Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 413523 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #120 Dátum: 2010. Április 03. - 20:27:13 »
Vidak, köszi a beszámolót!  :-\ Ebbôl tanulva talán jó lenne, ha aki legközelebb elôször szeretne szegecset cserélni, beépíteni, elôtte valami hasonló anyagon gyakorolna, mielôtt a nehezebben pótolható nyélben kárt tenne.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #121 Dátum: 2010. Április 03. - 20:34:32 »
hát, elég kellemetlenül sikerült az utolsó fázisa az összerakásnak, de hátha tanulságul szolgál másoknak... Egy 1.6os sárgarész szegecset sikerült találni. Kalapálás közben sikerült kissé elgörbíteni a szegecset (valószínű túl hosszú volt a kilógó rész), és a csapkodástól megrepedt a műanyag nyél is :(  mindenesetre egyelőre még egyben van... a másik jó pon, hogy nem egy marha drága nyélen sikerült összehozni ugyanezeket...

Nem akarok okoskodni :), de szerintem kevésbé "veszélyes" a sok kisebb ütés, mint a kevés, de erősebb. Kisebb ütésekkel talán a szegecset is nehezebb meghajlítani.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #122 Dátum: 2010. Április 03. - 20:52:26 »
Jól mondja Gorila! Sôt én láttam olyan szakit is aki gömbfejes un. ékszerész kalapáccsal kopogtatta a tengely végét.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #123 Dátum: 2010. Április 03. - 22:13:25 »
Sôt én láttam olyan szakit is aki gömbfejes un. ékszerész kalapáccsal kopogtatta a tengely végét.

Igen, én is ilyet használok, kisebb az esélye, hogy véletlen a nyélre ütök.
Pl. itt lehet néha kapni, csak úgy látom, most éppen nincs:
http://bolthely.hu/csinaljekszert/lista/49cbbcbe02616_Szerszamok

(Sajnos csak azok a termékek látszanak a listában, amik vannak is raktáron...)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #124 Dátum: 2010. Április 03. - 22:25:48 »
Én az eBayen találtam egyet véletlenül, amit LosAngelesbôl küldtek és kínai. 8 USD volt szállítással...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370334852215&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#shId
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #125 Dátum: 2010. Április 03. - 22:41:35 »
Ezért örülök, hogy 350be fájt a borotva, ha mammutagyart vágok haza biztos kiugrok az ablakon (ami kertes házban duplán kínos :D )
A kis ütésekre direkt figyeltem, valószínű túl sok anyagot hagytam rá a végén. Mindenesetre rengeteget sikerült tanulni, egy évvel ezelőtt pl az is újdonság volt, hogy csiszolópapírból többféle van  :o

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #126 Dátum: 2010. Április 03. - 23:08:04 »
Én az eBayen találtam egyet véletlenül, amit LosAngelesbôl küldtek és kínai. 8 USD volt szállítással...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370334852215&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#shId

Asszem kb. tök ugyanezt lehet kapni abban a boltban is, amit belinkeltem.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #127 Dátum: 2010. Április 03. - 23:15:29 »
Akkor én egy kicsit túlbonyolítottam!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #128 Dátum: 2010. Április 04. - 20:52:41 »
A kis ütésekre direkt figyeltem, valószínű túl sok anyagot hagytam rá a végén. Mindenesetre rengeteget sikerült tanulni, egy évvel ezelőtt pl az is újdonság volt, hogy csiszolópapírból többféle van  :o
A szegecs átmérőjének felét (azaz a sugár hosszát :) ) szokták ráhagyni szegecseléskor. Hogy ez borotvánál is (értsd: ilyen pici szegecsnél) beválik-e, nem tudom, de irányelvnek talán jó. :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #129 Dátum: 2010. Április 04. - 21:39:22 »
Borotvát restauráló szakember általános szabályként azt javasolja, hogy a szegecs/tengely 1/16 inchre (0,063 inch) vagyis 1,6 mm-re lógjon ki a levágás után mindkét oldalon. Ez többnyire megegyezik a szegecs átmérôjével.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #130 Dátum: 2010. Április 04. - 22:48:24 »
hát igen. saját hülyeségéből tanul az ember, ha már máséból nem tud...

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #131 Dátum: 2010. Április 05. - 17:00:50 »
Igazából nem tudom hova kellene írnom amit most linkelek,de mivel ilyen témában szeretném esetleg használni,hát ide rakom.
http://lidl.hu/cps/rde/xchg/lidl_hu/hs.xsl/index_9658.htm
Mi a vélemény az ilyen Dremel-klónokról? Nincs 20ezrem Dremel-re főleg h amúgy is ritkán van az embernek szüksége ilyen gépre.Engem csak az idegesít,hogy akksis...vezetékes jobb lenne.(de abból kiindulva,hogy tényleg ritkán használnám tök8) Esetleg egy egyszerű,de olcsó Dremel-t lehet valahol venni? (nagy multiban néztem és ge*i drágák)
Sok felújítós videót néztem mostanában amiben ilyen kézi polírozóval csinálta az egyén...szerintem ha óvatosan csináljuk nem tehet nagy kárt.(ezt azért írom,mert itt azt olvastam,hogy fellágyulhat a penge stb.)

Nem elérhető blademan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #132 Dátum: 2010. Április 05. - 18:10:16 »
Igazából nem tudom hova kellene írnom amit most linkelek,de mivel ilyen témában szeretném esetleg használni,hát ide rakom.
http://lidl.hu/cps/rde/xchg/lidl_hu/hs.xsl/index_9658.htm
Mi a vélemény az ilyen Dremel-klónokról? Nincs 20ezrem Dremel-re főleg h amúgy is ritkán van az embernek szüksége ilyen gépre.Engem csak az idegesít,hogy akksis...vezetékes jobb lenne.(de abból kiindulva,hogy tényleg ritkán használnám tök8) Esetleg egy egyszerű,de olcsó Dremel-t lehet valahol venni? (nagy multiban néztem és ge*i drágák)
Sok felújítós videót néztem mostanában amiben ilyen kézi polírozóval csinálta az egyén...szerintem ha óvatosan csináljuk nem tehet nagy kárt.(ezt azért írom,mert itt azt olvastam,hogy fellágyulhat a penge stb.)
Szerintem közel ilyen áron kapsz használható Dremmel-Klónt is. Nekem egy Tescos cuccom van, ami kb. ilyen árban volt, és még adtak hozzá egy spirál-korbácsot is, amivel kényelmes dolgozni ha fellógatod a gépet. Az akksis géppel a legnagyobb baj, a gyenge minőségű akksik, ezáltal az ingadozó nyomaték. Ráadásul ha ritkán használod, az akksik tönkremennek. Remélem tudtam segíteni.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #133 Dátum: 2010. Április 05. - 18:37:51 »
Köszi...találtam már egy másik járható utat.Ez pedig a FERM márka.
itt http://alby.hu/product_2.php?prodtype=powertools&szam=15&tol=31
illetve itt http://www.szerszamgepshop.hu/product_info.php?manufacturers_id=10&products_id=370 (itt van állványos 8800ért)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #134 Dátum: 2010. Április 05. - 20:09:36 »
A LIDL-ben általában jó dolgok vannak, de az ilyen akksis "multiszerszámokat" én sem ajánlom (amit anno olvastam ezekről , még az eredeti dremel akksis sem olyan jó, mint a mazzagos.)

Nekem egy szintén klónom van kb 6000-be fájt állvánnyal, meg vagy 40 kiegészítővel asszem a Praktikerben vettem kb. 1,5 éve. Tökéletesen működik (legutóbb ajtózár tartó csavart martam ki vele az ajtóból)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici