Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397423 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #105 Dátum: 2010. Március 28. - 21:36:21 »
Ma volt egy kis időm a vaterás neunkircheni Thaler cég által forgalmazott na name, ámde nekem tetsző kés tatarozására. Dremellel levettem a kopott aranyozást, kapott egy kis Maas polírt, majd egy nagyon finom élet tudtam húzni rá. (1500-4000-8000-12000-es kövekkel) Kicsit sajnáltam a patinás, antik dekorációt a pengén, de nekem így jobban tetszik és szívesebben használom...

Ilyen volt:



Ilyen lett:



(Még képek itt : http://borotvaforum.hu/index.php?topic=113.msg3879#msg3879 )

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #106 Dátum: 2010. Március 30. - 21:13:41 »
Tegnap sikerült befejeznem a csiszolást, 3000ig, majd kapott egy kis polírt is (Móricz melletti kis festékbolt mindkettő). Az eredmény alant.
Már kinéztem egy hegesztőboltot, ahol ha minden igaz tartanak 1.5mm-es hegesztőpálcát, remélem alátétnek való is lesz ugyanott. A penge rögzítéséhez a belső oldalra is szoktatok tenni alátétet (tegnap láttam egy videón), vagy csak kívülre hogy megtartsa a nyelet?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #107 Dátum: 2010. Március 30. - 21:51:20 »
Tegnap sikerült befejeznem a csiszolást, 3000ig, majd kapott egy kis polírt is (Móricz melletti kis festékbolt mindkettő). Az eredmény alant.
Már kinéztem egy hegesztőboltot, ahol ha minden igaz tartanak 1.5mm-es hegesztőpálcát, remélem alátétnek való is lesz ugyanott. A penge rögzítéséhez a belső oldalra is szoktatok tenni alátétet (tegnap láttam egy videón), vagy csak kívülre hogy megtartsa a nyelet?

Változó. Van aki esküszik rá, hogy kell, van aki meg nem szereti...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #108 Dátum: 2010. Március 31. - 19:38:55 »
Tegnap sikerült befejeznem a csiszolást, 3000ig, majd kapott egy kis polírt is (Móricz melletti kis festékbolt mindkettő). Az eredmény alant.
Már kinéztem egy hegesztőboltot, ahol ha minden igaz tartanak 1.5mm-es hegesztőpálcát, remélem alátétnek való is lesz ugyanott. A penge rögzítéséhez a belső oldalra is szoktatok tenni alátétet (tegnap láttam egy videón), vagy csak kívülre hogy megtartsa a nyelet?

Szép munka, gratulálok!
Én legutóbb nem tettem belülre alátétet, mert a microfasteners alátétek túl vastagok. (Van, aki pl. kalapáccsal "lapítja".)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #109 Dátum: 2010. Március 31. - 21:22:01 »
Csak en nem latom Vidak fotoit?

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #110 Dátum: 2010. Április 01. - 00:23:09 »
Csak en nem latom Vidak fotoit?

panaszkodott más is h chrome alól nem megy. Nekem firefox alól nincs gondom.
http://picasaweb.google.com/vidakris/SPearsonCo# itt viszont fenn vannak a képek (több is mint a fórumon).
Gondban vagyok viszont a szegecseléssel, lett 1.6-os hegesztőpálca, és 2mmes alátét (az alternatíva 1.5ös :S), viszont az eddigi kísérleteim a kalapálással nem hatották meg a vasat :( lehet hogy kicsi a kalapács...

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #111 Dátum: 2010. Április 01. - 00:38:06 »
Csak en nem latom Vidak fotoit?

panaszkodott más is h chrome alól nem megy. Nekem firefox alól nincs gondom.
http://picasaweb.google.com/vidakris/SPearsonCo# itt viszont fenn vannak a képek (több is mint a fórumon).
Gondban vagyok viszont a szegecseléssel, lett 1.6-os hegesztőpálca, és 2mmes alátét (az alternatíva 1.5ös :S), viszont az eddigi kísérleteim a kalapálással nem hatották meg a vasat :( lehet hogy kicsi a kalapács...

Se Firefox, se Safari (OSX) nem mutat semmilyen kepet a hozzaszolasokban. Html kodot sem latok bennuk, ha megnezem a hozzaszolast. Hogyan linkeled oket?

Megprobalom linkelni valamelyik kepedet:


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #112 Dátum: 2010. Április 01. - 07:36:17 »
No, mostmár én is meg tudtam nézni a fotókat!

Szép munka!!!

Mármint melyik kalapálás?

Az a lényeg, hogy a tengely ne lógjon nagyon túl az "alátéten", illetve sok kis apró mozdulattal kocogtasd a végét. A másik végét természetesen valamilyen sík acél/vas lapra fektetve (vannak kis ötvös üllők, az sokat segít).

No meg persze az sem mindegy, hogy milyen anyagból van az a hegesztőpálca! ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #113 Dátum: 2010. Április 01. - 09:30:17 »
No meg persze az sem mindegy, hogy milyen anyagból van az a hegesztőpálca! ;)

Igen, én is ezt akartam kérdezni. A sárgaréz pl. elég puha, viszonylag könnyen formálható, az acélt meg lehet, hogy pár óráig (napig) kalapálhatod, mire eléggé eldeformálódik...  ;)

2mmes alátét (az alternatíva 1.5ös :S)

Honnét tudsz 1,5-ös alátétet szerezni?

ui.: A képeket én egyébként látom simán az eredeti hozzászólásodban is...

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #114 Dátum: 2010. Április 01. - 09:45:26 »
1.5ös alátét itt volt: http://vgtrade.hu/ ahol a pálca is, nagyon kedvesek segítőkészek voltak. A pálca ahogy elnézem acél, kalapálgattam egy darabig, de semmit nem látszott torzulni. Érdemes volna valahonnan szerezni rezet? Azt honnan?

A csatolást az itt a válasz-ablak alatt levő "további opciók" közt szoktam. Célszerűbb inkább feltölteni valahova, és onnan idelinkelni?

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #115 Dátum: 2010. Április 01. - 10:00:28 »
Érdemes volna valahonnan szerezni rezet? Azt honnan?

Én hegesztőboltban kaptam 2 mm-es réz rudat, elvileg van 1,5-ös is, de azt nem kaptam.
Conradtól lehet rendelni:
1,2 mm , 1,5 mm , 1,8 mm , 2 mm

De én pl. simán 1,5-ös réz szöget használtam.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #116 Dátum: 2010. Április 01. - 10:29:19 »
1.5ös alátét itt volt: http://vgtrade.hu/ ahol a pálca is, nagyon kedvesek segítőkészek voltak. A pálca ahogy elnézem acél, kalapálgattam egy darabig, de semmit nem látszott torzulni. Érdemes volna valahonnan szerezni rezet? Azt honnan?

Hát, ha az acélpálca meg se nyekken a kalapálásra, akkor megfontolandó, hogy érdemes rezet szerezni...  ;D

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #117 Dátum: 2010. Április 01. - 11:04:23 »
Ha a réz nem tetszik a szine miatt, akkor jobb hegesztőboltokban kaphatsz ezüst ötvözetet is. Persze biztos drágább, és kisebb a választék átmérő szerint...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #118 Dátum: 2010. Április 01. - 11:21:40 »
Vagy esetleg valamilyen drótszeg...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #119 Dátum: 2010. Április 03. - 20:05:58 »
hát, elég kellemetlenül sikerült az utolsó fázisa az összerakásnak, de hátha tanulságul szolgál másoknak... Egy 1.6os sárgarész szegecset sikerült találni. Kalapálás közben sikerült kissé elgörbíteni a szegecset (valószínű túl hosszú volt a kilógó rész), és a csapkodástól megrepedt a műanyag nyél is :(  mindenesetre egyelőre még egyben van... a másik jó pon, hogy nem egy marha drága nyélen sikerült összehozni ugyanezeket...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici