Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397390 alkalommal)

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #810 Dátum: 2011. Június 02. - 22:52:38 »
Mármint savat vagy UH-t ne, avagy egyiket se?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #811 Dátum: 2011. Június 02. - 23:03:03 »
A savat kihagytam, UH-ra írtam amit írtam. De savat meg főleg ne! Megeszi a borotva élét, NAGYON gyorsan. Mire észreveszed hogy valami nincs rendjén, már dobhatod a kukába a pengét.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #812 Dátum: 2011. Június 02. - 23:10:36 »
Újraélezni gondolom azért lehet utána.
Csak azért kérdem, ugyanis nekem az abrazív rozsdaeltávolítás nem nagyon szimpi, mert pont a patináját veszti el a régi borotva, ill. a gravírozott pengéknél nem akarok sok anyagot eltávolítani pont a gravírozás miatt.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #813 Dátum: 2011. Június 02. - 23:51:17 »
Nem az élesség a gond, hanem nagyon mélyen beleeheti magát a vékony acélba a sav/rozsdamaró. Utána azt már élezheted amennyit akarod, ha átjutott a pengevastagság felén (ami az él fölött igen kevés), mindig "foghíjas" lesz a borotva. Ezt a patinát nem értem, a rozsdamaró az mindent visz :) Ha meg eleve csak foltokban akarod kezelni, foltokban csiszolni is lehet.

A gravírozás meg sajna ilyen, ha maga a gravír az jó, akkor kimaszkolod és a maradékot már lehet csiszolni, ha nem, akkor meg vagy úgyhagyod az egészet, vagy mennie kell annak is, mélységtől függően.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #814 Dátum: 2011. Június 03. - 10:31:49 »
A patinát nem korrektül fogalmaztam. Tehát csiszolásnál pont az apró bemélyedések és egyebek vesznek el, ezt értettem patina alatt és nem az oxidréteget.
Tized mm-eket pedig csak nem old le a sav, ha ésszel használja az ember. Az ésszel alatt értem azt, hogy nem hagyom benne felügyelet nélkül hosszú időre.

OFF

A savas ötlet pedig onnan jöve, hogy jó atyám egy számomra is kedves szesztestvére - mikor kölcsönkértem a vas bográcsát - azzal szembesült, hogy utolsó alkalommal elrakás előtt elfeledte lezsírozni a bográcsot, melyet ennek eredményeképp szinte összefüggő vakrozsda borított. Emberünk nem esett kétségbe, beleöntött némi sósavat, az folyamatos lötykölés mellett szinte percek alatt leoldotta a rozsdát, utána vizes öblítés, majd szappanos mosás végül zsírozás és csodafényes lett a bogrács.

OFFOFF

Ja és a paprikás krumpli is jó lett benne.  :)

ONON

ON

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #815 Dátum: 2011. Június 03. - 10:46:27 »
Akkor miért kérded, miért nem esel neki?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #816 Dátum: 2011. Június 03. - 10:51:52 »
Hidd el, a lyukak nem jönnek ki belőle ha nem akarod  ;D

Egyébként próbáld ki nyugodtan a savazást, de nem véletlen hogy senki nem csinálja. A savazás után amúgy is meg kell majd csiszolnod a felületet, ha azt szeretnéd hogy szépen nézzen ki. A bográcsnál ez nem szempont :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #817 Dátum: 2011. Június 03. - 14:45:48 »
Akkor miért kérded, miért nem esel neki?

Azért kérdezek mert úgy vélem eme fórum arra való, hogy az emberek megosszák az adott témával kapcsolatos tapasztalataikat. Mivel nekem ezen a téren nem volt, ezért kérdeztem. Amennyiben a fenti néhány hozzászólás által maradandó károsodást okoztam, úgy ezennel megkövetlek.

OFF

Szoktál kérdezni?

Amennyiben igen, miért?

ON

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #818 Dátum: 2011. Június 03. - 14:57:17 »
Hidd el, a lyukak nem jönnek ki belőle ha nem akarod  ;D

Egyébként próbáld ki nyugodtan a savazást, de nem véletlen hogy senki nem csinálja. A savazás után amúgy is meg kell majd csiszolnod a felületet, ha azt szeretnéd hogy szépen nézzen ki. A bográcsnál ez nem szempont :)

A csiszolást mivel érdemesebb abszolválni fúrógéppel avagy Dremel jellegű motyóval ill. rongy vagy filc korong vált be nálad?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #819 Dátum: 2011. Június 03. - 16:03:53 »
Egyenletesebb a finis ha nem dremelt használsz, egy felfogatott fúrógép 10 centis rongy vagy filckoronggal bőven jó. Nem egy ökör ára, és teljesen jó a végeredmény. Én filcet használod a durva pasztához, sűrűn varrott rongykorongot a közepeshez, és ritkán varrottat a tükrösítő pasztához. Egyébként semmi szükség ennyi pasztára, akármilyen acélhoz való polírpaszta jó egy sűrűn varrott rongykorongon.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #820 Dátum: 2011. Június 03. - 16:15:26 »
Kösz a tippeket!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #821 Dátum: 2011. Június 03. - 20:39:30 »
Én speciel kézzel szoktam polírozni (is), de a Dremel (klónt) is használtam már. Számomra a kézi csiszolás/polírozás azért szimpibb, mert biztos nem teszel kárt a pengében. A Dremelt csak azután használtam, hogy meglett a penge befogóm.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #822 Dátum: 2011. Június 03. - 20:53:40 »
Én speciel kézzel szoktam polírozni (is), de a Dremel (klónt) is használtam már. Számomra a kézi csiszolás/polírozás azért szimpibb, mert biztos nem teszel kárt a pengében. A Dremelt csak azután használtam, hogy meglett a penge befogóm.

+1

Ha elkapja a dremel a pengét valahogy, akkor jobb esetben csak a penge lesz kuka, és neked nem lesz bajod. És ez elég könnyen előfordul, egy eleve kukába való darabon való tesztelés közben tapasztaltam is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #823 Dátum: 2011. Június 03. - 21:26:28 »
Üdv mindenkinek.
Tettem fel néhány képet a pacsirtáról http://www.ende.hu/galeria/1617

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #824 Dátum: 2011. Június 03. - 21:43:40 »
Üdv mindenkinek.
Tettem fel néhány képet a pacsirtáról http://www.ende.hu/galeria/1617

Megkérdezhetem, hogy a felújítás hol készült? (Sk, vagy esetleg Kelemen Mester keze munkája?)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici