Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397277 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #30 Dátum: 2010. Február 25. - 11:51:05 »
mry, Gorila, köszi.

mry: a gerincet én mindig leragasztom, élezésnél is, a gyémánton meg aztán végképp leragasztottam – mondjuk kellett is cserélgetni a szalagot gyakran...
Mire gondolsz szélesség-vékonyodás tekintetében? A fejnél értelemszerűen egy icipicit keskenyedett (a magasságából vesztett) a penge, hiszen anyagot kellett róla levenni, máshogy ez nem is ment volna. Szerencsére csak nagyon kicsit látszik, esztétikailag nem szembeötlő – ha valaki az előéletet nem ismeri, nem is gondolna rá. A penge vastagságából azonban nem vettem le, tehát vékonyodni nem vékonyodott.

Gorila: nem políroztam, a penge ilyen tekintetben abszolút jó állapotban volt. A felirat is ugyanolyan maradt: ennyit tesz a fényképezés szöge, a csillogások...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #31 Dátum: 2010. Február 25. - 12:01:35 »
Ja, és a „nyélbevágó” csavarodást is sikerült tökéletesen eltüntetnem: többmenetes hajszárítós melegítés és ellencsavargatás után tökéletes lett a csukódás!

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #32 Dátum: 2010. Február 25. - 12:06:42 »
A szikszalagos ragasztásra a gerincen azért van szükség, hogy a fenőkövön való átfordításkor a gerinc ne sérüljön?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #33 Dátum: 2010. Február 25. - 12:13:59 »
A szikszalagos ragasztásra a gerincen azért van szükség, hogy a fenőkövön való átfordításkor a gerinc ne sérüljön?

Az átfordítás még hagyján, de a kőre fektetett penge gerince ugye ugyanazt kapja a kőtől, mint az él – csak teljesen feleslegesen, plusz a kő is jobban kopik.
Ugyanakkor két dologgal is lehet ellene érvelni: egyrészt, hogy a szalag vastagítja a pengehátat, tehát módosítja az élszöget (annyival szerintem nem vastagítja, hogy ebből gond lenne), illetve hogy hosszú távon így a pengehát ugyanolyan vastag marad, az élnél a penge viszont fogy, így megint módosul az élszög (amennyit mi egyetlenegy kést élezünk, ez szintén elhanyagolható...).

Én amúgy nem szigszalagot, hanem jó minőségű, leszedhető, ragacsot nem hagyó 3M Scotch-ot használok.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #34 Dátum: 2010. Február 25. - 13:00:29 »

...Mire gondolsz szélesség-vékonyodás tekintetében? A fejnél értelemszerűen egy icipicit keskenyedett (a magasságából vesztett) a penge, hiszen anyagot kellett róla levenni, máshogy ez nem is ment volna.

Erre gondoltam (tényleg ideje lenne már egy magyar szaxó gyűjteménynek...  ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #35 Dátum: 2010. Március 13. - 22:41:28 »
Ha újranyelezek (szaxó?) egy borotvakést és a pengén nagy a luk, azt hogyan kell szakszerûen beszûkíteni, hogy ne kotyogjon? Kis rézcsôdarabot beleragasztani a lyukba?
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #36 Dátum: 2010. Március 13. - 23:11:22 »
Ha újranyelezek (szaxó?) egy borotvakést és a pengén nagy a luk, azt hogyan kell szakszerûen beszûkíteni, hogy ne kotyogjon? Kis rézcsôdarabot beleragasztani a lyukba?

Igen, az egyik megoldás lehet a kis rézcső-betét:
http://straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Sleeving_an_oversized_pivot

De van, aki epoxy-t használ, pl.:
http://straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Adjustable_Pins_aka_Microfasteners

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #37 Dátum: 2010. Március 13. - 23:41:50 »
Ha újranyelezek (szaxó?)

Jo lesz az az 'ujranyelezek'  ;D

Amugy hogyan, mibol csinalod? Rendeltel valami nyelet, vagy te faragod hozza?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #38 Dátum: 2010. Március 14. - 09:30:44 »
Amugy hogyan, mibol csinalod? Rendeltel valami nyelet, vagy te faragod hozza?

Igen, egyelôre még nem én "faragtam", majd a következôket.  ;)  Most kész nyelet rendeltem Angliából. Már meg is jött egy gyönyörûszép délafrikai ibolyafa. Így biztos jobb eredményt érek el elsôre. :) A Wostenholm penge még nem érkezett meg hozzá, - azzal lesz még elég munka -, de gondoltam meg fogja érdemelni a szép nyelet.

Gorila köszi a tippeket!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Nestor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #39 Dátum: 2010. Március 14. - 10:08:06 »
Ha újranyelezek (szaxó?) egy borotvakést és a pengén nagy a luk, azt hogyan kell szakszerûen beszûkíteni, hogy ne kotyogjon? Kis rézcsôdarabot beleragasztani a lyukba?

Lakatos ismerőshöz elviszed,rézzel beforrasztja a furatot,majd újrafúrja kisebb átmérőjű fúróval.
Rézcsőnél el kell találni az átmérőt,nem biztos hogy kapsz pont akkorát a boltban. Meg nem is biztos hogy kiszolgálnak egy fél centis darabbal. :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #40 Dátum: 2010. Március 14. - 10:31:44 »
Köszi Nestor! Ez jó ötlet! A ragasztásnál meg még vigyázni kell arra is, hogy tuti 90 fokban legyen a csôvecske száradás után is.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Nestor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #41 Dátum: 2010. Március 14. - 11:11:38 »
Köszi Nestor! Ez jó ötlet! A ragasztásnál meg még vigyázni kell arra is, hogy tuti 90 fokban legyen a csôvecske száradás után is.

Szívesen. Meg ha már cső,akkor célszerű esztergáltatni,és pont akkorára a külső átmérőt,mint az eredeti furat,a belső átmérőt meg az új szegecshez,és húzósan illeszteni az egészet. Ha meg ragasztod,akkor fémporos epoxi,az 24 óra alatt köt,van idő játszani a cső központosságával,már csak az állaga miatt is,mert mikor bekevered,akkor kb. olyan mint a gyurma. Vagy az új nyél furatát felbővíteni,ha a szélessége engedi.
De ha megírod privátban a méreteket,akkor szívesen megcsináltatom neked a perselyt,és el is küldöm. :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 14. - 11:18:55 írta Nestor »

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #42 Dátum: 2010. Március 14. - 11:20:06 »
Köszi mégegyszer Nestor! Ezek a tippek nagyon hasznosak nekem, mert én régen a gimiben asztalos politechnikát "tanultam". (A vasasok kalapácsot reszeltek egy évig.  ;D )  ...persely ügyben majd jelentkezem, ha megjön a lyuk.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #43 Dátum: 2010. Március 14. - 17:24:54 »
Kikerültünk ma a Petőfi-csarnokba a bolhapiacra, ahol az alábbi borotvát sikerült beszerezni (némi alkudozás után 350Ft-ért :) ) mint első borotvakést.
A penge kissé rozsdás, és a csapszegből is elég pocsékul érzi magát. Tudnátok tippeket adni, hogy lenne érdemes belevágni a felújításba nulla tapasztalattal (és kb. ugyanannyi szerszámmal :) )?

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #44 Dátum: 2010. Március 14. - 17:55:22 »
Lehet hogy hülyeséget mondok, de szerintem egyszerűbb lenne egy réz betétet belemelegíteni(rezet lehűteni, kés szárát melegíteni), és utána elkészíteni a furatot. Egyrészt nem kell a ragasztással bíbelődni, másrészt egyszerűbb és pontosabb lesz a furat! Csak egy tipp!
Jazz és a Vespám

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici