Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397355 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #150 Dátum: 2010. Április 08. - 22:36:22 »
átlátszó plexi van a Obiban... szinest nem is tudom hol láttam, de valahol igen hm... most nem ugrik be

Az nem plexi, hanem "hobbiüveg" (van itthon egy tábla), én is ilyesmi célra vettem, csak még nem jutottam oda, hogy csináljak belőle nyelet, de félő, hogy túl puha.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #151 Dátum: 2010. Április 08. - 22:37:24 »
.... ha valaki 2-3 mm-es, átlátszó, színes plexilapokat tud, szóljon rögtön! ;)

Akkor rögtön szólok!  ;)  ITT Méretre is vágják. Óbudán van valahol ott a címük is.
Majd nekem is szólj, ha mennél ki hozzájuk...

Engem is érdekelne ilyen színes plexi! Pls szóljatok nekem is! ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #152 Dátum: 2010. Április 09. - 16:44:46 »
Idézet
Nekem ilyen van, de kb. az ára jelzi is a minőségét...
A drótkorongok szanaszét hullanak, a kövek puhák, pillanatok alatt beléjük vág a fém stb. Egy szóval: gagyi.
Én inkább egy kevesebb darabból álló, de minőségi készletet javasolnék (persze az drágább lesz).

Igazából nekem ebből kb csak a polírozó dolgok kellenének,meg esetleg a csiszolók...a Dremel-nek van tisztító-polírozó készlete 4ezer körül.Lehet akkor inkább az lesz.Meg egy kis körfűrész fej is jól jönne(most hogy nyél gyártásban is gondolkodom)...de érted,ennyi erővel minden tök jól jönne,és megint csak ott hagyhatnék a boltban több tízezret...fene tudja.Egyelőre egy vaterás arctól kérdeztem rá,amit árul abban mik vannak,1-2ezer forintos dolgokon annyira nem nyúlhatok mellé szerintem.Majd ha már belefogok a dolgokba úgy is írok mit ne vegyetek :D vagy épp mit igen.  ;) ;D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #153 Dátum: 2010. Április 09. - 17:14:23 »
morphin óvatosan a kôrfûrész fejjel! A Dremelé is külön védôszerkezettel használható...
Ha valaki Deremelben gondolkodik vagy fejlesztene, akkor ezt a debreceni online boltot ajánlanám, ahol minden tartozék megtalálható:
http://www.onlineszerszam.hu/dremel/
Sajnos a legkisebb cucc is futárral érkezik. Ez a futár viszont olyan mint a DHL vagy a UPS.
Én többször vásároltam tôlük.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #154 Dátum: 2010. Április 09. - 20:32:56 »
morphin óvatosan a kôrfûrész fejjel! A Dremelé is külön védôszerkezettel használható...
Ha valaki Deremelben gondolkodik vagy fejlesztene, akkor ezt a debreceni online boltot ajánlanám, ahol minden tartozék megtalálható:
http://www.onlineszerszam.hu/dremel/
Sajnos a legkisebb cucc is futárral érkezik. Ez a futár viszont olyan mint a DHL vagy a UPS.
Én többször vásároltam tôlük.

A nagyobb vágásokat a leendő fán dekopírral gondoltam,azzal lenagyolom aztán szerintem attól függ mennyire bírják a csisz papírok méretre/alakra csiszolom(ha nem bírják akkor valamit kitalálok,kézifűrész esetleg).Körfűrész gondolom azért veszélyes mert rúghat nem? Védőszemüveget veszek holnap a biztonság kedvéért.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #155 Dátum: 2010. Április 10. - 00:02:07 »
Egy képpel még "adós" vagyok, a szegecselés utáni, kissé elferdült nyeles állapot...

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #156 Dátum: 2010. Április 10. - 00:04:40 »
Megérkezett ma a lengyel gyártmányú katonai borotva is, a pengén és a horog-részen fura fekete cucc van - lehet az rozsda? ahogy nézem az egész le van olajozva - az kimaradt volna?

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #157 Dátum: 2010. Április 10. - 11:08:17 »
Az én SFK késemen is ilyen fekete dolgok vannak,szerintem az is rozsda.Ma nekiállok azt hiszem.Szemüveget tegnap néztem OBI-ban, nem vettem meg 800-ért.Rohadt Bauhaus-ban meg csak 3ezertől fölfele voltak szinte ugyanazon munkavédelmi szemüvegek. Ami kemény 500 Ft máshol.Szval majd rendelek egyet itt a környéken.
Képet próbálok a jelenlegi állapotról lőni :






Ilyenkor gáz kicsit,hogy túl közeli objektív nincs a fényképezőhöz,csak sima meg távoli.Mondjuk annyira nem rosszak a képek...

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #158 Dátum: 2010. Április 10. - 11:42:51 »
Jut eszembe: a vakrozsdát ti mivel szoktátok leszedni?

Vagyis azt a kis feketés foltot, ami egy nem teljesen szárazon eltett borotván keletkezik?  :(

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #159 Dátum: 2010. Április 10. - 11:45:29 »
Fogkefe fogkrém a tapasztaltak szerint, én szerencsére még sose csináltam ilyet :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #160 Dátum: 2010. Április 10. - 13:45:58 »
Végeztem...nagyjából.A polír még nem a legszebb,de nem akartam erőltetni,hisz többen is írták a fórumon h vigyázni kell a hőmérséklettel.(Jockey az SRP-ről is ezt mondta a videójában)A nyél belsejéből pedig nem tudom eltávolítani csak a nagyját,ezért azt sem erőltettem,majd ha szétszedem a nyelet. Képeket mindjárt rakok fel...
Amúgy valaki nem tudja gumi fejű lapos,polírozó csúcsot (ahogy Jockey említi Cratex márkájú van is,de ebayen csak 100db-osat találtam és az is drága) hol lehet itthon kapni? Csak ilyen hegyeset meg tömb alakút találtam,laposat nem.

szerk,képek:






A fotózást még tanulgatnom kéne...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #161 Dátum: 2010. Április 10. - 14:25:42 »
Fogkefe fogkrém a tapasztaltak szerint, én szerencsére még sose csináltam ilyet :)

Vagy krómoxid paszta. (Én legalább is azt szoktam használni)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #162 Dátum: 2010. Április 11. - 11:41:31 »
Sziasztok!

Tegnap megjött nekem is az SFK késem. Irtózatos büdös :-\ . Szerencsére nem volt annyira  rozsdás, mint a morphin-é, egy kicsit már dolgoztam rajta, de még folyt. köv. Szóval a kérdésem, hogyan lehetne ezt a trutyit le illetve kimosni belöle? Milyen szerrel? A hosszú állás miatt keletkezett a fémen mindenütt egy filmréteg. Ahol hozzáfértem lepolíroztam róla, de a kés pengéje is irtózatosan büzlik. Van valakinek ötlete? Elöször arra gondoltam kifözöm, de szerintem nem olyan jó ötlet annyira felhevíteni a pengét... Szétszedni egyelöre nem szeretném, mert nincs szegecsem újra összepakolni, meg ha egyszer szétszedem, akkor majd lehet hogy át is nyelezem. Addig viszont jó lenne használni, de amíg igy büzlik, a közelébe sem megyek :-).

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #163 Dátum: 2010. Április 11. - 11:57:48 »
Tudom mire gondolsz,de szerintem nem olyan gáz...ez a vazelin vagy valami olajszármazék ami rá volt kenve anno.Enyém nem bűzlik,de a kedvedért megszagoltam és érződik rajta,bár én a nagyját már át"keféltem" és políroztam...nyelet is,tehát csak a nyél belső oldalán lehet ebből a valamiből...a használat során majd "lekopik" róla  ;D ;D ;D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #164 Dátum: 2010. Április 11. - 12:16:54 »
Nyugodtan főzheted egy adagot, 100 fok meg se kottyan neki. Annyi meg szinte biztos hogy megolvasztja rajta azt a büdös réteget, és utána jó eséllyel le tudod róla törölni viszonylag egyszerűen egy ronggyal.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici