Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 422699 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #870 Dátum: 2011. Június 30. - 08:33:43 »
Értem!
Fogom a pillanatragasztot amit veszek a kisboltban és meglocsolom vele?

majdnem...

gyakorlatilag lefested min. 2-3 rétegben pillanatragasztóval (mintha színtelen lakk lenne). Érdemes a rétegek felvitele között megvárni, míg az előző megszárad, majd kissé felcsiszolni/polírozni, hogy egyenletes legyen a felület.

Ami "szépséghibája" a módszernek, hogy a CA réteg kemény, ezért ha szegecselésnél nem figyelsz eléggé oda, akkor megpattanhat, vagy beopálosodik, ami esztétikailag nem annyira megkapó...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #871 Dátum: 2011. Június 30. - 09:18:36 »
Attól függ egyébként milyen pillanatragasztó. Amit én eddig használtam az az olcsó bolti 55Ft-os hígan folyó, abból kell 10 réteg is hogy elég vastag legyen ahhoz hogy ne csiszold át a polírozás végéig. Most vettem normális minőségű közepes viszkozitásút, elméletileg abból elégnek kellene lennie 2-3 rétegnek is. A legtöbb fánál egyébként érdemes elszórakozni vele, még ha sok idő is, mert totál úgy fog kinézni a fa mintha vizes lenne, és nagyon szépen csillog utána.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #872 Dátum: 2011. Június 30. - 09:28:49 »
Én diófából, illettve vadnarancsból szeretnék nyelet csinálni, van-e valakinek ezzel valami tapasztalata?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #873 Dátum: 2011. Június 30. - 10:03:39 »
Vadnaranccsal nincs tapasztalatom, bár nagyon szép fa, szóval egyszer kipróbálnám :) Dióval már dolgoztam, az egy viszonylag kellemes anyag fajtól függően. Nagyon szép mintázatúakat is ki lehet fogni belőle, és tartós anyag.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #874 Dátum: 2011. Június 30. - 14:31:56 »






Toportyán éltárs kért meg rá hogy tegyem rendbe ezt a kést. A kérése az volt hogy olyan legyen, mintha magamnak csinálnám, én meg megpróbáltam a kérésének eleget tenni. Remélem látja ő is, és meg lesz elégedve az eredménnyel.

Ui: Bocsánat a sok képért, barátnőm erősködött hogy ennyit tegyek fel :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #875 Dátum: 2011. Június 30. - 14:47:18 »
Szép lett.

Jól látom, hogy nem volt szétszedve, "csak" csiszolva/polírozva?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #876 Dátum: 2011. Június 30. - 15:34:20 »
Igen. Nagyon szép állapotban volt mindkét szegecs, és jól tartott, így inkább nem nyúltam hozzá. Még nincs alpakka rudam, így nem is tudnám lemásolni a gyári szegecset, a réz meg furán nézett volna ki a nyéldíszítésen :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #877 Dátum: 2011. Június 30. - 18:41:32 »
Grat, szép lett!

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #878 Dátum: 2011. Június 30. - 21:06:48 »
Vadnaranccsal nincs tapasztalatom, bár nagyon szép fa, szóval egyszer kipróbálnám :) 

Nekem van vadnarancsom, szárad már vagy 3 éve,meg aztán nem is lakunk túl messze egymástól,úgyhogy....

Szép lett a Clauberg meg a nyelek is, gratula  :sör:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #879 Dátum: 2011. Június 30. - 21:30:30 »
Vadnaranccsal nincs tapasztalatom, bár nagyon szép fa, szóval egyszer kipróbálnám :) 

Nekem van vadnarancsom, szárad már vagy 3 éve,meg aztán nem is lakunk túl messze egymástól,úgyhogy....

Szép lett a Clauberg meg a nyelek is, gratula  :sör:

Erre majd még visszatérünk egy sör erejéig a nyáron  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #880 Dátum: 2011. Június 30. - 21:33:52 »
Vadnaranccsal nincs tapasztalatom, bár nagyon szép fa, szóval egyszer kipróbálnám :) 

Nekem van vadnarancsom, szárad már vagy 3 éve,meg aztán nem is lakunk túl messze egymástól,úgyhogy....

Szép lett a Clauberg meg a nyelek is, gratula  :sör:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #881 Dátum: 2011. Június 30. - 21:35:57 »
Vadnaranccsal nincs tapasztalatom, bár nagyon szép fa, szóval egyszer kipróbálnám :) 

Nekem van vadnarancsom, szárad már vagy 3 éve,meg aztán nem is lakunk túl messze egymástól,úgyhogy....

Szép lett a Clauberg meg a nyelek is, gratula  :sör:

Mégegyszer köszi  :borz1:
Amúgy meg nem mertem reklámozni hogy tőlled kaptam, féltem hogy sokan bejentkeznek egy kis vadnarancsra

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #882 Dátum: 2011. Július 01. - 06:48:05 »
Istenem Sanyi!  :'( :'( :'(


Hát ez gyönyörű! Nagyon szépen köszönöm! Nem is gondoltam volna, hogy ilyenné lehet varázsolni!
A penge is, a nyele is...

Mester vagy!

 :sör:


"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #883 Dátum: 2011. Július 02. - 09:17:09 »



Toportyán éltárs kért meg rá hogy tegyem rendbe ezt a kést. A kérése az volt hogy olyan legyen, mintha magamnak csinálnám, én meg megpróbáltam a kérésének eleget tenni. Remélem látja ő is, és meg lesz elégedve az eredménnyel.

Ui: Bocsánat a sok képért, barátnőm erősködött hogy ennyit tegyek fel :)

Bocs, ha indiszkrét a kérdés:
a nyelet hogyan varázsoltad ilyenné?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #884 Dátum: 2011. Július 02. - 09:45:31 »
400-as vizespapírral eltüntettem a nagyobb karcokat, és felcsiszoltam 2000-ig. Amint szerzek micro-mesh-t usákoktól fel lesz minden csiszolva 8000-ig :) A nyél végein a díszeket 2000-es papírral megcsiszoltam, és 2 féle pasztával políroztam.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici