér a fedél keresztmetszete.

Üdv

Á

És ezzel egyet tudok érteni "emlékezetből". Tegnap B1 OC volt porondon, és kék Astrával nem volt kényelmes annyira, és tök más élmény mint az emlékezetbeli RFB. Következő alkalom az RFB lesz, és akkor majd jól megerősítem, hogy tényleg. :)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:atteeharp
« Válasz #148 Dátum: 2018. Február 23. - 20:18:08 »
Már "sajnos" nagyon befészkelte magát a fejembe az RFB. Tehát se le, se rá nem tudtok már (jobban) beszélni.  :)
Atteeharp, köszi a tesztelést!

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:atteeharp
« Válasz #149 Dátum: 2018. Február 24. - 10:33:53 »
RFB?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici