Szerző Téma: atteeharp  (Megtekintve 52870 alkalommal)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #150 Dátum: 2018. Február 24. - 10:35:55 »
Raised flat bottom. Keress ra es latod majd hogy miben masabb mint a te New LC-d.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #151 Dátum: 2018. Február 26. - 12:26:13 »
De azért atteeharp 'projectje' is érdekes lehet... :)
Mire gondolsz?

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:atteeharp
« Válasz #152 Dátum: 2018. Február 26. - 14:45:15 »
Amit privát üzenetben beszéltünk. Tény, hogy feltételes volt...

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:atteeharp
« Válasz #153 Dátum: 2021. Január 28. - 20:17:59 »
Szia Atteeharp, olvasgatom a fórumot folyamatosan, most épp itt jártam, gondoltam megkérdezem, hogy végül melyik típus lett az amelyik a legjobban bevált neked? Melyiket szeretted meg a legjobban? Mit használsz "napi" szinten?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #154 Dátum: 2021. Február 10. - 01:42:44 »
Szia, köszönöm kérdésed, kicsit átalakult a világ, egy ideje ritkán járok erre.
Sok jót nem mondhatok, nehéz egy dologra bökni. Végül annyira kimaxoltam ezt a "sportot" hogy minden fegyvernemből került a tarsolyomba.
A Gillette különböző New-iból minden fejtípust összevadásztam, kivéve a Deluxe-ot. Ebből a sorból nekem az RFB a kedvencem, számomra az a legközvetlenebb pengeérzet tekintetébe, de mégis komfortos.
Az OldType-pal továbbra se vagyunk barátok.
Szökőévente előveszem a Yuma-t, legutóbb igazán szórakoztató szeánsz volt, jó értelemben. Gyakorta kerül elő a Rockwell, szaladósnak azt használom, ha DE-ről van szó. Vagy néha a New LC-t.
Ha lustaságból bokor nő az arcomra, akkor leginkább egy Jenes kamisorival rakok rendet, ritkábban HG kamisorival, nagy ritkán meg egy CJB-vel Super pengével töltve.
Injektor vonalon a Supply nekem nagy szerelem, anno a kickstarter-es kampányuk után fizettem be rá. Voltak hullámvölgyek, de végül megtaláltam az optimális lapot a 3as, legharapósabb személyében.
GEM vonalon nagy kedvencem a G-bar, a Streamline egy fokkal még érdekesebb, de ami mindent visz, az az új generáció, Blackland Sabre.
Nem túl régen nálam landolt egy Colonial General a Feather AC mezőnyből, ezzel még vegyesek az érzéseim, pedig első használatra szerelem első látásra volt.
Kuriózumnak van itthon Wilkinson PallMall meg Empire. Előbbi még várat magára hogy saját pengéjével használjam, GEM-mel viszint nagyon túlzottan harcias, és egy időre feladtam a harcot. Utóbbi viszont élezett saját pengékkel került hozzám, kizárólag azzal használom. Nem mindig sikerül tökéletesre az eredmény vele, de legutóbb már egészen közel kerültem a BBS-hez vele. A használata különös, érdekes élmény.
Kuriózumnak beszereztem még egy Dehaven Syncrokeen-t, amit injektoros pengével használok, nagyon jámbor de alapos darab.

Amikor ebbe az egészbe csöppentem, azt gondoltam hogy majd lesz pár eszközöm, aztán kész is, de mint láthatod elkapott a gépszíj. Elsősorban a hardverek nyűgöznek le. Az utóbbi időben viszont már nem nagyon nézegetek új vasak után. A mostanában megjelenő Razorock cuccok nem hoztak lázba, a Karve-ra se mozdultam rá. Még talán egy sheffield-i kést elfogadnék, egy notch-os Wade & Butcher for Barbers use-t, de a nyéltől továbbra is tartok, hogy útban van, szóval nem eröltetem.
Nekem a DE vonal a legkevésbé izgalmas az egészben, noha az rántott be először. A merevebb él viszont sokkal komfortosabb nekem, és élményre is érdekeseb. Ha ezek fényében tanácsot kéne adnom, akkor egy Merkur Progress-t ajánlanék jó áron, mellé egy GEM-et, mondjuk a G-bar-t, vagy esetleg a Clog-pruf-ot, ha pedig ez is kevés választéknak, akkor mellé egy kést a két hazai készítő, HG és Jenes keze közül.
A GEM penge olcsó és jó, én ezt tartom ár/érték arányban a legjobbnak, még úgy is hogy külföldről kell beszerezni.

Ha egy lakatlan szigetre csak egyetlen eszközt vihetnék, gondban lennék hogy mit válasszak. Talán a Sabre lenne az, de sírnék, ha le kellene mondanom a többi különleges évek alatt felhalmozott cuccról. Sose gondoltam hogy kést veszek majd a kezembe, aztán mikor mégis, akkor meg azt nem gondoltam, hogy ilyen komforttal ilyen minőségben fogom tudni használni.

Bocs egy kicsit hosszú lett, meg talán tömör is, de ha az említett cuccoknak utánanézel, sok érdekeset fogsz olvasni.

Nagyjából ez az én kalandozásom a borotvák világában így 6 év távlatából. A változatosság gyönyörködtet.   :bor: :crazy:


Szia Atteeharp, olvasgatom a fórumot folyamatosan, most épp itt jártam, gondoltam megkérdezem, hogy végül melyik típus lett az amelyik a legjobban bevált neked? Melyiket szeretted meg a legjobban? Mit használsz "napi" szinten?

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:atteeharp
« Válasz #155 Dátum: 2021. Február 10. - 09:42:47 »
Egyáltalán nem lett hosszú, örülök, hogy ennyit írtál és ahogy te is írtad, most az utána olvasgatásokkal elleszek egy ideig, nagyon szépen köszönöm az információkat! :2thumbup: Néha, azért nézz be ide, mert valószínűleg lesznek még kérdéseim, remélem azokra is ilyen részletességgel válaszolsz majd. Köszönöm mégegyszer!  :bow:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #156 Dátum: 2021. Február 10. - 11:07:36 »
Nem tudom láttad-e, de épp van egy HG az Elad-ban szotyiért:
https://borotvaforum.hu/index.php?topic=5266.0

Hátha ha mozgat a kés kérdés.

 :bor:

Egyáltalán nem lett hosszú, örülök, hogy ennyit írtál és ahogy te is írtad, most az utána olvasgatásokkal elleszek egy ideig, nagyon szépen köszönöm az információkat! :2thumbup: Néha, azért nézz be ide, mert valószínűleg lesznek még kérdéseim, remélem azokra is ilyen részletességgel válaszolsz majd. Köszönöm mégegyszer!  :bow:

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:atteeharp
« Válasz #157 Dátum: 2021. Február 10. - 12:44:32 »
Láttam, láttam és nagyon tetszik, amúgy is nagyon szeretem a japán kard-kés-penge dolgokat, viszont van már egy késem és még azt sem használtam soha. Kb. 10 éve megvettem, mert hogy mekkora életérzés egy ilyennel borotválkozni, aztán mikor először próbálkoztam vele, csak kapart össze-vissza. Gyanítom kellene valaki, aki faszául megfenné nekem, meg is tanítana rá, hogy utána már magamtól is tudjam és magát a késsel való borotválkozást, se ártana, ha valaki élőben elmagyarázná, megmutogatná. Úgyhogy egyenlőre ezért nem ugrottam rá erre a HG-re.

Erről a késről írtam:


Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:atteeharp
« Válasz #158 Dátum: 2021. Február 10. - 14:16:26 »
Pedig a HG vasak ölég jók. Annó nekem is volt három. Kamisori meg egy életérzés. Bár ennél ha jól látom vannak esztétikai hibák is, meg névreszóló.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:atteeharp
« Válasz #159 Dátum: 2021. Február 10. - 17:07:58 »
Gyanítom kellene valaki, aki faszául megfenné nekem, meg is tanítana rá, hogy utána már magamtól is tudjam és magát a késsel való borotválkozást, se ártana, ha valaki élőben elmagyarázná, megmutogatná

Bowapex esetleg hajlamos ilyesmire: https://www.facebook.com/bowapexcustomrazors/

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:atteeharp
« Válasz #160 Dátum: 2021. Február 10. - 17:32:12 »
Köszi, de most már átmegyek majd a késes topicba, mert ezt szétoffoljuk.  :bocs:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:atteeharp
« Válasz #161 Dátum: 2021. Február 10. - 17:56:56 »
Még jó hogy van, aki figyel és moderálja a beszélgetést :)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:atteeharp
« Válasz #162 Dátum: 2021. Február 11. - 22:36:28 »
Olvasgattam az SE topicban is, mi lett végül a Schick borotvákkal, kipróbáltad őket?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici