Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397311 alkalommal)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #690 Dátum: 2011. Február 27. - 19:57:14 »
Salmo, Sanyi: gratulálok, szép munkák!

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #691 Dátum: 2011. Március 19. - 11:56:21 »
Egy kis segítséget kérnék a felújításban járatos kollégáktól.
Múlt héten jutányos áron sikerült szert tennem egy régi Henckels késre. A jutányosság oka egy rút csorbulás a kés élén. Szerintetek van-e reális lehetőség 3 mm-rel lecsökkenteni a kés magasságát (21 mm-ről 18 mm-re) és emígyen újra használhatóvá tenni egy újraköszörülés által?
Felhívnám az úri közönség figyelmét arra, hogy csak pozitív válaszokat fogadok el, ugyanis baromira szeretném reaktiválni és kipróbálni a kést....    :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #692 Dátum: 2011. Március 19. - 12:38:00 »
Szerintem az egyik lehetőséged, hogy beszélsz Flasival (Flaschner Kálmán) és leküldöd neki Székesfehérvárra.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #693 Dátum: 2011. Március 19. - 12:54:16 »
Szerintem az egyik lehetőséged, hogy beszélsz Flasival (Flaschner Kálmán) és leküldöd neki Székesfehérvárra.  ;)

Én is erre jutottam, csak gondoltam előbb kérdezek a rutinos harcosoktól, ezzel megnyugvást szerezvén magamnak és így könnyebb szívvel tudom kivárni a jövő hetet, amikor lejutok fehérvárra.  :)

Köszönöm a gyors lelki segélyszolgálatot.   :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #694 Dátum: 2011. Március 19. - 18:16:02 »
3mm-t bőven le lehet belőle szedni, az nem gond. De újraköszörülni miért kell? Nagyon sok a pengeháton a kopás?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #695 Dátum: 2011. Március 19. - 19:40:43 »
3mm-t bőven le lehet belőle szedni, az nem gond. De újraköszörülni miért kell? Nagyon sok a pengeháton a kopás?

Nem, a pengehátnak semmi baja, az élszög állandósága miatt gondoltam erre a megoldásra.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #696 Dátum: 2011. Március 19. - 20:33:51 »
Ha ragasztószalag nélkül szeded le a felesleg acélt, akkor pont annyit kopik amennyit kell neki, ahhoz nem kell köszörülni. Az újraköszörülést nagy pengekopásnál, és sok rozsdánál szokták használni, vaskosabb grindeknél.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #697 Dátum: 2011. Március 21. - 01:17:38 »
Ha ragasztószalag nélkül szeded le a felesleg acélt, akkor pont annyit kopik amennyit kell neki, ahhoz nem kell köszörülni. Az újraköszörülést nagy pengekopásnál, és sok rozsdánál szokták használni, vaskosabb grindeknél.

Akkor ilyen esetben mi a metódus?
A kést az oldalára helyezve addig fenni, amíg eltűnik a csorbulás, és így marad az élszög kb.:16°?
Avagy előbb eltüntetni a csorbulást - perverz gondolatként - az élre merőlegesen kvázi lefenni a csorbulást és utána a kés oldalára fektetve kialakítani az új élszalagot és az élszög megnő kb.:19°-ra?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #698 Dátum: 2011. Március 21. - 10:19:25 »
Ha ragasztószalag nélkül szeded le a felesleg acélt, akkor pont annyit kopik amennyit kell neki, ahhoz nem kell köszörülni. Az újraköszörülést nagy pengekopásnál, és sok rozsdánál szokták használni, vaskosabb grindeknél.

Akkor ilyen esetben mi a metódus?
A kést az oldalára helyezve addig fenni, amíg eltűnik a csorbulás, és így marad az élszög kb.:16°?
Avagy előbb eltüntetni a csorbulást - perverz gondolatként - az élre merőlegesen kvázi lefenni a csorbulást és utána a kés oldalára fektetve kialakítani az új élszalagot és az élszög megnő kb.:19°-ra?

Pontosan, ezt a két megoldást szokták/tam alkalmazni. Az első iszonyat lassú, a második jóval gyorsabb, attól függetlenül ez se kis meló. a kb. 19° az még kb bele is fér, 16-18° között szokták mondani a gyári köszörüléseket, annál egy picit több belefér még szerintem. Nekem legalábbis beleférne, mert mire 3mm-t leszedsz a pengéből, úgy hogy a pengehátát is koptatod, úgy fog kinézni a borotvád mintha valaki 30 éven keresztül nyűtte volna naponta. Ha soknak bizonyulna, akkor utólag is le lehet szedni még belőle. De kötve hiszem hogy innen a fórumról teljesítményben bárki különbséget tudna tenni 17° és 19° között. Én legalábbis biztosan nem tudnék. Mindkettő jól fogja végezni a dolgát egy jó élezés mellett.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #699 Dátum: 2011. Március 21. - 11:58:49 »
... Az első iszonyat lassú, a második jóval gyorsabb, attól függetlenül ez se kis meló. ...

És pont ezért írta Fonti, hogy érdemes beszélni a Flaschner Mesterrel... (Ekkora melónál valszeg én is ezt az utat választanám, mert sajna mostanság nincs túl sok időm...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #700 Dátum: 2011. Március 21. - 19:37:03 »
Kinek mi. Egy durvább kövön olyan 10-30 perc a kinagyolás, acéltól függően. Ha full hollow, akkor lehet hogy elég hamar megvan. 1-2 problémásabb borotvának vagy 2-3 alkalommal is neki kell néha futnom hogy jó legyen, és ha belevesszük a próbaborotválkozást, fenést, és mindent ami benne van, akkor nem is tesz már ki olyan sok időt a nagyolás.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #701 Dátum: 2011. Március 21. - 23:39:13 »
Kinek mi. Egy durvább kövön olyan 10-30 perc a kinagyolás, acéltól függően. Ha full hollow, akkor lehet hogy elég hamar megvan. 1-2 problémásabb borotvának vagy 2-3 alkalommal is neki kell néha futnom hogy jó legyen, és ha belevesszük a próbaborotválkozást, fenést, és mindent ami benne van, akkor nem is tesz már ki olyan sok időt a nagyolás.

Mivel nem egzakt a definíció, ezért az SRP-es képeket alapul véve full hollow vagy extra hollow. Az 0,05-ör sublerral vastagságban nincs értékelhető különbség a csorbulás alja és teteje közt.
Amúgy azért kérdezgetek számotokra triviális dolgokat, mert gépészként szeretem tudni a dolgok mikéntjét, még ha nem is én fogom megcsinálni, pláne kezdő darabként, hanem valami avatottabb emberre bízom.
Mindenesetre akár így akár úgy a fotótól nem menekültök ha elkészül.  ;D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #702 Dátum: 2011. Március 21. - 23:56:46 »
Ebben az esetben egyáltalán nem vészes a dolog. Egy full hollow késen a nulláról elég gyorsan lehet élszalagot alkotni, még ha nem is 5 perc.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #703 Dátum: 2011. Március 22. - 10:08:08 »
én azt mondom vidd el Flaschner-hez. Én is azt tettem a filam-al, elvittem Kelemen-hez. Ha minden igaz ma kapom vissza, már nagyon várom, hogy kipróbálhassam.

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #704 Dátum: 2011. Március 22. - 20:58:56 »
én azt mondom vidd el Flaschner-hez. Én is azt tettem a filam-al, elvittem Kelemen-hez. Ha minden igaz ma kapom vissza, már nagyon várom, hogy kipróbálhassam.

Úgy látom eredményes volt az akció. Gratulálok!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici