Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397303 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1185 Dátum: 2012. Január 08. - 00:09:06 »
Ma megkapta az új nyelét a St. Ethien Tolozan-em, illetve egy alapos bőrözést is. Aztán próba. Fantasztikus lett. Fotó reményeim szerint jövő héten.

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1186 Dátum: 2012. Január 12. - 01:17:40 »
Kérdésem lenne :P
Shumate borotvám szegecselése kicsit ki volt lazulva, és hát nem éppen szakavatottnak mondható kezemben azért néha gondot jelentett a nyél billegése, ezért kis utánaolvasás után egy kis üllőn kis kalapácsütésekkel próbáltam szorítani a szegecsen, ami sikerült is, ugyan a szép félgömb alakját elveszítette a kis fémdarab, de a célnak tökéletesen megfelelt. Ez volt egy 4-5 napja. Azonban mára megint visszalazult :D
Ez mitől lehet? Lehet, hogy nem kellett volna megbolygatni? Olvastam egy hasonló kérdést itt, abban azt a választ adtátok, hogy egy kis papírdarabbal szorítsa meg a pengét, amit ki is próbáltam, de nem nyerte el a tetszésemet :)
Előre is köszi!

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1187 Dátum: 2012. Január 12. - 08:24:49 »

Ha a szegecselés újra kilazult, lehet hogy megvan repedve a nyélpanel. Ha nincs,
akkor egyszerűen csak nem ütöttél rá eleget.Üss inkább 10 kisebbet, mint 1 nagyot  :sör:

A papíros beszorítós megoldás (amikor a ravasz befordul a nyélpanelbe, és a ravasz meg
a nyélpanel közé szorítasz papírt) elsősorban fenésnél, vagy bőrözésnél javasolt, egyébiránt
tovább fokozza a kilazulást.



reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1188 Dátum: 2012. Január 12. - 09:31:55 »
Esetleg nincs elgörbülve a szegecs? Mert az is előfordulhat, hogy a pár ütéstől egy kicsit jobban görbül, ideig-óráig jobban szorul, de könnyen "egyenesedik" annyit, hogy megint laza lesz.

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1189 Dátum: 2012. Január 12. - 11:35:36 »
Eljutottam odáig, hogy össze kéne rakni egy felújított borotvát.
De a szegecseléssel nem bírok zöldágra vergődni, rengeteg kérdés merült fel.

Az nagyon elvetemült gondolat, hogy hegesztőtrafóból kitermelt vörösréz huzalt használok szegecsnek?
Persze a zománc szigetelés lecsiszolása után.

Nem fog a tengelynél hamar kikopni? Mondjuk nem túl nagy a mechanikai igénybevétele.

Meg egyáltalán, hogy álljak neki a szegecselésnek?
Az egyik oldalt még üresen kalapáljam félgömbre, utána szerelés és másik oldal fejelése?
Használtok ti ehhez valami szegecsfejezőt vagy hasonló célszerszámot?

Az alátétet sem tudom, hogy lehetne megoldani. A2 korr anyagból készült M2-es laposalátétet még tudnék szerezni, de hülyén néz ki a réz szegeccsel.
Vörös vagy sárgaréz alátétet ilyen méretben nem találtam sehol.

Esetleg direkt borotvához való szegecset meg a hozzá való alátétet lehet valahol venni?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1191 Dátum: 2012. Január 12. - 11:44:10 »

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1192 Dátum: 2012. Január 12. - 11:49:41 »
Esetleg innét:
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=437.0  ;)

Én is ezt ajánlanám  ;)

Ha réz szegecset akarsz(mondjuk egy sheffiediben nem néz ki a legjobban a fent linkelt fajta), akkor ajánlom nézd meg az OBI-ban. Én vettem 1,5x15mm-est, nagyon könnyű vele dolgozni. De van 1,6-osban is, 2-esben is. A régi sheffieldiek közzül nagyon sok vas alátét - réz szegecs kombinációval voltak. Az ebay-en kináltak nekem nagyon drágának tűnnek.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1193 Dátum: 2012. Január 12. - 11:59:32 »
Vörösrezet nem használnék, túl puha hozzá. Modellboltokból lehet kapni 1,5-es sárgaréz rudat, meg 1,7-es rozsdamentes alátétet, ez a legegyszerűbb és legolcsóbb. Minden más rendeléssel megy csak, és drágán. Jó réz alátétet én csak a microfastenersnél találtam, talán 3,8$ és 7$ a posta 100db-ért. Ha alpakka rúd kell, azt hiszem azt lehet angol ebayről szerezni, mintha 3 font körül lenne a posta, és 2 font körül egy 15 centis darab, vagy 30, már nem rémlik.

Ui: úgy nézem az eBay forrásom eltűnt, így még kellemetlenebb a dolog. A solingeni készregyártott szegecseket nagyon könnyű és gyors használni, ilyen szempontból jó, más szempontból viszont a legrondább amit valaha láttam.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1194 Dátum: 2012. Január 12. - 12:22:33 »
A solingeni készregyártott szegecseket nagyon könnyű és gyors használni, ilyen szempontból jó, más szempontból viszont a legrondább amit valaha láttam.

Igen, sajnos ez igaz... Viszont én legutóbb úgy használtam, hogy az előregyártott fejet is levágtam, és azt a végét is én kalapáltam el. Így már elfogadható szerintem, mert a rozettával meg nincs gond.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1195 Dátum: 2012. Január 12. - 12:23:32 »
én a modelboltban kapható rézrúdnál jobbnak tartom az OBI-ban kapható sárgaréz szegecset(bármily meglepő a szegeknél kell keresni  :fetreng:).
Emlékeim szerint valami 5-600 ft volt a 100db. Alátétnek pedig a Jenessanyi által beszerzett rézszegecsek.
Sanyi az 1,7-es rozsdamentes alátét szintén a modelboltból van?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1196 Dátum: 2012. Január 12. - 12:33:16 »
Bocs, el is felejtettem. Értelemszerűen ha Fontinál van, akkor onnan a legegyszerűbb.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1197 Dátum: 2012. Január 12. - 13:56:54 »
Ha a szegecselés újra kilazult, lehet hogy megvan repedve a nyélpanel. Ha nincs,
akkor egyszerűen csak nem ütöttél rá eleget.Üss inkább 10 kisebbet, mint 1 nagyot  :sör:

A papíros beszorítós megoldás (amikor a ravasz befordul a nyélpanelbe, és a ravasz meg
a nyélpanel közé szorítasz papírt) elsősorban fenésnél, vagy bőrözésnél javasolt, egyébiránt
tovább fokozza a kilazulást.



reofil
köszi!
most h tüzetesebben átvizsgáltam a nyelet, valóban kicsit meg van repedve, bár ez eddig is így volt, csak a nyél átlátszósága és mintázata miatt, azt hittem, hogy az is csak egy minta :P Mindenesetre akkor együtt élek vele :)
Tegnap megjött a whippeddogos bőr és balsafa, át is mentem a borotvával mindegyiken, a HHT-n a borotva átment, szóval most már csak meg kell várni, hogy legyen szőr az arcomon, és mehet is a hentelés :)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1198 Dátum: 2012. Január 12. - 14:04:26 »
A száritott lazac nyél?

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1199 Dátum: 2012. Január 12. - 14:07:39 »
A száritott lazac nyél?

igen. Szálkának néztem  :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici