Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 423155 alkalommal)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #540 Dátum: 2010. Október 31. - 18:54:44 »
Tescoban mintha már láttam volna ilyet.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #541 Dátum: 2010. November 01. - 15:06:50 »
Szerintetek szentségtörés az, ha egy négyzetes fejű borotvát átalakítanak borbélyfejűre? Csak ezért kérdezem, hogy kizártok-e, mert én megtettem... Meg kell, hogy mondjam így sokkal szebb, és persze biztonságosabb lett (a lekerekített alsó résszel, amit Salmo tanácsolt)! ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #542 Dátum: 2010. November 01. - 15:14:16 »
Nyugi, nem zárunk ki!  ;D Nem te vagy a borotvádért, hanem a borotvád van érted! Használd minél kevesebb véráldozattal!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #543 Dátum: 2010. November 03. - 10:35:10 »
Na jelenleg így állok a felújítással. Meg vagyok a csiszolással, már csak polírozni kell a pengét. Tegnap néztem az OBI-ban a Prevent polírpasztákat, volt kétfajta: egyik festett, lakkozott felületre; a másik krómozott felületre. Majd megnézem még a Tesco-ban is, ha megjön a havi pénzem. :)


"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #544 Dátum: 2010. November 03. - 11:10:05 »
Toxin,

a furatok "excentrikusságát" úgy is tudod korrigálni, hogy felfúrod a likakat (OBI-ban lehet kapni fúrószárakat egészen 1 mm-es átmérőig), és egy vastagabb réz rúdból készítesz szegecseket hozzá.

Ha esetleg a furatok újrafúrása mellett döntesz, akkor pedig érdemes eltenni a nyélről lecsiszolt port, és azt elkeverni a ragasztóanyaggal, amikor beragasztod a likat. (Parkettafelújításnál is használnak hasonló módszert).

Pofás lett a penge, mivel csiszoltad ki a barber's notch-ot?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #545 Dátum: 2010. November 03. - 12:55:40 »
Pofás lett a penge, mivel csiszoltad ki a barber's notch-ot?
Köszi :)
80-as papír és egy 8 mm átmérőjű fémcső segítségével, elvoltam vele egy 10-15 percet. :D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #546 Dátum: 2010. November 04. - 20:45:13 »
Nagyon jó lett! Gratula!  :borz2:

Nem elérhető Tivadar

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #547 Dátum: 2010. November 09. - 09:05:49 »
....
Urak! Hozzáértők! Meg lehetne ezt menteni?
Örömmel tisztelegnék az öregeim emléke előtt azzal, hogyha rendbe tudnám rakni és használatba is lehetne venni.
...

Ilyen volt (lásd az idézett hoozzászólást), de ilyen lett:
Flaschner úr szíves közreműködésével.
Már több borotválkozáson is átesett és bizonyított is mindkettő..









Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #548 Dátum: 2010. November 09. - 12:33:46 »
Két további Flasi által újra köszörült (regrindelt) és felújított kés a Mester topikjában látható, természetesen előtti és utáni állapotban:

Az egyik itt, a másik meg itt.

Azt hiszem én sem bántam, hogy az olyan késeimet, amit házi eszközökkel nem igen lehet otthon felújítani, szakemberre bíztam!   :borotva: :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #549 Dátum: 2010. November 14. - 21:49:05 »
Már a megvásárlása óta érlelődik bennem a gondolat, hogy a 7/8 Monopolra készíteni kellene egy új nyelet. A régi egy foltos tarka barka celluloid nyél, nem igazán tettszett, illetve a késhez sem passzolt( legalábbis nekem)

A cél, egy világosabb árnyalatú fa nyél elkészítése volt. A kiválasztott, a zebrano lett

Innen röviden:
-fa beszerzés, Zatik. Sok fajta egzótájuk van érdemes szétnézni.
- fűrészelés: na ez nehéz dió....elméletileg ott is vágnak, de volt valami problémájuk akkor, így egy helyi asztalosnál vágattam le a 300×50×50-es darabból, a 300×50×3-as panelt. ( volt anyázás)
-forma: ki indulásnak az eredetit vettem alapul, de az új ívesebb lett lecsapott véggel.
-megmunkálás: kézi fűrész, és rengeteg csiszoló papír...... :o
-felület kezelés: pillanatragasztó .... nem vicc ! láttam egy oldalt ahol ezzel csinálták és nagyon megtetszett.
 A gél állagúval csináltam ( ez utólag jó döntésnek bizonyult) és gumi kesztyűvel egyengettem el - az ellen oldalon egy helyen rögzített nyélen - két rétegben a ragasztót. Miután nem feküdtek fel az élei ott is szépen megtudtam kenni. Száradás után 600/1000/1500/2500/3000 papír majd a szokásos polírpaszta ( autós) a végeredmény egy nagyon kemény sima felület. ( nem egészen egy tubus pillragi ment el, a kísérletezgetésekkel együtt)

Az első ilyen komplett nyelem, így sok tapasztalattal gazdagottam, többek közt azzal, ha mégegyszer neki állok ilyenek ( neki kell mert jön egy wade rozzant nyéllel) akkor gépesítek. Többek között visszakérem jóapámtól a szalag csiszolómat ....  ;D  Nagyjából 7-8 munka óra volt kompletten, a tervezéstől a szegecs fej polírozásig így, hogy mindent kézzel csináltam.

képek:










reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #550 Dátum: 2010. November 14. - 21:53:32 »
Megérte, igen szép lett!   :borz2:

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #551 Dátum: 2010. November 14. - 22:03:35 »
Hűha, ejha, ezigen!

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #552 Dátum: 2010. November 14. - 22:08:18 »
Nagyon szép lett! Majd én is kipróbálom ezt a ragasztós felületkezelést.  :borz2:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #553 Dátum: 2010. November 14. - 22:26:55 »
Salmo gratulálok! Nagyon szép és harmonikus lett!  :o  Csak így tovább!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #554 Dátum: 2010. November 14. - 23:12:52 »
Ez igencsak szépre sikeredett.  :borz2:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici