Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397358 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #465 Dátum: 2010. Október 15. - 07:28:17 »
Gratz!

Igen szép lett!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #466 Dátum: 2010. Október 15. - 09:20:12 »
üázz!! ezigen.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #467 Dátum: 2010. Október 15. - 10:36:16 »
Le tudnád írni egy pár mondatban, hogy hogyan dolgoztál? Köszörülted? Csiszoltad? Milyen szerszámokkal?
Érdekelnének a tapasztalataid. Előre is kösz!

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #468 Dátum: 2010. Október 15. - 11:01:47 »
csodálatos!

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #469 Dátum: 2010. Október 15. - 11:09:18 »
Le tudnád írni egy pár mondatban, hogy hogyan dolgoztál? Köszörülted? Csiszoltad? Milyen szerszámokkal?
Érdekelnének a tapasztalataid. Előre is kösz!

Először is

Gratulálok !!!! Nagyon komoly munka

Másodszor, beállnék Gorilla után, az engem is érdekelnek a technikai részletek elnevezésű sorba   ;)

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #470 Dátum: 2010. Október 15. - 11:33:12 »
"  részletek elnevezésű sorba  "
 hogyan jött le késedről a csorba...  :crazy:
bocs.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #471 Dátum: 2010. Október 15. - 13:23:53 »
Engem is érdekelne, kedvet kaptam a felujitáshoz. Ettől függetlenül megválnék a késeim jórészétől, ha valakit érdekel figyeljétek az Elad rovatot

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #472 Dátum: 2010. Október 15. - 15:37:26 »
Grat Laci! Nagyon szép lett! Szemeztem anno néhány nagyon ótvar vassal, de nem láttam bennük túl sok lehetőséget. Lehet, hogy elhamarkodva ítéltem meg, mit is lehet kihozni egy kipattogott élű vacakból.
Érdekel engem is a technológiád! :borz2:

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #473 Dátum: 2010. Október 15. - 17:21:28 »
Üdv!

A borotvával az első dolgom a szétszerelés volt. Egy sima egyszerű lapos tűreszelővel lereszeltem a szegecs fejés és egy vékonyabb szöggel kiütöttem a helyéről. Kicsit azért féltem, nehogy eltörjön a nyél, de sikerrel jártam. Szerencsére a nyélnek semmi komolyabb baja nem volt, így persze ügyelve a feliratra, 1000, 2000-es papírral átsimogattam.

A képek csak illusztrációk!




Ezt a valóságban nem az asztalon csináltam, hanem résnyire nyitott satura fektettem fel és ott kalapátam ki a szegecset.

A penge felújítását a kitöredezett él eltüntetésével kezdtem. Először 240-es csiszolópapíron jobbra-balra huzogatva tüntettem el a csorbulások egy részét(ez látható abban a 12 részes felújításos videóban, ami ide is be volt linekelve), majd áttértem a jenessanyi segítségével beszerzett 600-as tyrolit kőre. A kövön való fenéssel elvoltam egy jó darabig, nem is ment egyszerre, ha meguntam félreraktam és pihenőt tartottam. Végül is maradéktalanul sikerült az össze csorbát eltüntetni, mikor kész lettem csak ennyit mondtam magamban: jee jee jee.





A pengetükör csiszolására 240, 600, 800, 1000, 2000-es papírokat szépen sorrendben és egy kis olajat használtam. Itt semmi ördöngősségre nem kell gondolni, nem voltak segédeszközök, csak az ujjaim. Felvagdostam a 240-es papírt kb. 3x4 centis darabokra, de igazából akkorára vágod, ami neked kényelmes. Szóval leraktam magam elé a borotvát az asztalra, öntöttem rá néhány csepp olajat, ráfektettem a csiszolópapírt és a mutatóujjammal elkezdtem előre-hátra tologatni a pengén. Mivel volt néhány mélyebb rozsdafolt is, így jó ideig elvoltam a 240-es papírral. Sajnos néhány dolog csak akkor látszott meg a felületen, amikor már végig mentem rajta az összes papírral. Nem szabad kétségbe esni, addig kell csinálni, amíg jó nem lesz, vagy meg nem elégedsz azzal, amit eddig kihoztál belőle. Nálam is maradtak foltok a pengén, de szerintem ezeket csak köszörüléssel lehetne eltüntetni.



A csiszatolás egy idő múlva elég unalmas tud lenni, szóval ajánlatos közben zenét hallgatni vagy a sorozatot nézni, persze ez a két dolog nincs kőbe vésve.
Miután kész voltam az összes felület csiszolásával jöhetett a krómoxiddal, ill. polírozó pasztával való utókezelés.



A szegecselésbe nem nagyon mennék bele, mert azt kb. nulla tapasztalattal csináltam.

Remélem valamennyire érthető voltam, sajnos a fogalmazáskészségem eléggé az ősember szintjén van.

üdv:
Lac
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 16. - 02:56:52 írta s.laszlo »

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #474 Dátum: 2010. Október 15. - 17:40:20 »
Grat, szép munka! Gondolom rozsda szempontból a gerinc környékén sokat kellett csiszolgatnod, eléggé problémás résznek tűnik a képen.

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #475 Dátum: 2010. Október 15. - 18:22:13 »
Igen, nem is sikerült teljesen eltüntetni, viszont csiszolásnak köszönhetően a kövön való fenés nyomai alig látszanak.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #476 Dátum: 2010. Október 15. - 19:20:43 »


Szia Laci !

Köszönjük a beszámolót... ez már egy kicsit olyan SRP-s stílus/színvonal volt  :borz2:   ;)

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #477 Dátum: 2010. Október 15. - 23:20:27 »
Gartulálok László! Gyönyörű lett. Maximális elismerésem.  :borz2: (Különösen a kiindulási állapot láttán.)
És persze köszönet a technikai beszámolóért.

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #478 Dátum: 2010. Október 16. - 16:50:14 »
Üdv!

Köszönöm az eddigi véleményeket, remélem a többi felújításom is elnyeri a tetszéseteket!

A következő felújítás alanya ez a régi és eléggé kopott raketa volt. Sajnos nehezen viselem ha üres kézzel kell hazatérnem a bolhapiacozásról, ezért ez amolyan vigasz megoldás volt. Ha jól emlékszem akkor 400ft-ot fizettem érte.





Üdv:
Lac
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 16. - 17:23:59 írta s.laszlo »

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #479 Dátum: 2010. Október 16. - 17:37:27 »
Nagyon szép lett! Gratula! De ahogy látom, nem ezek voltak az első tárgyfelvételeid...:D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici