Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397284 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1275 Dátum: 2012. Január 26. - 08:59:08 »
Köszi. Még egy-két nyelet meg akarok csinálni mielőtt nekiesnék a Wenge-nek.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1276 Dátum: 2012. Január 26. - 09:13:36 »
Szerintem tök jó lett, a fa erezete is szép, a felülete s, meg a formája is, csak így tovább!  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1277 Dátum: 2012. Január 26. - 10:56:28 »
Szerintem tök jó lett, a fa erezete is szép, a felülete s, meg a formája is, csak így tovább!  :sör:

Persze, hogy szép a fa erezete, te mondtad hogy kell felületkezelni  :sör:

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1278 Dátum: 2012. Január 26. - 18:30:25 »
Hú, klasz lett..!  :sör:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1279 Dátum: 2012. Január 26. - 18:33:41 »
Nagyon szép lett! Még jó, hogy kisebb helyen férnek a kések, mint a Merci :sör:
Sheffield-England

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1280 Dátum: 2012. Január 26. - 19:23:14 »
ZOZO!
Direkt Thiers Issard-os -hegyezett végű- nyélformát választottál?
A méreteket koppintottad valamilyen meglévő nyélről? (Simán körberajzoltad?)

Én sivatagi vasfa anyagból gondoltam hasonló tettet elkövetni. Felbátorítottál hozzá.

Gratulálok Neked! Nagyon tetszetős lett.

Direkt ezt választottam. Nekem csak igy az igazi a T.I. amúgy volt rajta nyél, rendben is volt, csak sehogy nem nézett ki rajta a kerek végű. Nagyjából kirajzoltam a nyelet, volt egy rossz állapotú, de eredeti TI nyelem azt felrajzoltam a két végére, hogy egyezzen a szög.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1281 Dátum: 2012. Január 27. - 17:59:53 »
Lidl újságban láttam parkside többfunkciós gépet. Kis kézi cucc polírozáshoz szerintem jó lenne a sok egyéb funkció mellett. Vélemény? Tapasztalat valakinek a cuccal?

Nem elérhető Daniel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1282 Dátum: 2012. Január 27. - 18:13:11 »
Lidl újságban láttam parkside többfunkciós gépet. Kis kézi cucc polírozáshoz szerintem jó lenne a sok egyéb funkció mellett. Vélemény? Tapasztalat valakinek a cuccal?

Nekem volt egy de az aksi nem a legjobb benne hamar tönkrement. Persze ha vigyázol rá akkor jó szolgálatot tesz vagy szerzel hozzá egy 220/12 voltos adaptert csak akkor vigyázni kell mert nagy terhelésnél felugrik az áram és hamar melegszik a fordulatszám szabályzó áramkör (nekem megsült azóta csak maxon pörög).
Az aldiban viszont volt egy hasonló workzone márkával az 220-as most azt használom és teljesen megvagyok vele elégedve.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1283 Dátum: 2012. Január 27. - 18:39:16 »
zolio- én is láttam. Nekem van egy kb. ugyanilyen szett más noname márkában anno 2000-ért vettem. 18V-os és asszem 100W-os, szóval kicsit erősebb is ( és ez lenne a lényeg, hogy alacsonyabb fordulatszámon se álljon meg, ha esetleg nyomnád) Hogy egy pár szóban jellemezzem ezeket, mindenre jók, illetve semmire sem. Nem véletlenül a Dremmel az igazi... Szóval 12V/100W-ost polírozásra nem vennék (18V-ost sem), túl macerás lesz vele minden munka. Amire jó és amire én szívesen használom, ha pl. kis lyukat kell valami érzékeny helyre fúrni. Annyira picit, hogy a rendes fúrógép már nem fér el, vagy macerás. Minden másra nem az ideális. 7000-ért pedig elég drágának tűnik, hogy ócska legyen.   

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1284 Dátum: 2012. Február 03. - 21:05:25 »
A penge már korábban rendbe volt téve (Kelemen), a nyelet ma finiszáltam

Nem elérhető balu59

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1285 Dátum: 2012. Február 03. - 22:10:11 »
ZOZÓÓÓÓÓÓÓ!
És ezt is el akarod adni? Hát nem hiszem el! :nemtom:

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1286 Dátum: 2012. Február 04. - 00:17:44 »


Fúziós kés: ( egy órája lettem kész vele)


















Penge : 13/16 W/B enyhén rozsdás, kicsit viseltes, nem egyenletesen patinás penge volt
Nyél: tevecsont. Miután nem stabilizált csont ezért elég sok helyen szívtam vele, és most is
van olyan része a késnek ami nem lett tökéletes, bármennyire is görcsöltem rajta
Ék: fekete vizibivaly szarv
Scrimshaw: a nyélen látható csont metszést egy régi kollégiumi barátom Adame "Jóviz" Karcsi készítette.
 Részben ezért is lett fúziós, hiszen közös munka eredménye ( bár itt én inkább másod hegedűs voltam)
A motívum alapjait, csak mert mert mindketten dicsekedhetünk ilyen felmenőkkel, egy palóc hímzés minta az
u.n. diósjenői fehér hímzés adta. Másodsorban pedig ezért fúziós, hiszen a szokásosan rideg, kimért angol
pengét, egy archaikus magyar díszítés töri meg. A teve csont meg azért lett mer' untam már a sok ki...szott fekete
nyelű sheffieldimet....  :crazy:


reofil

u.i.: kicsit megtakarítom ( a tevecsont por még látszik néhol  :crazy: ) aztán holnap fenés, holnapután  :borotva:

"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1287 Dátum: 2012. Február 04. - 00:29:01 »
Nagyon szép lett, túlzások nélkül állíthatom, hogy igazi remekmű..! Még sok ilyet kívánok..!  ;)

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1288 Dátum: 2012. Február 04. - 00:31:09 »
Gyönyörű lett, gratulálok. A díszeket mivel vittétek bele a felületbe ? A szegecsek sem mindennaposak!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1289 Dátum: 2012. Február 04. - 00:43:42 »
Nagyon szép lett Tibi, gratula mindkettőtöknek! A tevecsont részéről átérzem a helyzeted, ráadásul csiszolás közben olyan mintha fogorvosnál lenne az ember  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici