Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397269 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #15 Dátum: 2009. December 15. - 11:51:33 »
Egy 50x25x200-as TYROLITtal, aztán jöttek a Nortonok meg a nagy UF Spy...
Engem viszont nagyon zavar élezés közben a "double shoulder"!  :-\
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #16 Dátum: 2009. December 15. - 11:55:12 »
Mivel nagyoltad le?
Egyébként az íves (de persze domborúan íves :)) él nem feltétlenül hiba( ez a „mosolygós penge”), igaz, ahhoz íves pengehát is kellene, hogy tartozzon.
szerintem ennek íves a pengeháta, nem?
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #17 Dátum: 2009. December 15. - 12:06:19 »
szerintem ennek íves a pengeháta, nem?
Csak nagyon icipicit, ezt szaknyelven "almost stright"-nak, szinte egyenesnek hívják!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #18 Dátum: 2009. December 15. - 12:15:31 »
Egy perc és rakok föl magamhoz egy borotvát, azon jól látszik, mi az igazán mosolygós!   ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #19 Dátum: 2009. December 15. - 12:50:39 »
OFF
...hogy a napotok még "mosolygósabb" legyen (sajnos nem az enyém)



ON
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #20 Dátum: 2009. December 15. - 14:05:11 »
Egyetértek Ed-del, sőt bimbivel is.

Szerintem nem feltétlen kell homorú pengehát a mosolygós pengéhez (frameback-eknél sokszor fordul elő). A fotókon sajnos nem látszik, de a pengehát kopásnyomaiból lehet következtetni rá, hogy gyárilag mosolygósra készítették-é a pengét. (Fonti, természetesen nem gondolom, hogy ezekkel nem vagy tisztában, de ugye mások is olvassák szerencsére a fórumot...)  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #21 Dátum: 2009. December 15. - 15:37:15 »
Imi, én nem vitattam a homorú, íves pengehátat sem, sôt írtam is, hogy ez ha az, akkor a "szinte egyenes" változat. Viszont az éle nem olyan szép ívû mosolygós volt, mint a te Kölleredé, hanem inkább nem kellô gonddal élezettre, vagyis utólag "lekerekítettre" emlékeztetett. Ez nem tetszett és ezt akartam megváltoztatni...  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #22 Dátum: 2010. Január 02. - 20:31:30 »
Sziasztok!

Most vagyok egy sheffieldi borotva felújítása közepén. Ha jól látom, a nyél eredeti szegecse kb. 1/16 hüvelyk (azaz kb. 1,6 mm) átmérőjű lehet, és ha jól emlékszem, valami SRP topic-ban, vagy youtube videóban is ezt a méretet emlegették. A problémám az, hogy én viszont csak 2 mm átmérőjű szegecsnek való réz rudat tudtam beszerezni nagy nehezen egy hegesztő boltban... Kérdésem az, hogy szerintetek nem gyengíti-e meg túlságosan az eredeti (min. 100 éves) szaru nyelet, ha a rajta levő kb. 1,6 mm-es furatokat kitágítom 2 mm-esre? Vagy honnét lehetne beszerezni az eredeti méretű szegecsnek való alapanyagot, lehetőleg rézből?
Ill. hol lehet ezekhez való alátéteket kapni? Csavarboltokban ilyen kis méretet sajna nem tartanak, az USA-ból persze lehetne rendelni, csak azt hiszem, fajlagosan "kicsit" irreális postaköltség rakódna rá a 10-20 db alátét árára... :) Esetleg pl. modellező boltban vett már valaki ilyeneket?

Gorila

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #23 Dátum: 2010. Január 02. - 20:44:06 »
Üdv Gorila,
ha jól emlékszem, nekem sikerült 1,5 mm-es réz hegesztőpálcát vennem.

Ami a szegecseket illeti, a DOVO-nak vannak szettjei, de gondolom arról hallottál már.

Véleményem szerint ha a nyélen marad elég "hús"(anyagvastagság), akkor nem jelent gondot a furat felbővítése! (kérdés, hogy a penge furatába belemegy-e a 2-es huzal, mert azt melósabb felfúrni!)

Ha esetleg rendelésen gondolkodsz az Usa-ból (csak nem a microfasteners? ;)), szerintem érdemes lenne egy nagyobb tételt rendelni, aztán szétdobni... (én biztos beszállok egy "közös beszerzésbe"!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #24 Dátum: 2010. Január 02. - 21:01:45 »
Szia!

ha jól emlékszem, nekem sikerült 1,5 mm-es réz hegesztopálcát vennem.

Hol találtál? Online vagy "rendes" bolt?

Idézet
Ami a szegecseket illeti, a DOVO-nak vannak szettjei, de gondolom arról hallottál már.

Megmondom őszíntén, nem... De mindjárt rákeresek. Vagy tudsz mondani kapásból valami url-t?

Idézet
Véleményem szerint ha a nyélen marad elég "hús"(anyagvastagság), akkor nem jelent gondot a furat felbovítése! (kérdés, hogy a penge furatába belemegy-e a 2-es huzal, mert azt melósabb felfúrni!)

A pengébe belemegy, ki van már kopva annyira. Mondjuk ebből a szempontból lehet, hogy jobb is lenne a 2-es szegecs, talán az 1/16-oson túlzottan "lötyögne"...

Idézet
Ha esetleg rendelésen gondolkodsz az Usa-ból (csak nem a microfasteners? ;)), szerintem érdemes lenne egy nagyobb tételt rendelni, aztán szétdobni... (én biztos beszállok egy "közös beszerzésbe"!)

De, ott nézegettem... :) Ha van rá igény, és senki nem tud közelebbi forrást, akkor én szívesen összeírom az igényeket, és megnézzük, hogy mennyire éri meg.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #25 Dátum: 2010. Január 02. - 21:08:39 »
Rendes hegesztő bolt, de mondom nem biztos, hogy 1,5-ös, reggel megmérem.

Dovo szegecs: http://www.classicshaving.com/catalog/item/523001/201166.htm (gondolom a DOVO-nál olcsóbb)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #26 Dátum: 2010. Január 03. - 23:02:49 »
No, csak sikerült megmérnem azt a fránya pálcát (becsúszott a szekrény aljára, és nem találtam).
szóval, rosszul emlékeztem, mert 2-es az átmérője... :(

Viszont azon töprengtem, hogy ha mindenképp rezet szeretnél használni, lehet meg kellene próbálni a sima 1,5-ös réz huzalt (akár úgy, hogy egy darab villanyvezetéket "meghámozol"). Majd valamelyik nap megnézem a szilárdságát, de nem hiszem, hogy ilyen kis hosszon lenne vele probléma, ha vigyázol hogy ne hajoljon ki, amikor szegecseled el a "fejet".
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #27 Dátum: 2010. Február 25. - 11:25:17 »
Ezt a borotvát a Késportálon Vaszilij ajánlotta föl nagylelkűen valaki olyannak, aki értékeli, netán még rendbe is tudja hozni. 4/8-os Puma Friseur Freund No. 1., azzal az ismert Puma fa-szerű barna bakelitdobozzal. Én meg voltam olyan önző, hogy le is csaptam rá. ;D
Íme az eredeti kép, amely alapján el és be mertem vállalni:





A kitöréseket az okozta, hogy a penge ott erősen belevág a nyélpanelbe, de nem azért, mert a nyél görbült (ez a gyakoribb deformáció), hanem mert a hossztengely mentén csavarodott. Valaki erősen nyomva becsukhatta vagy rácsapta szegény pengét, lehet, hogy nem is egyszer, mert a nyél belső oldalán látszanak a be- és kivágások apró nyomai.
A munka durva, anyagleválasztós részét gyémántos kövön végeztem, onnan a nálam szokásos Spyderco Benchstone-ok jöttek. Én elégedett vagyok az eredménnyel, remélem Vaszilijnek is tetszik.  ;)



Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #28 Dátum: 2010. Február 25. - 11:30:26 »
Szép munka Ed!

Technikai jellegű kérdés: A gerincet leragasztottad, amikor "kiköszörülted a csorbát"? Vagy csak ügyes voltál, és ezért nem látszik kopásnyom a gerincen?

Mivel políroztad?

Jah, még egy: A penge végénél (a fejnél) a kép torzít, vagy kicsit "vettél le" a szélességből? (úgy tűnik, mintha az eleje kicsit vékonyodott volna)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #29 Dátum: 2010. Február 25. - 11:32:40 »
Szép munka!
Látom, políroztad is. Mivel? A pengén levő "maratás" nem kopott le emiatt? (Ez nem nagyon látszik a képeden, de mintha ott lenne még a felirat.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici