Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 413183 alkalommal)

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #570 Dátum: 2010. November 15. - 21:58:16 »
Bizony, ezt a szépet nem elég egyszer nézni! Amúgy már csinálom két nagyméretű fecskendőből a vákumkészüléket! És köszönöm a felületkezelési tippet!  :borz1:

használnak még vákuumpumpát amit a sexwebshopokban lehet kapni.  :D de ez komoly nem viccelek csak az asszony nehogy félreértse ha megrendeled.  :fetreng:
Ed megértettem bocsi mindjárt javítok.
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2


Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #572 Dátum: 2010. November 15. - 22:47:16 »
Jó ez a vákumos megoldás, szerintetek ez használható ilyen célra?

http://www.vatera.hu/antik_regiseg/szerszam_munkaeszkoz/saxonia_vakummero_vakum_keszito_185099728.html

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #573 Dátum: 2010. November 16. - 14:52:34 »
Igazábol akril alapú folyékony ragasztot használnak fa alapanyagok stabilizálásához vákumos tartályban kiszívják a fábol a levegot és akkor magábaszippantja a ragasztot. Ha lessz rá idom én is szeretnék készíteni egy ilyen készuléket.
Bocsi a helyesírásért ezen a billentyuzeten nem tudok  minden ékezetet be¨¨utni.

Szia Matifu !

Találtam a cégünknél egy vákum szivattyút ( nem nagy, de szerintem jó lesz  :borz1:) Illetve már gondolkodom, hogy lehetne exikátoron keresztül vákumozni valami fa anyagot, illetve milyen szemcse méretű tiszta akrilát diszperzióval tudnák sabilizálni....  a vizes bázis egyszerűbb lenne, de úgy nem jut olyan mélyre a stabilizáló szer, az oldószer jobb lenne......

eredményekről beszámolok....

salmo
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 16. - 15:09:12 írta Salmo »
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #574 Dátum: 2010. November 16. - 15:01:19 »
Off: Salmo ha nagyon kéne szerintem nálatok működő atomreaktor is lenne  :fetreng: , mint Öveges Professzor kisfilmjeiben: Minden háztartásban akad egy...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #575 Dátum: 2010. November 16. - 15:37:33 »
Azért egy rendesen kiszárított egzótát nem kell agyonstabilizálni, nekem van ilyen, meg se nyekken.
Már ha stabilizálásról beszélünk, és nem csak esztétikai beavatkozásról, azaz tkp. lakkozásról.  ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #576 Dátum: 2010. November 16. - 16:07:32 »
Ed, vannak azért olyan fafajták (spalted maple pl.), amiket csak stabilizálás után célszerű felhasználni.

Bár, itt valszeg a lakkozás volt a cél, nem a stabilizálás. ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #577 Dátum: 2010. November 16. - 16:26:55 »
Azért egy rendesen kiszárított egzótát nem kell agyonstabilizálni, nekem van ilyen, meg se nyekken.
Már ha stabilizálásról beszélünk, és nem csak esztétikai beavatkozásról, azaz tkp. lakkozásról.  ;)

Ed !

Jómagam sem egzótánál tartom ezt érdekesnek.... ott elég a felületi bevonat

Kaptam ma ajándékba S.laszló fórumtársunktól, gözölt bükköt. Bár a gőzőlés is sokat segít a fa szerkezeti feszültségeinek kiegyenlítésében, a fa anyag nem lessz tőle keményebb. Laci saját tapaszatalata alapján sokkal könnyebbben reped, mint az általa megmunkált egzóták ( wenge, rózsafa) fűrészéléskor, egyéb megmunkáláskor.

( a zebránó is elképesztően kemény anyag volt)

Ja, hogy miért nem egzótát választok ???  Mert ez is tettszik    ;)  ;)


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #578 Dátum: 2010. November 16. - 16:34:49 »
Uraim!

Kösznöm a válaszokat!  :)

Viszont van egy felettébb érdekes kérdésem. Teakfából készítenek/készítetek-e nyelet? Esetleg van valakinek ilyenje?

Képeket esetleg?  :evil:

Üdv,


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #579 Dátum: 2010. November 16. - 17:09:08 »
Szerintem lehet, bár nem egy extrém kemény fa. Tán a hajódra lesz-e, majdan?   ;D

Nekem van egy szép teaktömböm, februárban vettem Burmában, egy hajókészítő-műhelyben...    ::)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #580 Dátum: 2010. November 16. - 17:35:10 »
Szerintem lehet, bár nem egy extrém kemény fa. Tán a hajódra lesz-e, majdan?   ;D

Nekem van egy szép teaktömböm, februárban vettem Burmában, egy hajókészítő-műhelyben...    ::)

Igen, elgondolkodtam rajta erősen... Anyáznának szerintem, amikor reggel, miközben sül a bundás
kenyér (ezért pár ember gyilkolni képes), a decken borotválkozom egy teakfanyelű késsel...

Szerintem azonnal kiközösítenének. :-D
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #581 Dátum: 2010. November 16. - 18:48:45 »
... Teakfából készítenek/készítetek-e nyelet? Esetleg van valakinek ilyenje?...

Készíteni lehet, még ha nem is olyan túl kemény fa...(max. tenni kell bele egy linert).
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #582 Dátum: 2010. November 17. - 14:56:27 »
Sziasztok!

Utánanéztem/kérdeztem a teak-nek. A tartósságát, illetve sajátosságait rendkívül magas olajtartalma adja. Vajon ez érdemben befolyásolhatja borotvanyélként való alkalmazását?

Találtam egyébként eselék-darabot, de óriási (20 cm széles, 30 centi hosszó, 5 cm vastag), ez árabn filléres (pár ezer forint), viszont rengeteg. Gondoltam gyártatni belőle pamacsnyelet is, bár még így is rengeteg marad...

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #583 Dátum: 2010. November 17. - 15:03:46 »
Jó, de miért kell ehhez a kérdéshez megemelned a hangod?   :evil:

A nagy olajtartalom azért nem azt jelenti, hogy ki tudod facsarni... Borotvanyélként való alkalmazását pedig pozitívan befolyásolja: annál viztaszítóbb és nedvességtűrőbb. Hajrá!  ;)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #584 Dátum: 2010. November 19. - 10:25:44 »
Nem KIABÁLTAM, hanem kiemeltem a lényeget, kedves Barátom!  :)

Légy oly' szíves halzolós szmájlit túrni valahonnan. :-)

Megyek be a mesterhez délután a Váci utcába, legalábbis remélem marad rá időm...

Mahagónit sikerült szereznem, a teak kemény dió, de nem adom fel.
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici