Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 408233 alkalommal)

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #480 Dátum: 2010. Október 16. - 18:59:26 »
Köszi!
A felvételekkel elég sokat szenvedtem, de eszembe jutott, hogy van egy jó erős asztali lámpám és azt használtam derítésre.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #481 Dátum: 2010. Október 16. - 23:47:08 »
a borotvatalin sikerült Flasi mestertől egy szép kis Heljestrand borotvát beszereznem aminek jelenleg sima fehér műanyag paneljei vannak, de elég viharvertek ezért le szeretném cserélni/cseréltetni őket.

A kérdés: fehér micarta (mint ami a Spyderco Phoenix-en van) fellelhetőséget tud-e valaki esetleg (ha jól gondolom ez gond nélkül alkalmas lenne panelnek, de a fellelhetőségre irányuló guglizásaim eddig nem vezettek eredményre)

B kérdés: sima kifehérített csont alkalmas lehet-e panelnek, mennyire tartós, mennyire vetemedik, mennyire sárgul be idővel

köszi!
... a nyúlon túl?

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 17. - 00:13:47 írta s.laszlo »

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #483 Dátum: 2010. Október 17. - 00:13:00 »
az ivory paper micarta (első link) az olyan, hogy úgy öregszik mint az elefántcsont, vagyis besárgul :(
a másik kettő (ivorycasein és Corian) mibenlétét hirtelenjében nem sikerült megfejtenem, de úgy tippelek, hogy ezek talán valamiféle homogén szerkezetű műanyagféleségek lehetnek... az meg csak nem olyan szép mint a micarta :)

mindenesetre köszönöm szépen a linkeket!  :borz1:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #484 Dátum: 2010. Október 17. - 13:29:16 »
jelentem eBay-en sikerült fehér mikartát vadászni, úgyhogy a probléma megoldva.  :borz2:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #485 Dátum: 2010. Október 17. - 17:17:08 »
Üdv!

Köszönöm az eddigi véleményeket, remélem a többi felújításom is elnyeri a tetszéseteket!

Üdv:
Lac

Szia Laci !

Utólag merült fel bennem még egy kérdés a filarmonica-val kapcsolatban : mérted-e, mennyi volt a penge szélessége, a felújítás előtt/után, illetve ez a változás a penge hát vastagság változatlansága esetén szerinted mennyiben befolyásolhatta az élszöget.  ( lehet, hogy egy kicsit túl van misztifikálva ez az élszög állandóság és egyébként nem befolyásol jelentősen a borotválkozási élményen ....egyszer elfenek egy kést és kipróbálom  ;D  ;D  ;D )

 :borotva:

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #486 Dátum: 2010. Október 17. - 17:21:12 »
A következő felújítás alanya ez a régi és eléggé kopott raketa volt.

Ez is gyönyörű lett, gratulálok!
Ha jól látom, a Filinél a Revisor szegecseket használtad. A Raketa viszont nem ugyanúgy néz ki, ott mivel szegecseltél?

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #487 Dátum: 2010. Október 17. - 20:30:28 »
Üdv!

Salmo
Az élszög témához nem nagyon értek, de az biztos, hogy a filimnél a felújítás után nagyobb lett. Viszont azt még mindig meg lehet csinálni, hogy leragasztom az élt és fenem tovább a kövön amíg elég vékony nem lesz a gerinc. Holnap majd megmérem a mostani állapotot. Mennyi az ideális élszög?

Gorila
Jól látod! Azért választottam ezt a megoldást mert szerettem volna spórolni a revizoros szegecsekkel. Ezekhez az alapanyagokhoz viszont modellboltokban bármikor olcsón hozzá lehet férni, nem kell aggódni, hogy elfogy. Az alátétekből kicsit lereszeltem és mehetett a szegecselés.


Azért nem árt még hozzá egy gömbfejű kalapács is, az enyémet sajnos kicsit át kellett alakítani mert nagyon nagy volt. Ha jól emlékszem akkor bádogos vagy karosszériás kalapácsként volt hirdetve a vaterán.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #488 Dátum: 2010. Október 17. - 20:42:27 »
Az élszög témához nem nagyon értek, de az biztos, hogy a filimnél a felújítás után nagyobb lett.

Ez az élszög-változás nekem is megfordult a fejemben. Használtad egyébként a Filit? Mert ha jól dolgozik, akkor szerintem nem kell túl sokat foglalkozni az elméletekkel... :)

Jól látod! Azért választottam ezt a megoldást mert szerettem volna spórolni a revizoros szegecsekkel. Ezekhez az alapanyagokhoz viszont modellboltokban bármikor olcsón hozzá lehet férni, nem kell aggódni, hogy elfogy. Az alátétekből kicsit lereszeltem és mehetett a szegecselés.

Az az igazság, hogy nekem talán jobban is tetszik ez a szegecselés, mint a revisoros... Visszakerestem, látom, hogy 1,7-es alátétet használtál. Sajnos, amelyik modellboltban én néztem, ott 2-esnél kisebb nem volt. :( Maga a szegecs egyébként sárgaréz? Az előző képen nem látszott, hogy sárga, ezen a mostanin már úgy tűnik.

Kalapácsom van, csak egy kis idő kéne... :)

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #489 Dátum: 2010. Október 17. - 20:53:47 »
A fili még élezésre vár.

A szegecs sárgaréz. Az alapanyagokat itt vettem:
http://www.modellhungaria.hu/

üdv
Lac

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #490 Dátum: 2010. Október 17. - 20:55:35 »
Kösz a linket!

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #491 Dátum: 2010. Október 17. - 21:22:31 »
Holnap majd megmérem a mostani állapotot. Mennyi az ideális élszög?

Laci !

Ilyen összefüggésben kellene nézni : http://borotvaforum.hu/index.php?topic=200.0

Kíváncsi lettem.....   ;)

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #492 Dátum: 2010. Október 17. - 23:30:11 »
Köszi!

Valahogy sikerült elfelejtenem, hogy ilyen részleg is van, ez nálam elő szokott fordulni.

A filim élszöge 17°. Próbáltam pontosan mérni, de elég romos állapotban van a tolómérőm.

üdv

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #493 Dátum: 2010. Október 18. - 10:44:27 »
A régi borotvák élszöge 15-25 fok között mozog, úgyhogy szerintem felesleges a túl nagy élszögen filózni. Ha nem borotvál rendesen egy borotva, 99%-ban az élezésben keresendő a hiba, és nem a késben! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Tivadar

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #494 Dátum: 2010. Október 19. - 21:31:01 »
Tudtam én, hogy van valahol egy borotvakés a pincében! És meg is találtam!

Nagyapám polcáról való, habár őt sohasem láttam ilyet használni. Mindig DE borotvával borotválkozott.
Mindenesetre a feliratból az látszik, hogy ez egy Solingeni kés.

A tok kupakjába beletömve találtam egy pár nyél alkatrészt is - gondolom egy későbbi javításhoz eltéve.

Urak! Hozzáértők! Meg lehetne ezt menteni?
Örömmel tisztelegnék az öregeim emléke előtt azzal, hogyha rendbe tudnám rakni és használatba is lehetne venni.

Köszönettel,
T















Update: 2010.10.20

Ezek is előkerültek ma reggel. Öröm, boldogság! :-)







Sajnos csorba:










Na meg ez is. Mik rejtőznek itt nálam...?


 












« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 20. - 08:21:12 írta Tivadar »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici