Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 413094 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #135 Dátum: 2010. Április 08. - 13:40:16 »
Gép megvan...
Egy másik érdekes dolgot szeretnék kérdezni.SFK késemen a szegecs nem olyan mint általában, hogy alátét és adott fém...hanem szerintem ez egy darab fém és meg van lapítva mindkét oldala...ugyanúgy kell "szétvágni" mint ahogy a videókon látom v valami más módszer?
Szeretnék a fém nyél helyett fát v müanyagot.
http://www.theinvisibleedge.co.uk/razorscalesandpinkits.html
Itt van müanyag 3ezer Ft körül. Pontosan hogy tudom megállapítani,hogy mekkora a késem? Melyik részét kell mérni...ezt valaki vázolja fel nekem légyszi. Vagy rendelek az oldalról vagy pedig csinálok egyet magamnak,itt pedig egyeznie kell a gyári nyéllel alakban,formában vagy ez teljesen mindegy?Sok kérdés de remélem valaki tud mindenre válaszolni.
Köszi.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #136 Dátum: 2010. Április 08. - 17:07:09 »
Megpróbálok válaszolni:

Egy másik érdekes dolgot szeretnék kérdezni.SFK késemen a szegecs nem olyan mint általában, hogy alátét és adott fém...hanem szerintem ez egy darab fém és meg van lapítva mindkét oldala...ugyanúgy kell "szétvágni" mint ahogy a videókon látom v valami más módszer? - Előfordul, hogy nincs alátét, csak simán a "tengely" van elszgecselve. Szétszedni ugyanúgy kell. Ha a nyél már nem kell, akkor nem olyan vészes, levágod a szegecs végét, és kész. (Érdemes eltenni,később jól jöht, akár sablonnak.)

Pontosan hogy tudom megállapítani,hogy mekkora a késem? Melyik részét kell mérni...ezt valaki vázolja fel nekem légyszi. - Ha a vázolástól eltekintesz (így gyorsabb... ;)), akkor leírom: Fogod a pengét, és a lapjával farkasszemet nézel. Így megmérve megkapod a penge magasságát. (Az enyém 5/8-os, valszeg a Tied is hasonló). Amit még érdemes mérni, az a penge végétől (az él felől, NEM a farok felől!!!) a furat a pengén, mivel ezzel tudod meghatározni a nyél hosszát.

Vagy rendelek az oldalról vagy pedig csinálok egyet magamnak,itt pedig egyeznie kell a gyári nyéllel alakban,formában vagy ez teljesen mindegy? - Ha csinálni akarsz, a fantáziád szab csak határt!!!Annyit érdemes szem előtt tartani, hogy a kész nyél a penge védelmére szolgál, tehát csukott állapotban a penge nem "bukhat" át a nyélen-vagyis nem szerencsés, ha becsukás után az él kilóg a nyél másik oldalán.
Saját nyél készítéséről találsz szinte bármelyik fórumon képes segédletet.

Végül egy kérdés: Milyen gépet sikerült venni?
Remélem tudtam segíteni. ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #137 Dátum: 2010. Április 08. - 17:35:15 »
Jutányosabb áron egy FERM FCT-160F-et...állványos,hosszabító spirálos...zsír kis gép...van benne minden féle fej,de valszeg egy ilyet:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZUVkZKUVVrWkZlUT09&pid=VkZkd1FrNVZPVlZoZWs1T1VrVXdlUT09
még be fogok szerezni.Apu nagyon régi 20-25éves bicskájáról is lemállott már a fa nyél,valszeg akkor magamnak csinálom a borotvakését is és a bicskáét is.Már csak egy boltot,helyet kell találnom ahol fa$za keményfákat árulnak.Asztalosokat megkérdem...

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #138 Dátum: 2010. Április 08. - 17:46:43 »
Már csak egy boltot,helyet kell találnom ahol fa$za keményfákat árulnak.Asztalosokat megkérdem...

kérlek, majd jelezz vissza, ha sikerült! Előre is köszönöm.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #139 Dátum: 2010. Április 08. - 17:53:33 »
Apunak mondtam a keményfát  8) válasz: ,,ott van kint az ásónyél fiam ;D "
Szétnézek itthon is...fával az is meló, hogy pácolni kéne stb. de biztos az is van itthon,tavaly volt kerítés projekt.Ettől függetlenül próbálok utánajárni hátha lehet kis darabokban egzotikusabb fákat is beszerezni.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #140 Dátum: 2010. Április 08. - 17:59:10 »
Valaki gondolt már olyanra, hogy textilbakelit lemezből készítsen nyelet? Ne nevessetek ha tök hülyeséget kérdeztem, nem vagyok valami szakértő, de véleményem szerint használható lehet. :) Mit gondoltok róla?
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #141 Dátum: 2010. Április 08. - 18:01:19 »
Már csak egy boltot,helyet kell találnom ahol fa$za keményfákat árulnak.Asztalosokat megkérdem...

kérlek, majd jelezz vissza, ha sikerült! Előre is köszönöm.

Egyértelműen a Zatik a megoldás. Az áruházakban vannak levágott, maradék darabok is, amik nekünk bőven elég nagyok.

http://www.zatik.hu/hu/home

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #142 Dátum: 2010. Április 08. - 18:04:37 »
Valaki gondolt már olyanra, hogy textilbakelit lemezből készítsen nyelet? Ne nevessetek ha tök hülyeséget kérdeztem, nem vagyok valami szakértő, de véleményem szerint használható lehet. :) Mit gondoltok róla?

Hogyafenébene. Textilbakelit, mikarta, G-10, mind-mind jó. Sőt, ha valaki 2-3 mm-es, átlátszó, színes plexilapokat tud, szóljon rögtön! ;)

Ez a Böker is mikarta, itt, középen:


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #143 Dátum: 2010. Április 08. - 18:06:46 »
Szerintem bármilyen anyagból lehet nyelet készíteni, ami megmunkálható, fúrható és elég kemény a célnak. Mondjuk ilyen a bakelit is.
Valamilyen keményfa sokkal szimpatikusabb számomra. Ében, vasfa stb.

morphin- néhány akvarista szaküzletben lehet kapni pl. vasfát.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #144 Dátum: 2010. Április 08. - 18:08:21 »
Szép az a mikarta nyél. Elfogadnám így késestől ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #145 Dátum: 2010. Április 08. - 18:38:52 »
átlátszó plexi van a Obiban... szinest nem is tudom hol láttam, de valahol igen hm... most nem ugrik be
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #146 Dátum: 2010. Április 08. - 18:53:03 »
Idézet
Egyértelműen a Zatik a megoldás. Az áruházakban vannak levágott, maradék darabok is, amik nekünk bőven elég nagyok

Danke für alles Ed. Bár jó messze van,érdemes megnézni...az ilyen lehullott darabokért kérnek vajon pénzt??

szerk.: hála Istennek van a közelben is egy új boltjuk...Bkalászon.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 08. - 19:04:21 írta morphin »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #147 Dátum: 2010. Április 08. - 18:56:37 »
;D

Naná, hogy kérnek... Nem hulladék az, hanem egyedi méretű darabok. ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #148 Dátum: 2010. Április 08. - 19:44:45 »
.... ha valaki 2-3 mm-es, átlátszó, színes plexilapokat tud, szóljon rögtön! ;)

Akkor rögtön szólok!  ;)  ITT Méretre is vágják. Óbudán van valahol ott a címük is.
Majd nekem is szólj, ha mennél ki hozzájuk...

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #149 Dátum: 2010. Április 08. - 22:23:19 »
valszeg egy ilyet:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZUVkZKUVVrWkZlUT09&pid=VkZkd1FrNVZPVlZoZWs1T1VrVXdlUT09
még be fogok szerezni.

Nekem ilyen van, de kb. az ára jelzi is a minőségét...
A drótkorongok szanaszét hullanak, a kövek puhák, pillanatok alatt beléjük vág a fém stb. Egy szóval: gagyi.
Én inkább egy kevesebb darabból álló, de minőségi készletet javasolnék (persze az drágább lesz).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici