Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397442 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #885 Dátum: 2011. Július 02. - 09:49:29 »
Sanyi!

A technológia:  :sör:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #886 Dátum: 2011. Július 02. - 10:34:36 »
400-as vizespapírral eltüntettem a nagyobb karcokat, és felcsiszoltam 2000-ig. Amint szerzek micro-mesh-t usákoktól fel lesz minden csiszolva 8000-ig :) A nyél végein a díszeket 2000-es papírral megcsiszoltam, és 2 féle pasztával políroztam.

Köszönöm!

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #887 Dátum: 2011. Július 02. - 20:23:02 »
Üdv Urak!
Végre sikerült feltöltsek néhány képet az UTRO borotvámról.
Szerencsére nem volt sok bajom vele, szét se kellett szedni,nem volt sérült az éle sem.
Nagyon tetszik ahogy borotvál. Van egy kis oldalirányú hajlás a gerincben de érdekes módon az éle majdnem egyenesbe van hozva.

Képek itt: http://www.ende.hu/galeria/1627

arszab, a gyepűn túlról. :)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #888 Dátum: 2011. Július 03. - 21:40:58 »
Szép lett :borz2:

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #889 Dátum: 2011. Július 05. - 21:08:50 »
Köszi  :sör:

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #890 Dátum: 2011. Július 16. - 23:46:11 »


Csiszolva, polírozva, nyélre várva...... :



Némi alkotói válságból keveredtem ki a napokban. A " válság" oka egy kis baleset volt :crazy: Egy nyélpanelt csiszoltam vagy 3 hete. Hagyományos szalagcsiszoló, hátára fektetve ( a fa anyagot nem csiszolom az 50×2000-esen mert nagy port csinál) Nyomom a fát, a szalagra, aztán a terszról a lányom : - apa nem megy a dvd-n a hupikék törpikék. Mire én odafordulva: - ok mindjárt megnézem. Nos ez volt az a pillanat amikor lecsúszott a középső ujjam a nyélpanelről, rá a szalagra, onnan pedig a szalag és a gépház közé....  :crazy:
A 80-as papír nem hibázott...... A merényiben -némi röntgen után - mondták, hogy nem tört az új perc, és talán körmöm is lesz egyszer, és szerencsém, hogy nem ért csontot   :o
Tegnap vettem le véglegesen a kötést...

Így aztán kissé belassultam a felújításokkal, de azért gumi kesztyűben - védve a kötést- elkészültek a fenti kések  :fetreng: A bal oldal saját, a jobb oldal megrendelői kések ( igen, igen a legfelső egy 8/8 W&B  ;) )

Ha valaki felismeri nyél nélkül a kését, attól türelmet kérek...  :-*   :sör:

felnyelezés folyamatban, képek jönnek..   :borz2:


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #891 Dátum: 2011. Július 16. - 23:57:00 »
Jajj, de szép így együtt látni őket, és az a legszebb benne (nekem), hogy jó látni, hogy más-más népek, kultúrák, mesterek mást és mást gondoltak a borotvakésről.

A sajátom után a wostenholm pipe a kedvencem, utána a monopol. (De csak azért mert már tudom, látom magam előtt, milyen lesz az enyém)

Tibi, jobbulást!



Csiszolva, polírozva, nyélre várva...... :



Némi alkotói válságból keveredtem ki a napokban. A " válság" oka egy kis baleset volt :crazy: Egy nyélpanelt csiszoltam vagy 3 hete. Hagyományos szalagcsiszoló, hátára fektetve ( a fa anyagot nem csiszolom az 50×2000-esen mert nagy port csinál) Nyomom a fát, a szalagra, aztán a terszról a lányom : - apa nem megy a dvd-n a hupikék törpikék. Mire én odafordulva: - ok mindjárt megnézem. Nos ez volt az a pillanat amikor lecsúszott a középső ujjam a nyélpanelről, rá a szalagra, onnan pedig a szalag és a gépház közé....  :crazy:
A 80-as papír nem hibázott...... A merényiben -némi röntgen után - mondták, hogy nem tört az új perc, és talán körmöm is lesz egyszer, és szerencsém, hogy nem ért csontot   :o
Tegnap vettem le véglegesen a kötést...

Így aztán kissé belassultam a felújításokkal, de azért gumi kesztyűben - védve a kötést- elkészültek a fenti kések  :fetreng: A bal oldal saját, a jobb oldal megrendelői kések ( igen, igen a legfelső egy 8/8 W&B  ;) )

Ha valaki felismeri nyél nélkül a kését, attól türelmet kérek...  :-*   :sör:

felnyelezés folyamatban, képek jönnek..   :borz2:


reofil
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #892 Dátum: 2011. Július 17. - 09:23:02 »
Jobbulást Tibi!
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #893 Dátum: 2011. Július 17. - 09:55:28 »
Húú Tibi,

A hideg futkosott a hátamon!
Együttérzésem!
Gyógyulj meg hamar!

Üdvözlettel:
Toportyán.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #894 Dátum: 2011. Július 17. - 10:06:21 »
Urak!

A Wostival kapcsolatban egy kis intlem:

Van olyan modell, amelynek a penge hegye egy tökéletes ékben végződik. Nos az igen éles tud lenni, ha megfelelően van kifenve. 
Egy egészen kicsi mozdulattal, az orr alatt a takonycsúszdát sebészi pontossággal lehet egész mélyen bemetszeni, abban az esetben, ha a szád felett az egyik oldalt borotválod és a penge hegye "véletlenül" átér a másik oldalra.

Végül is szépen hegesedik, és nyom nélkül el fog tünni, viszont az elején nehéz a vérzést elállítani.

Üdv,
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #895 Dátum: 2011. Július 17. - 10:45:26 »

...Van olyan modell, amelynek a penge hegye egy tökéletes ékben végződik. Nos az igen éles tud lenni, ha megfelelően van kifenve....


No, ezért célszerű az ilyen "goromba" él végét egy ici picit lekerekíteni. Nem olyan ördögtől való ötlet.  ;) ...nekem pl. Flasi barátunk mondta, hogy ő így szokta csinálni.  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #896 Dátum: 2011. Július 17. - 15:34:17 »
Jobbulást Tibi!

Jónak tűnnek nagyon, várjuk a nyeles képeket! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #897 Dátum: 2011. Július 17. - 20:05:02 »
Jobbulást Tibi!
Nagyon jók lettek a kések!Biztos a nyelek is nagyon szépek lesznek.  :)
Észre vettétek már hogy a késeken lévő furathoz mindig kissebb átmérőjű tengely tartozik? Legalábbis én ahány borotvát eddig szétszedtem ez mindig igy volt. Mi lehet ennek az oka? Kopás biztos nem mert nem valószinű hogy a lágyabb anyagból lévő tengely kikoptatná az acélt.

Üdv.

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #898 Dátum: 2011. Július 17. - 20:06:20 »
Jobbulást Tibi!

Jónak tűnnek nagyon, várjuk a nyeles képeket! :)

Jéééééé, előkerült Sanyi!
Üdv!

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #899 Dátum: 2011. Július 17. - 20:59:23 »
Fonti,

Valószínűleg Bob nem ismeri Flasit.

Amúgy gondolkosdom rajta, h lekerekíttetem.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici