Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 413184 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #75 Dátum: 2010. Március 23. - 20:09:50 »
Na akkor jól mondtam valamelyik topikban,én is ismerem ez(eke)t a bolto(ka)t. És még az utca is stimmel...mennyi kell ezekből a lapokból? Ha nekem a 400as hamar elkopott gondolom a 2-3000-esek még jobban elfognak,szval nem elég 1 db.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #76 Dátum: 2010. Március 23. - 20:25:44 »
Attól függ hogy mire kell. A finomabb papírok egész jól bírják, ha nem akarsz nagyon nagy karcokat túl finom papírral kiszedni. Ráadásul a finom papíroknál az se baj ha bekopnak és finomodnak, mert azokkal már úgyse a nagy anyagleválasztás a cél, hanem a simítás/polírozás.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #77 Dátum: 2010. Március 23. - 20:28:15 »
Ezeket elvileg nem fém csiszolásra találták ki,ezért kopik gyorsan.De minél többször vizezed csiszolás közben annál tovább tart. És nem rányomni közben, csak finoman.
Jazz és a Vespám

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #78 Dátum: 2010. Március 23. - 21:01:14 »
Jah nekem kőhöz kell :D mert hétvégén "újitottam" fel egy kombikövet, és a legfinomabb papír amit tudtam venni az 400as...és tulajdonképpen befejezni szeretném csak.Tehát átmenni mindkét oldalon egy kicsit és ennyi...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #79 Dátum: 2010. Március 23. - 21:44:02 »
2db 1000-es papír, és a finomabbik oldalhoz egy darab 2000-es, és szerintem tökéletesen elégedett leszel vele.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #80 Dátum: 2010. Március 23. - 22:21:45 »
Na túl vagyok a 240es meg a 400as papíron, kis foltok maradtak még - ezek ugye azért eltűnnek a későbbiekben?
A nyélen (nyak?) levő feliratot sikerült kissé... hm... rusztikusabbá tenni, úgyhogy azt hiszem nem ártana jobban vigyázni kicsit

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #81 Dátum: 2010. Március 23. - 23:38:57 »
Na túl vagyok a 240es meg a 400as papíron, kis foltok maradtak még - ezek ugye azért eltűnnek a későbbiekben?

Hogy érted, hogy kis foltok maradtak, rozsda? Magától nem fog eltűnni...  ;)
400-asnál finomabb papírral nagyon lassú lesz eltűntetni, én 120-240 alá nem mennék, amíg rozsdafoltok vannak. Persze ez meg nyilván gyorsan koptatja a feliratot meg az egyéb díszítéseket, szóval ha a korrózió mélyebb, akkor döntened kell...

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #82 Dátum: 2010. Március 24. - 08:31:56 »
Maga a borotvához (fém) is ezt a vízpapírt használjátok? Nekem elég merevek voltak (bár a 400 már eléggé pöndörödött) és nem tudom elképzelni hogy ezzel a batár nagy lappal a kis borotvát hogy lehet csiszolni...

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #83 Dátum: 2010. Március 24. - 08:34:36 »
Maga a borotvához (fém) is ezt a vízpapírt használjátok? Nekem elég merevek voltak (bár a 400 már eléggé pöndörödött) és nem tudom elképzelni hogy ezzel a batár nagy lappal a kis borotvát hogy lehet csiszolni...

feldarabolod :)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #84 Dátum: 2010. Március 24. - 08:39:13 »
jogos...

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #85 Dátum: 2010. Március 24. - 08:39:49 »
jogos...
  ;D bocs, de ez magas labda volt  8)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #86 Dátum: 2010. Március 24. - 09:03:35 »
morphin, néha tényleg olyan, mintha nem olvasnál, csak írnál! ;D De legalábbis előbb írsz, aztán olvasol...  :D

...leírom hogyan lehet a karcolt(karcos)borotvanyelet polírozni(ergo a karcot eltüntetni). Először is tűz egy jobb festékboltba ahol forgalmaznak vízpapírokat(vagy polír papírokat). Ajánlott venni 800-as 1000-es 1500-as 2000-es finomságút. Első körben javaslok vagy egy már nem használt mobiltelefon kijelzőt vagy valami hasonlatos karcos műanyagot a gyakorláshoz. Azért hívják őket vízpapírnak mert a nagyon finom felület miatt vízzel kell használni őket hogy ne tömődjenek el. Ehhez egy kis műanyag edény tökéletes. Kezdjük mondjuk 800-assal. Vágjunk a papírból egy pl5x5cm-es darabot(ne tépjük, mert akkor a papír széle karcolhat) majd a tisztára mosott(bármilyen kosz,por csak plusz karcokat eredményez) felületet a vízbe mártott papírral addig dörzsöljük egyenletesen amíg a mély karcok(amiket ki akartunk szedni) eltűnnek. A papírt folyamatosan vizezzük és öblítsük. Ekkor kapunk egy csúnya matt apró karcokkal teli felületet. Ezután jöhet ugyanez 1000-es majd 1500-as majd pedig 2000-es papírral. Ha mindez kész akkor jöhet az autópolír. Türelem rózsát (és szép fényes felületet) terem. Megéri a fáradtságot. Megkockáztatom hogy nem több mint 20-30perc az egész művelet.
Bocs ha kicsit bő lére engedtem. Remélem tudtam segíteni!

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #87 Dátum: 2010. Március 24. - 09:10:09 »
igazából így összenézve az ilyen volt-ilyen lett állapotot, egész jól néz ki, kisebb sötétszürke foltok maradtak. A penge tövénél levőt azért még mindenképp megpróbálom likvidálni

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #88 Dátum: 2010. Március 24. - 09:16:15 »
vidak, ez szép. A felújítás a legtöbb esetben kompromisszumokkal jár: vagy marad valami folt, de a felirat is, vagy mindent eltüntetsz, de megy a felirat is... Már persze bizonyos mélységű rozsdáknál, és bizonyos helyeken. Mindezt némi gyakorlattal már vásárláskor előre lehet látni, és eleve úgy veszed meg, vagy csak jobb állapotúakat.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #89 Dátum: 2010. Március 24. - 09:20:35 »
szóval azt mondod, lehet menni a finomabb papírra?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici