Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 414399 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #45 Dátum: 2010. Március 15. - 10:43:05 »
vagy kalapálással beletömöríteni egy megfelelő vastagságú réz szegecset, majd abba fúrni...
... a nyúlon túl?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #46 Dátum: 2010. Március 15. - 11:45:58 »
A francia fórumon épp nemrég mondta egy gyakorlott „restaurátor”, hogy ő zsugorcsövet is használ, amit a tengelyre formáz.

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #47 Dátum: 2010. Március 17. - 15:36:45 »
A karcolást símán ki lehet polírozni belőle! Makettezős tapasztalat! 1500 vagy 2000 vízpapír, majd utána síma autópolír! Apósom fényképezőjének a kijelzőjén kb hasonló karcok voltan és mindet kiszedtem belőle!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #48 Dátum: 2010. Március 17. - 15:46:44 »
1500 vagy 2000 vízpapír, majd utána síma autópolír!
Pontosabban, ha kérhetném! ;)
Mi az a vizes papír?
A sima autópolír alatt valami Turtle Wax-szerű folyadékpolírt értesz?

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #49 Dátum: 2010. Március 17. - 16:05:18 »
Na, "örüljetek" ti is.  :'( Kaptam egy borotvát ajándékba. Egy régi angol, talán 6/8, vagy inkább 7/8 méretű lehetett fénykorában. Elmosódott és korrodálódott jelzése egy sirkőszerű kereszt, mellette két sorban hét csillag, felirata vége .....% CO alatta... NGLAND. És igy néz ki miután bakköszörűvel akarták megélezni! Ez és a következő képek: http://picasaweb.google.hu/longball0501/Borotva#5449617390692925010  :'(

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #50 Dátum: 2010. Március 17. - 16:07:22 »
Amikor elsőnek megláttam már akkor is kirázott tőle a hideg. Ez az a borotva ugye?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #51 Dátum: 2010. Március 17. - 16:10:16 »
Ez...  :'( Nincs más hátra, lesz belőle egy szép faragókés, körtefa nyéllel...vagy inkább kettő...

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #52 Dátum: 2010. Március 17. - 17:52:08 »
Festékboltban kapható úgynevezett vízpapír. Vízzel kell csiszolni vele, mert olyan finom hogy a por eltömítené, és nem csiszolna tovább. a szám pedig a szemcseszámot jelöli. Minél nagyobb annál finomabb a papír. Autópilír alatt azt értem, vagy bármely jobb minőségű más márkájút. Ha érdekel leírom a folyamatot részletesen!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #53 Dátum: 2010. Március 17. - 17:57:32 »
A vízpapíros munka érdekelne, a másik OK. Viszont a köz okulása érdekében azért leírhatnád az egészet, de akkor folytassuk inkább itt! ;)
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=46.0

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #54 Dátum: 2010. Március 17. - 20:52:38 »
Ed kérésére leírom hogyan lehet a karcolt(karcos)borotvanyelet polírozni(ergo a karcot eltüntetni). Először is tűz egy jobb festékboltba ahol forgalmaznak vízpapírokat(vagy polír papírokat). Ajánlott venni 800-as 1000-es 1500-as 2000-es finomságút. Első körben javaslok vagy egy már nem használt mobiltelefon kijelzőt vagy valami hasonlatos karcos műanyagot a gyakorláshoz. Azért hívják őket vízpapírnak mert a nagyon finom felület miatt vízzel kell használni őket hogy ne tömődjenek el. Ehhez egy kis műanyag edény tökéletes. Kezdjük mondjuk 800-assal. Vágjunk a papírból egy pl5x5cm-es darabot(ne tépjük, mert akkor a papír széle karcolhat) majd a tisztára mosott(bármilyen kosz,por csak plusz karcokat eredményez) felületet a vízbe mártott papírral addig dörzsöljük egyenletesen amíg a mély karcok(amiket ki akartunk szedni) eltűnnek. A papírt folyamatosan vizezzük és öblítsük. Ekkor kapunk egy csúnya matt apró karcokkal teli felületet. Ezután jöhet ugyanez 1000-es majd 1500-as majd pedig 2000-es papírral. Ha mindez kész akkor jöhet az autópolír. Türelem rózsát (és szép fényes felületet) terem. Megéri a fáradtságot. Megkockáztatom hogy nem több mint 20-30perc az egész művelet.
Bocs ha kicsit bő lére engedtem. Remélem tudtam segíteni!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #55 Dátum: 2010. Március 18. - 07:13:48 »
Teljesen jó a leírás, hozzátenném, hogy én a késeket is hasonlóképp szoktam "polírozni", annyi különbséggel, hogy a vizes csiszolópapírt barkácsáruházban szerzem be hozzá (igaz, csak 1200-ig van most itthon), illetve a végén krómoxid pasztát használok.  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #56 Dátum: 2010. Március 18. - 13:46:55 »
2000-es papír után ha egy krómoxidos ronggyal elkezdem kézzel polírozni a pengét akkor az jó lesz úgy ha megfelelő ideig csinálom? Mármint azzal tudok egy szép tükörpolírt elérni kellő türelemmel?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #57 Dátum: 2010. Március 18. - 15:14:21 »
Nekem sikerült 2000-es papír nélkül is...  ;)

Szerintem Neked is menni fog!

Bár, az nem mindegy milyen rongyot használsz! Lehetőleg valami puha pamut anyag legyen, vagy papírtörlő (én azt használok).
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #58 Dátum: 2010. Március 18. - 15:20:06 »
Szóval ha egy kis krómoxidot beledörzsölök a papírtörlőbe az működőképes? Vagy valami vazelinszerűvel keverjem össze előtte?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #59 Dátum: 2010. Március 18. - 15:24:27 »
Én csináltam fehér vazelinnel pasztát belőle, azt kentem a pasztás szíjamra is, meg azt szoktam használni polírozáshoz is.

(Egyébként fülpiszkálóval szoktam felvinni egy kis pasztát a polírozandó anyagra, majd előbb papírtörlővel, később a fültisztító pálcikán maradt pasztával dolgozok.)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici