Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 414677 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1335 Dátum: 2012. Február 14. - 13:50:50 »
Bocs, félreérthetően írtam. A végső polírt is lehet kézzel csinálni, vannak különféle paszta állagúak, ilyen króm meg autópolírozó paszták, vagy lehet sima krómoxiddal csinálni egy rongyon. De a kézi polír talán még lassabb mint a kézi csiszolás :) Nekem a polírozás az már csak a finom finiselést jelenti, minden más az csiszolás. Kézi csiszolás után minden gond nélkül lehet géppel befejezni a polírt, sőt, mindenképp azt ajánlanám hogy így tegyél. A durvább pasztán sok időt tölts el ha túlságosan látszódnak a karcok, ha nem nagyon mélyek akkor a paszta is ki fogja szedni. Ha nem, akkor vissza a papírokhoz. Próbálj mindig merőlegesen csiszolni az előző finomságra, de legalábbis más, jól megkülönböztethető irányban. Mindig csak akkor válts papírt, ha az előző finomság karcaiből már semmit nem látsz, semmilyen szögből nézve. Kellemetlen dolog 7 óra csiszolás után, polírozás közben rájönni, hogy 10-20 perccel kevesebbet töltöttél az egyik finomságnál a kelleténél, és kezdheted az egészet újra. Tapasztalat, ilyenkor vágja az ember ki az egészet a francba az ablakon  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1336 Dátum: 2012. Február 14. - 15:35:41 »
Arra jöttem rá, hogy az én pasztáim (http://polirozas.lapunk.hu/?modul=shop&reszletes=3649) semmilyen karcot nem vesznek ki, még a kétezres papír hagyta karcokat sem. Ebben biztos vagyok, rengeteg időt töltöttem vele, és nagyon szerettem volna.
Ezért gondoltam egy durvább pasztára, amit ajánlottál is (Extra Cut). Viszont, ha jól sejtem, azt kb. 600-as papír után kéne használnom és nem a 2000-es után?
A műanyag/csont nyelekre és a polírozás utáni polírozásra a TurtleWax-tól használok egy autó metál fényre való vakszot. Kocsihoz vettem, maradt, elég szépen működik itt is.

Szóval, ha jól értem, akkor 2000-es papírig kézzel "tökéletesen" homogén, karcmentes felületet el kell tudnom érni és utána már elég géppel polírozni (nem csiszolni) finom pasztával?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1337 Dátum: 2012. Február 14. - 19:47:04 »
A durva paszta kell hozzá, 2000 után is. 600-as kézi karcokat szerintem nem egyszerű kiszedni akármilyen pasztával sem.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1338 Dátum: 2012. Február 14. - 19:57:55 »
Akkor az lesz a vége, hogy veszek egy Extra Cut pasztát és még egy sűrűn varrott korongot, majd megnézem, hogy vissza kell-e mennem a papírokhoz. :)

Köszi szépen!  :borz2:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1339 Dátum: 2012. Február 14. - 20:08:49 »
Sanyi, a rongykorongra hogy viszed föl ezt a kemény pasztát?
Ugyanúgy, mint mondjuk egy filckorongra, hogy bizonyos fordulatszám fölött megolvasztja a pasztát, és "rákenődik"?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1340 Dátum: 2012. Február 14. - 20:24:36 »
Sanyi, a rongykorongra hogy viszed föl ezt a kemény pasztát?
Ugyanúgy, mint mondjuk egy filckorongra, hogy bizonyos fordulatszám fölött megolvasztja a pasztát, és "rákenődik"?

Igen, hőre lágyul, és szépen feltapad a korongra. Érdemes mindig csak kicsit rátenni, ha nagyon telenyomod pasztával akkor rá fogja kenni a pengére, és sokkal lassabban megy majd a folyamat. Amúgy is fog mindig tapadni pici a pengére, csak nem mindegy mennyi.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1341 Dátum: 2012. Február 20. - 18:19:33 »
Sziasztok!

Szegecselési gondokkal küzdök.
Amíg 1,6-os szegekkel (réz, meg talán alu nickel bevonattal, nem tudom pontosan) szegecseltem nem volt semmi problémám.

Nemrég vettem innen: http://www.trugrit.com/
ezt: 1/16 Pin 416 Stainless Steel

Az, hogy nehezebb/lassabb szegecs fejet kialakítani vele, rendben van, mivel gondolom, keményebb anyag. A baj az, hogy akármennyire finoman, módszeresen, aprólékosan, türelmesen kalapálom a 4oz-os polírozott fejű kalapácsommal, mindig megreped egy kicsit a kialakított fej a széleken. Kis mértékben, de engem zavar.  :crazy:

Azt próbáltam, hogy egyre rövidebb szárat hagyok rá, hogy keveset kelljen zömíteni, de azért a célom az lenne, hogy bármilyen fejet ki tudjak alakítani.

Mit tanácsoltok? Van valami trükk erre?

Köszi!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1342 Dátum: 2012. Február 20. - 18:37:34 »
Ne használj rozsdamentest borotvaszegecseléshez, túl kemény hozzá. Alpakkát vegyél (nickel silver), azt sokkal könnyebb elszegecselni, és ugyanúgy ezüst színű. Annak a széle nem fog berepedni, és sokkal könnyebb lesz vele dolgozni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1343 Dátum: 2012. Február 20. - 18:42:12 »
Köszi Sanyi,

pedig mennyit szívtam ezzel is, mire eljutott hozzám. :)

Akkor jól körülnézek nickel silver vonalon.  ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1344 Dátum: 2012. Február 20. - 20:40:21 »
Gregg: kicsiket üssél, körbe-körbe haladva, nem függőlegesen.
Sanyi: az "antenna" hogy vélt be szegecsnek? Próbáltad?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1345 Dátum: 2012. Február 20. - 21:02:05 »
Próbáltam belőle szegecs formát csiszolni, de túl tökölős volt, és nem is lett szép, úgyhogy végül elvetettem a dolgot.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1346 Dátum: 2012. Február 20. - 21:18:52 »
Köszi, akkor neki sem fogok kisérletezni.  ;)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1347 Dátum: 2012. Február 20. - 21:38:39 »
Gregg: kicsiket üssél, körbe-körbe haladva, nem függőlegesen.

Köszi ZOZO, ezen is túl vagyok már... ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1348 Dátum: 2012. Február 22. - 18:28:05 »
Mint ahogy Sanyi is írta, a rm anyag nem igen való ilyen célra, túl rideg, ilyen kis méretben nem fogsz tudni szép formát kialakítani...
(Nálunk a cégnél vannak 1,5-ös átmérőjű motor tengelyek, de én sem hoztam haza belőle-a selejtből lehetne ;D- mert nem akarok vele szívni)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1349 Dátum: 2012. Február 22. - 20:49:14 »
mry314 - köszi neked is. Azért ez egy jó hír, hogy nem én vagyok a béna.  :crazy:



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici