Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397292 alkalommal)

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #990 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 23:42:34 »

Szép munka, gyönyörű kés.
Grat hozzá.  :borz1:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #991 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 07:37:12 »
Hajrá Tibi! Hajrá Tibi! Hajrá Tibi!  :crazy: 

Talán ha biztatnátok, mondjuk így : Hajrá Tibi! Hajrá Tibi! Hajrá Tibi!  :crazy:  ;D  akkor talán.....
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Laci82

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #993 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 10:07:58 »
Sziasztok!

Teljesen beleszerettem ebbe a témába, mivel kaptam asszonytól egy régi készletet s 2 hónap "gyakorlás" után már teljesen jól megy vele a borotválkozás. Egy régi kaparósról van szó amiben pengét kell cserélni. Namost kaptam két kihajtható pengéjű borotvát is, melyet szeretnék felújítani. Nem rozsdásak csak el vannak oxidálódva meg teljesen életlenek. A karomról semmilyen szőrt nem húznak le... (Olvastam, hogy ennek ez a próbája.) Kaptam az egyikhez egy régi öreg nyeles két oldali fenőövet is, amelyet gyönyörűen felújítottam. Az egyiken kifordítva van egy bőrszíj a másik oldalán egy lenvászon anyag van. Szép tiszta mind két oldala.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan hogyan kezdjek a dologhoz. Olvastam, hogy a Móriczon van egy hobby bolt, gondoltam veszek vizes csiszolót (500-1000-1500-2000), meg polírozáshoz pasztát. Mikor ez kész hogyan kell élet varázsolni neki? Csak úgy szárazon kezdjem el fenni? Már néztem videót hogyan kell. (nem az élen megfordítani)
Illetve szívesen tennék fel ide képeket, hogy hogyan haladok..De nem tudok sajnos.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #994 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 10:24:02 »
Sanyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #995 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 10:36:09 »
Sanyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
Sanyikám....
 :crazy:
....Legalább a bőrit lenyúzhatnám...
 :crazy:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #996 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 13:54:26 »
@ Laci82:

Ajánlom figyelmedbe a keresőt, illetve ezen topik további tanulmányozását, aztán a fenésről/fenőkövekről az alábbi bejegyzést... ;)

Képet úgy tudsz feltenni, hogy feltöltöd valamelyik fénykép tároló oldalra (indafoto, picasa, photobucket, stb...), majd a linket(hivatkozást) a hozzászólásodba beszúrod.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #997 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 14:36:01 »
Laci!

Első körben amit melegen ajánlanék az az, hogy a szebbik/jobb állapotú/jobban tetsző borotvádat éleztesd meg valakivel aki tud élezni. Többen is vannak a fórumon, biztosan találsz valakit aki szívesen segít neked. A késes borotválkozást érdemes olyan késsel kezdeni, ami biztosan éles, hogy ne azon rágódj az elejétől fogva, hogy mi miatt nem megy:
Rosszul bőrözök? Rosszul tartom a kést? Rossz a szőröm előkészítése? Nem elég éles a késem?
Ha biztos forrásból tudod hogy a kés éle jó, akkor ki van iktatva a legnagyobb hibalehetőség. Továbbá, ha már megy a borotválkozás és a bőrözés is rendesen, akkor lesz összehasonlítási alapod hogy milyennek kellene lennie az élének. Arról nem is beszélve, hogy addig nincs értelme megtanulnod élezni, amíg nem borotválkozol/bőrözöl biztos kézzel. Én úgy kezdtem a borotválkozás/bőrözés/élezés triászt, hogy fogalmam nem volt semmiről, és így kínkeservesen lassú, és frusztráló volt a tanulási fázisom :)

A legfőbb tanácsom:
A nyeles fenődnek a textil oldalát valamilyen pasztával kend be, amit linkeltek neked postot ott találsz róluk infót. Egy jól élezett borotvával, és a fenőddel bőven elleszel pár hónapig, ha nem rontod el az élét semmivel. Ezzel a pakkal tanuld meg a késes borotválkozás és a fenés alapjait, erre én szánnék a helyedben 1-2 hónapot legalább. Közben itt olvasgatod a topicokat, és a bennük összegyűlt infókat kicsit tanulgasd, és ismerkedj az élezés témájával. Nézegess pár videót youtube-on, az is segíteni fog.

Namármost, tapasztalatból tudom hogy a fentebb leírt tanácsomat nem fogod megfogadni, vagy legalábbis csak részben fogod  ;D A következő tanácsok erre az esetre vannak :)

Az egyiket tényleg éleztesd meg valakivel, vagy legalábbis tedd félre, és ne piszkálj hozzá. Azután próbáld csak megélezni, hogy a másikat sikerült használhatóvá tenni. Valamilyen fára ragassz üveget vagy plexit, és arra ragaszd a csiszolópapírokat. A helyedben 3-at csinálnék, 400-1000-2000. A papírokat annyira síkra ragaszd fel amennyire csak tudod! Ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni, sokkal gyorsabban fogsz haladni ha tuti sík a felület amin élezel, és ez kövekre is igaz. Mindig vizesen használd, és nem kell nagyon sűrűn cserélni ezeket a papírokat, ha mondjuk 20x7-8 centis darabokra vágsz fel egy ívet. Ez nagyolni jó lesz, utána gyémántos pasztákkal lehet a legjobban és legolcsóbban haladni, a legegyszerűbb a balzafa ehhez. Erről a témáról találsz tőlem is és másoktól is pár postot, azokat olvasd el, sok minden le van írva.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Laci82

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #998 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 17:17:55 »
Köszönöm szépen a segítséget.
Majd írok hogyan haladok vele..  :)

Nem elérhető Laci82

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #999 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 19:43:59 »
Sziasztok!

Tegnap voltam a Tibikebőrike helyen. Pont a tulaj bácsival hozott össze a sors, így első kézből kértem tőle fenőszíjnak való bőrt. Kérdezte mire kell és hogy sokan keresik most Nála. Mondta, hogy mehet bárki ezzel kapcsolatban segít szívesen. Bán nekem nem volt csak 4 cm vastag bőr így mondtam hogy csütörtökön visszamegyek majd. Tesz rá egy gyűrűt is meg egy karabinert. Aranyos bácsi. Ajánlani tudom bárkinek.
Aztán az egyik késem beadtam egy késes boltba megfenni. Majd meglátjuk milyen lesz. Holnap megyek a Móriczra a hobby barkács boltba vizes csiszolóért. Aztán mehet a dolog... :D

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1000 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 19:56:07 »


A késes boltba borotvakést vinni éleztetni / kivéve Kálmán bátyánk / komoly taktikai hiba volt.. Bár lehetnek még csodák

salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1001 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 20:11:10 »


A késes boltba borotvakést vinni éleztetni / kivéve Kálmán bátyánk / komoly taktikai hiba volt.. Bár lehetnek még csodák

salmo

Nincsenek, tapasztalatból tudom, elég sok késest ismerek. Akinek bármi fogalma van a borotvák élezéséről, az nem vállalja el. Akinek nincs róla fogalma, ott meg sejtheted... Székesfehérváron kívül máshova nemigen van értelme borotvakést vinni éleztetni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1002 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 20:24:58 »


A késes boltba borotvakést vinni éleztetni / kivéve Kálmán bátyánk / komoly taktikai hiba volt.. Bár lehetnek még csodák

salmo
Meg kivéve Kelement

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1003 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 21:21:35 »
Most jut eszembe: múltkor betévedtem a Rákóczi úton az Astoria felé lévő késes boltba, mert a kirakatban feltűnt néhány minőségibb kő, és a tulajdonos (Nagy István finomacéláru készítő, Érd) vállal borotvakés élezést is. Olyan szakmai kérdésekbe sajnos nem mentem bele, milyen köveken dolgozik, az eladóak között egy 3000-es valamilyen japán volt a legfinomabb. Egyébként shavette is kapható nála.

A tulajdonos neve: Nagy István, a bolt címe: 1072 Budapest, Rákóczi út 32. honlapja : http://nagyistvanerd.hu/

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1004 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 21:27:21 »
Ha jól emlékszem, akkor egy jó ismerősöm sokáig vásárolt tőle bicskákat. Érdemes kézbe fogni 1-2 darabot, eléggé gány meló, remélem ez nem ugyanaz az ember.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici