Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 412974 alkalommal)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1140 Dátum: 2011. December 19. - 08:26:14 »
Aranyos ez a magyarázat, én pl. laikusnak mondom magam, de lövésem sincs, hogy az N695 és a 440C azok most Volvó modellek, vagy Nokia telefon típusok.  :sör:
Ez a táblázat talán segíthet...  ;)
Egyébként, amint az látható is ebben a táblázatban, az összetevők arányában van a különbség.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1141 Dátum: 2011. December 19. - 12:20:01 »
Gratulálok Sanyi!  :sör: Ez nagyon szép és igényes munka, :borz2: meg ezek szerint működik is. :borotva:

Továbbra is fenntartom a véleményemet - amit a gyakorlatnak ezek szerint még egyenlőre nem sikerült megcáfolnia - hogy a KO13 az egyik legjobb választás (rozsdaállóból mindenképp.) ;)

Ha szeretnél mást is, 10mm-es N695-öt (laikusok kedvéért 440C), 5 mm-es N690-et ill. 6 mm-es Sverker21-et (D2) nagyon szívesen adok, ha gondolod. :sör:
(Aztán legalább magad is rájössz végre, hogy semmivel sem lesz belőlük jobb borotva (sőt!!!) mint abból a szegény lenézett KO13-ból.  :evil:  :fetreng:)

Köszi szépen, igyekszek! :) Egy pici N690-re lehet majd benevezek, amik tervbe vannak véve acélok az mind szénacél, vagy szerszámacél eddig. Meg még utánanézek, hogy van-e még ebből az 5 milis KO-ból egy kis lehulló anyag :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1142 Dátum: 2011. December 19. - 15:24:31 »
Aranyos ez a magyarázat, én pl. laikusnak mondom magam, de lövésem sincs, hogy az N695 és a 440C azok most Volvó modellek, vagy Nokia telefon típusok.  :sör:

Ja bocs, az föl sem merült bennem hogy valaki annyira laikus is lehet, hogy a 440C alapból nem mond neki semmit.   ;D  :sör:
Persze én ugyanígy vagyok amikor fórummotorról, tapatalkról megmiabánatról értekeztek.  :borosta: :uncsi: :nemtom:
Hiába: mindenki tudatlan csak más más témában. :crazy:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1143 Dátum: 2011. December 19. - 15:28:34 »
Ez a szakmám, okleveles laikus vagyok. :)

Ja bocs, az föl sem merült bennem hogy valaki annyira laikus is lehet, hogy a 440C alapból nem mond neki semmit.   ;D  :sör:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Pöty

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1144 Dátum: 2011. December 19. - 17:32:07 »
Sziasztok
Már korábban kérdeztem, de nem találom a levelet, így nem tudom h milyen tanácsot is adtatok.
Van 2 régi borotva késem, jó állapotban, leszámítva h a nyele el van törve és egy élezés is kell neki.
Szeretném szépen és igényesen felújítani őket. Tudtok segíteni abban h nyelet hol tudok venni, vagy készíttetni ? Gondolkodtam h esetleg valami egyedit csináltatok nekik. 23-tól 30-ig Bp-en leszek, és reményeim szerint eltudom ezeket intézni. Mert már égeti a kezemet h kipróbálhassam dédapám késeit. Meg egyébként is. :)
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1145 Dátum: 2011. December 19. - 19:34:27 »
Sziasztok
Már korábban kérdeztem, de nem találom a levelet, így nem tudom h milyen tanácsot is adtatok.
Van 2 régi borotva késem, jó állapotban, leszámítva h a nyele el van törve és egy élezés is kell neki.
Szeretném szépen és igényesen felújítani őket. Tudtok segíteni abban h nyelet hol tudok venni, vagy készíttetni ? Gondolkodtam h esetleg valami egyedit csináltatok nekik. 23-tól 30-ig Bp-en leszek, és reményeim szerint eltudom ezeket intézni. Mert már égeti a kezemet h kipróbálhassam dédapám késeit. Meg egyébként is. :)
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Flaschner műhely Székesfehérvár, ott tudsz venni gyári nyelet, és felújíttatni is, vagy a fórumtagok szolgáltatásai résznél megtalálod az illetékeseket akik szoktak ilyesmivel foglalkozni!  ;) A PÜ-dre írtam választ!
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1146 Dátum: 2011. December 19. - 19:36:47 »
Aki találkozón volt az már látta őket, akiknek nem volt hozzájuk szerencséje itt van 1-2 kép egy nagy adag átnyelezésről.

Szokásos kínai penge, kisebb javítások, hegy átalakítás, kis csinosítás, polírozás, nyelezés, élezés...  :)

Balról jobbra, fentről lefele a nyelek: etimoe, wenge, ovangkol, bubinga, kevazingo, aduk, amaranth, paliszander.

 





"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1147 Dátum: 2011. December 19. - 21:22:51 »


Sanyikám !

A nyelezést kibeszéltük a találkozón, de a fényképeidet itt kell megdicsérnem....   :sör:

Tibi
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1148 Dátum: 2011. December 22. - 12:29:49 »
Sanyi,

Csodaszép az általad készített beretva!

Gratulálok!
 :sör: :sör:
Topi!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1149 Dátum: 2011. December 22. - 12:51:09 »
Hohohó...karácsonyra Topi is előkerült!  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1150 Dátum: 2011. December 22. - 13:10:28 »
bezony, bezony, még mindig gyönyörűek :)

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1151 Dátum: 2011. December 23. - 23:34:43 »
Sziasztok!

Végre van nekem is borotvakésem, bár még korántsem biztos, hogy használható.. Nagyapám megtalálta, pedig már kezdtem letenni róla, hogy valaha is előkeríti.. Eléggé kopott a nyaka, nem tűnik, túl jó jelnek, és nehezen is olvasható a márkája, amit sikerült lenyomoznom róla, hogy sheffieldi, az alsó sorban kivehető a (fi)eld felirat azért merem ezt gondolni.. Valószínűleg 1930-40 utáni darab, celluloid nyele van.. sajnos a feliratok nagy része le van róla koptatva, de valamiféle (joh)nson & co vagy son & co van a nevében, az on & co az tisztán látszik és felette csillag jelekből van legalább három. * ilyesmi kinézetű csillagok.. És van még rajta egy nagyon jellegzetes nagy jel, ami talán egy betűnek (F vagy H) a része, vagy valami kis rajz lehetett, szerintem egy szónak, és annak az első betűjének az eleje, de nem tudom eldönteni.
Csináltam fényképet, be is fogom majd illeszteni.
Addig is, ha valaki látott már olyan kést, amin volt csillag... hátha beugrik..!?
Az élében van jópár kipattogzás, de nem nagyok, szerintem rendbe tehető, a méreteit nem tudom megállapítani, de 7cm hosszú és 1,5 cm széles nagyjából a penge, french tip, és straight tang.

Vajon mi lehet?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1152 Dátum: 2011. December 24. - 00:16:32 »
Johnson lesz az, csillagokkal meg akkor a kalapács már hiányzik róla. Jó kis borotva lesz élezés után, majd ha a képet feldobod akkor tudunk mondani többet is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1153 Dátum: 2011. December 24. - 08:29:49 »
Ahogy Sanyi mondja. ...és ílyen lehetett kalapáccsal a hétcsillagosod moe:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1154 Dátum: 2011. December 24. - 15:19:30 »
Köszönöm szépen a válaszokat..!

Tényleg ez lesz a megoldás..!
Íme néhány kép:







 ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici