Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397382 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #60 Dátum: 2010. Március 18. - 18:20:45 »
...a vizes csiszolópapírt barkácsáruházban szerzem be hozzá (igaz, csak 1200-ig van most itthon)...

Ma voltam egy OBI-ban, de csak 1000-es volt a legfinomabb.  :(
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #61 Dátum: 2010. Március 18. - 18:45:33 »
Hehe, én is voltam, a Fogarasi útiban. Elvileg 1200-as lett volna a legeslegfinomabb a tartó szerint, de nem volt, ott 800-as volt a legfinomabb kapható.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #62 Dátum: 2010. Március 18. - 19:51:21 »
Valami kisebb boltba vagy szaküzletbe érdemes menni, nagyáruházakban én nem nagyon találtam P1000-nél finomabbat még. És P2000 fölött ne is keressetek, tudtommal nemigen van forgalomban ennél finomabb nálunk.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #63 Dátum: 2010. Március 18. - 19:56:54 »
Tudok egy ilyen "dugi" boltot a Móricz környékén...az a baj,hogy pontosan nem tudom mi az utca neve.A Móricz körtérről ha elindulunk az új Allee vagy mi a neve ("pláza") felé, valamelyik kis utcában van két bolt (lekell menni,pince szerűek)...faáru az egyik a másik pedig ilyen mindenes csavarbolt.Talán ott is érdemes körülnézni. (megnéztem,talán Váli utca a neve,Siroki utca sarkán lehet a bolt)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #64 Dátum: 2010. Március 18. - 19:58:14 »
Valami kisebb boltba vagy szaküzletbe érdemes menni, nagyáruházakban én nem nagyon találtam P1000-nél finomabbat még. És P2000 fölött ne is keressetek, tudtommal nemigen van forgalomban ennél finomabb nálunk.

Hehe...én még őrzök egy fél iv 3500-ast. Vagy nyolc éve vettem egy falusi festékboltban...sajnos keveset. :D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #65 Dátum: 2010. Március 18. - 20:06:52 »
Usákoknál lehet 0,3 micronos papírt is venni, nálunk sajna nem :(
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #66 Dátum: 2010. Március 22. - 11:46:36 »
Sikerült szétkapni a borotvát... Szerintetek milyen csiszolópapírral lenne érdemes nekimenni először a pengének?

Képek a pengéről néhány lappal korábban:

Kikerültünk ma a Petőfi-csarnokba a bolhapiacra, ahol az alábbi borotvát sikerült beszerezni...

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #67 Dátum: 2010. Március 22. - 12:23:42 »
és még egy: érdemes leragasztani valamivel a felirato(ka)t a fémen? vagy nem fog lekopni csiszolás közben?

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #68 Dátum: 2010. Március 22. - 12:25:30 »
Sikerült szétkapni a borotvát... Szerintetek milyen csiszolópapírral lenne érdemes nekimenni először a pengének?

Képek a pengéről néhány lappal korábban:

Kikerültünk ma a Petőfi-csarnokba a bolhapiacra, ahol az alábbi borotvát sikerült beszerezni...

Kérdés, hogy mennyire félted a pengén a feliratot?
A "tang" részen (hogy hívják ezt magyarul?) szerintem simán kezdheted 120-assal, akár a pengén is, csak nagyon figyeld, hogy mennyire kopik a felirat.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #69 Dátum: 2010. Március 22. - 12:30:01 »
és még egy: érdemes leragasztani valamivel a felirato(ka)t a fémen? vagy nem fog lekopni csiszolás közben?

Nem látom a képen, hogy ez a felirat gravírozott, vagy csak valami felszíni? Mert ha csak a felszínen van, akkor nem fogod tudni eltüntetni a környékéről a rozsdát meg az oxidációt úgy, hogy a felirat megmaradjon, hamar le fog kopni, ha elkezded csiszolni.
Ha gravírozott, még akkor is simán eltünhet, csak lassabban. Kérdés, hogy a rozsda mennyira hatolt be a fém belsejébe.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #70 Dátum: 2010. Március 22. - 14:24:32 »
és még egy: érdemes leragasztani valamivel a felirato(ka)t a fémen? vagy nem fog lekopni csiszolás közben?
Értelemszerűen minél mélyebb a felirat, annál maradandóbb. Értsd: a gravírozott díszítés a legmélyebb, az elektrolízises aranyozás a legsérülékenyebb. Ha ép, mindenképp éredemes leragasztani. Ha nem ép, akkor ott a legfinomabban és a legkevesebbet beavatkozni.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #71 Dátum: 2010. Március 22. - 15:18:56 »
Sajnos nem látom a képeket, ezért nem tudok állást foglalni ebben a konkrét esetben, de az alapkoncepció az szokott lenni, hogy ha a penge nem túl rozsdás, és az aranyozás/gravír akármilyen minta a pengén ép, és érdemes megmenteni, akkor inkább nem érdemes hozzányúlni a pengéhez. Ha pedig nagyon rozsdás a penge, akkor a minta is megy... :(
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #72 Dátum: 2010. Március 23. - 15:46:40 »
Azt hiszem, az lesz hogy a pengét csak igen óvatosan bántom, kár lenne a mintáért. Sikerült beszerezni a Móricz melletti ezermesterboltban (festékes részen) csiszolópapírt, érdemes benézni, egészen 3000-ig tartanak belőle.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #73 Dátum: 2010. Március 23. - 16:53:57 »
Melyik bolt ez? Milyen utcában van? Elurgrom a héten...


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici