Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 423106 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1320 Dátum: 2012. Február 13. - 21:35:07 »
Megpróbáltam nem írni, esküszöm. 3x kitöröltem amit írtam, de nem ment, bocsánat érte, pedig eddig még mindig ment.

Még egyszer bocsi, nem akartalak megsérteni  :-[

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1321 Dátum: 2012. Február 13. - 21:43:29 »
Még egyszer bocsi, nem akartalak megsérteni  :-[

Nyugi, nem vagyok az a sértődős fajta!  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1322 Dátum: 2012. Február 13. - 21:51:20 »

Zoli!

Ha lealkudnál egy nullát az árakból annak mindnyájan örülnénk.

 :sör:

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1323 Dátum: 2012. Február 13. - 21:59:27 »
Idézet: "Ezek pedig a különböző árkategóriájú készletekből (15.000, 18.000, 20.000, 25.000 és 30.000 Ft.) egy-egy minta bezacskózva:"
Így ez a kérdés nem kérdés.

Csak szenyáztam egy kicsit! Fura, hogy ezt pont Te nem érted meg  :fetreng:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1324 Dátum: 2012. Február 13. - 22:08:27 »
Nyugi, nem vagyok az a sértődős fajta!  :sör:

 :sör:  :boldog:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1325 Dátum: 2012. Február 14. - 00:03:15 »
Sziasztok!

Szeretnék majd nem tükör polírozással ellátni borotvakést. Szál húzott, selyemfényű, nem tudom, mi a helyes megnevezés.

Valami hasonlót, mint a képen a felső:
http://www.classicshaving.com/i/Hart%20Steel/PolishedSatin.jpg

Tudnátok segíteni, ilyenkor milyen módszert, eszközöket érdemes alkalmazni? Földi halandónak, házilag megoldható?

Köszi előre is.

üdv.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1326 Dátum: 2012. Február 14. - 00:06:16 »
Vagy kézileg, 400-600-as csiszolópapír, vagy vannak külön erre fúróba befogható csapos szatén korongok, amik eleve selyemfény hatású felületet hagynak.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1327 Dátum: 2012. Február 14. - 01:28:45 »
Vagy kézileg, 400-600-as csiszolópapír, vagy vannak külön erre fúróba befogható csapos szatén korongok, amik eleve selyemfény hatású felületet hagynak.

A befogható korong jobban tetszik, a csiszolópapírt kézzel nem hiszem, hogy olyan egyenletesen tudnám vezetni.
Ilyenkor csak egy irányba csiszolok, élre merőlegesen?

Másik kérdés a tükrös polírhoz:
Kézzel mennyire tudjátok eltüntetni a karcokat? 2000-es vizes papírig dolgozom, nagyon sokat, de nem igazán vagyok megelégedve az eredménnyel. Bizonyos szögekben tartva a pengét, bizony látom a karcokat. Csinálom keresztirányban is, próbáltam körkörösen is...Aztán gondoltam, a polírozás  majd eltünteti, de nem.
Láttam videót, hogy van, aki végig csiszoló pasztával dolgozik 120-tól talán 400-600-ig, vagy tovább, már nem emlékszem pontosan. Az talán egyenletesebb eredményt hozhat. Bár nagyobb beruházás. Gép, fokozatonként korongok, paszták...

Köszi!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1328 Dátum: 2012. Február 14. - 07:23:33 »
Kézzel és papírral nagyon hosszadalmas és idegölő szépen megcsinálni, ez igaz. A csiszolóporos működik, csak ahhoz tényleg érdemes szerszámot beszerezni. Pl. valami vízszintes állványba befogott fúró, és hozzá akkora filc vagy rongykorongok amik elég kicsik hogy beférjen a borotva holkerébe. Attól függően milyen borotvákra kell, ez általában 5-8cm körüli méret ha merőlegesen akarsz csiszolni az élre, a 10cm-es rongykorongok leginkább csak a régi húsosabb, és kevésbé holkeres pengékhez jók. Pasztákból elég 2 finomság, vagy ha nagyon fényesre akarod akkor 3, darabja olyan 1500-2000 forint a kilós kiszerelésnek, kisebbet nem igazán érdemes venni. Csiszolóporokat 320-as szemcséig lehet jó áron venni Alox-ot, addig pár száz forint kilója, a legdrágább a 320-as és valami 500 forint, onnantől felfele már csak Sic van, kilója olyan 2000-ért. 1 liter vízüveg kb 400 forint, 1 kiló kaolin kb 1200, ha ebből a kettőből masszát keversz akkor ezzel fel lehet ragasztani a szemcsét szinte bármire, vagy van előre kikevert szemcseragasztó is 1500-2000Ft/kiló áron. Vagy van egy olyan cucc amit kint Greaseless compoundnak hívnak, amit szerintem te is néztél, ez itt:

http://polirozas.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=357951

Kb 2 ezer darabja, vagy kicsit több, és ezt már csak fel kell vinni a korongokra, hagyni megszáradni, és lehet is használni.

Szóval ha géppel akarod akkor az egy nagyobb befektetés lesz, de sokkal jobb mint kézzel, az biztos.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1329 Dátum: 2012. Február 14. - 07:48:16 »
Láttam videót, hogy van, aki végig csiszoló pasztával dolgozik 120-tól talán 400-600-ig, vagy tovább, már nem emlékszem pontosan. Az talán egyenletesebb eredményt hozhat. Bár nagyobb beruházás. Gép, fokozatonként korongok, paszták...
Salmo (Tibi) ezt csinálja.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1330 Dátum: 2012. Február 14. - 08:13:56 »
Malac - Igen, "nagyüzemben" már tényleg nincs értelme a kézi csiszolásnak, legalábbis nagyon lelassítja a folyamatot.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1331 Dátum: 2012. Február 14. - 08:38:48 »
Sanyi - Köszönöm a részletes leírást.  :)

Azt, hogy elég két-három paszta, a polírozáshoz, a csiszoláshoz, vagy mindkettőhöz értetted?
Igen, a polirozas.lapunk.hu-ról indultam (sok minden más mellett). Onnan rendeltem egy hobby csomagot vasfémhez. Ezzel dolgozom jelenleg.

"Vízszintes állványba befogott fúró." - Jelenleg édesapámnál polírozok, ott ez az eszköz egy nagyobb satuba kipárnázva befogott fúrógép, amelyen az indítókapcsolóra tekert dróttal szabályozom a fordulatot.  :crazy:

Ez a Greaseless compound kb. milyen szemcseméretűnek felelhet meg, ha be lehet ezt lőni egyáltalán?
Van az általad linkelt oldalon, alatta Lea - Abracut is. Ez ua. csak picivel finomabb?
Náluk ilyen zselés pasztákból szintén van sorozat, azon is gondolkodtam már.

Házilag azért nem ragasztgatnék szemcséket. Néhány ezer forint pluszt megengedhetek magamnak, csak 50-100 ezres beruházást nem tervezek (jelenleg  ;)) erre a célra.
Valójában, ha kézzel meg lehetne csinálni tökéletesre, akkor nem foglalkoznék a gépesítéssel. Időt tudok rá szánni.

Köszi a sok hasznos infót!

üdv.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1332 Dátum: 2012. Február 14. - 09:08:10 »
Még az előbbiekhez:

valahogy úgy képzeltem, hogy kézzel kétezres papírig rendbe hozom a pengét, majd géppel egy viszonylag durvább csiszolópasztával (ezt a pasztát keresem, ha egyben megoldható) homogén felületet hozok létre. Ha ez kész van, akkor eldöntöm, hogy szatén, vagy tükrös legyen a felület és utána neki megfelelő koronggal/pasztával fejezném be a műveletet.
Valahogy ezt érzem a leginkább költséghatékony megoldásnak. Az, hogy a jó minőségű csiszoló vásznak, vagy egy pasztasor korongokkal kerül-e többe hosszútávon, nem tudom. Persze, nem ez a leggyorsabb, de az nem szempont. Egyelőre.  :borz2:

Szép napot!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1333 Dátum: 2012. Február 14. - 12:12:19 »
Árban biztos hogy a papírokkal jössz ki jobban, hacsak nem akarsz viszonylag sok borotvát kipofozni. 2000 papír után valamelyik előpolírozó rúdból vegyél ami azon a honlapon van, és utána egy fényező pasztát. Én Extra Cut pasztát használok sűrűn varrott rongykoronggal, utána Glomax-ot egy lazább rongykorongon, és néha napján rózsaszín Chromaxot egy ritkán varrott rongykorongon. Gépbe befogatva sokkal finomabban dolgoznak a csiszolóanyagok mint kézzel, 320-400-600 körüli finomság után lehet menni a pasztákra. Kézi csiszolásnál általában 2000 után szoktak menni a polír pasztákra, és gyönyörűen néz ki egy szép kézi polír, nehéz géppel utánozni. Kézzel nem nyalod el a vonalakat, mindenhova kényelmesen beférsz, csak annyi anyagot szedsz le mindenhonnan amennyit muszáj, csak ugye az időtartam. Ha van hozzá türelmed, és nem sietsz sehova, én a kézi csiszolásnál maradnék. Ráadásul érdemes pár pengét kézzel felcsiszolni mielőtt gépre váltasz, ha váltasz, türelemre és megfelelő odafigyelésre tanít.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1334 Dátum: 2012. Február 14. - 13:27:59 »
Sanyi,

megint nagyon sokat segítettél.
Döntöttem. Maradok a "kézimunkánál. Türelemmel nincs gond, annyi időt szánok rá, amennyi szükséges. A tökéletessel már meg szoktam elégedni.  :crazy:
Azt gondoltam, hogy kézzel nem lehet olyan szépen elkészíteni a felületet, mint géppel, de ha nem ez a helyzet, akkor kezdem majdnem elölről és még jobban odafigyelek.

"Kézi csiszolásnál általában 2000 után szoktak menni a polír pasztákra, és gyönyörűen néz ki egy szép kézi polír..." - itt azt mondod, hogy maga a végső polírozás is kézzel készül? Ha igen, akkor oda valami lágyabb paszta kell, nem? Mert ami nekem van, azt a korong súrlódási hője olvasztja meg.

Legjobbakat!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici