Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397279 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1365 Dátum: 2012. Február 28. - 16:46:51 »
Köszi Tibi, rendes tőled.  ;)

Már megvettem a pasztát, használom is minden lehetséges eszközzel, ami nálam fellelhető. :)
Jelenleg megpróbálok rájönni, hogy mi nem stimmel a "rendszeremmel".

A kétezres vizes papír után használom az említett pasztát. Valahogy az az érzésem, hogy a papír, és ő közé kellene még legalább egy durvább anyag. Ezért érdeklődöm.

Még nem tudtam rájönni, hogy a kétezres karcait is ilyen nehezen szedi ki, vagy benne hagytam a köztes papírok közül még valamit és azzal kínlódik. A legkeményebb filc koronggal használva is.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1366 Dátum: 2012. Február 28. - 17:26:28 »
Valószínűleg az utóbbi, nekem is sok gondom volt kézi csiszolás után annó. Jóval több ideig kell csinálni mint azt az ember gondolná, eléggé frusztráló tud lenni :) A 2000-es kézi karcokat sem egyszerű kiszedni a pasztával, de nem igazán van itthon kapható köztes megoldás. Pasztából az extra cut filcen vagy szizálkorongon jól szedi az anyagot, azzal azért lehet haladni a 2000-es papír után is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1367 Dátum: 2012. Február 28. - 17:50:04 »
Köszi Sanyi, teljesen világos.  ;)

Akkor két dolgot tehetek még:

1. Még alaposabb csiszolás szintenként. (bár ezt eddig kizártnak tartottam az esetemben... :crazy:)
2. A fúrógép cseréje egy erősebb asztali köszörűre.

Ja, még egy kérdés: ennek a pasztának kb. milyen vastagon kell lennie a filckorongon? A csiszolás előtt mennyi idővel érdemes felvinnem a felületre, hogy megszáradjon?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1368 Dátum: 2012. Február 28. - 18:08:17 »
Kb. milyen fordulattal csinálod? Mekkora koronggal? Én is fúróval kezdtem, olyan közepes és fölötte sebességgel teljesen használható volt, nem mondanám hogy sokkal jobb egy köszörű. Azzal az a probléma, hogy nehezebb hozzáférni a borotva minden részéhez, mert a gép testéhez közel van a korong, és a kezeddel nehezen férsz el.

A másik gond a teljesítménnyel van, az olcsó bolti köszörűk is 5-6 ezernél kezdődnek, ennek ellenére egy turmixban is erősebb motor van mint azokban :) Most egy régi ipari magyar 125mm-es 3 fázisú köszörűvel polírozok, 470W-os, az még akkor se lassul be ha izomból nekifekszek, persze borotváknál amúgy sem érdemes, szóval itt ez nem igazán releváns. Szóval ha köszörűben gondolkodsz, akkor próbálj régi magyart keresni, vagy valami jobb használtat, aminek a teljesítménye azért megvan vagy 200-300W, vagy több.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1369 Dátum: 2012. Február 28. - 18:30:09 »
Kb. közepes fordulattal csinálom a "csiszolás" fázisban.
Magas fordulaton végzem a végső polírozást, de azzal nincs is semmi problémám. A hiányosságom jelenleg a polírozás előtti finom csiszolás, a felület egyenletessé tétele.

Korongok:

filckorong 0,5 g/cm3 - 100
filckorong 0,45 g/cm3 - 50
filckorong Praktikeres (puhább az előző kettőnél) - 75
sűrűn varrott rongykorong - 100
ritkán varrott rongykorong - 100

Ezeket variálom pasztákkal, de már nagyjából ott tartok, hogy az extra cut-ot használom a kemény filckoronggal.

Köszi, sokat segítettél a fúrógép/köszörű ügyben. Már kezd körvonalazódni bennem a megoldás.  :borz2:

Még a paszta felvitelre tudnál tanácsot adni, az előző hozzászólásomba utólag biggyesztettem be.  ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1370 Dátum: 2012. Február 28. - 19:14:11 »
Kicsit hozzányomod a pasztát a koronghoz, és néha beröffented a fúrót, amíg elég paszta fel nem kenődik a korongra. Ha nagy fordulatszámon nyomod hozzá, akkor hajlamos egyenetlenül felkenődni, és utána néhol nagy foltokban lesz rajta, máshol meg nem lesz semmi. Kisujjnyi vastagságban nem kell rá felvinni, elég egy nagyon pici rá. Inkább minden használat előtt tegyél rá egy pici frisset, mint hogy egyszer túltelítsd pasztával.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1371 Dátum: 2012. Február 28. - 19:25:53 »
Ha nagy fordulatszámon nyomod hozzá, akkor hajlamos egyenetlenül felkenődni, és utána néhol nagy foltokban lesz rajta, máshol meg nem lesz semmi.
- Szoktam így is járni, legalább most már tudom, hogy miért. ;)

Király, köszi, minden világos. Egyelőre.  :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1372 Dátum: 2012. Február 28. - 19:45:59 »
Nincs mit, kérdezz ha gondod akad! Használd ki, hogy vagyunk páran akik már végigszívták egyszer az utat  :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1373 Dátum: 2012. Március 04. - 12:33:34 »
Két W&B átnyelezés, a gazdája is most látja elsőnek, remélem tetszeni fog neki :)

Kb. 6/8-os mindkét penge, a hollow verziónál paliszander a nyélanyag, a medium hollow pedig kevazingo. Az utóbbi már meg is van élezve, ahhoz képest hogy sheffieldi, baromi kemény volt.





"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1374 Dátum: 2012. Március 04. - 12:48:15 »
Egyik szebb, mint a másik ;) Ez a barber's notch eszméletlen :crazy:
Sheffield-England

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1375 Dátum: 2012. Március 04. - 22:01:14 »
Ugy igaz szepek lettek a kesek.
Varom is mar a furdoben az elso talit veluk  :)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1376 Dátum: 2012. Március 05. - 21:12:35 »
Ennyi fűrészelés után csináltam már egy képet, csak hogy átérezzétek mennyit fagyoskodtunk a műhelyben ma meg tegnap  :D



Vágtunk ma egy jópárat a régiekből, mert van ami kifogyott, meg az új edelholzos szállítmányból szeleteltünk mindből valamennyit kipróbálni. Kicsi doboz, de van benne vagy 17 féle fa :) Láttátok volna azt a fűrészpor mennyiséget amit kidobtam, el is gondolkoztam rajta hogy nem lehet-e azzal valamit kezdeni  :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1377 Dátum: 2012. Március 05. - 21:16:26 »
Ennyi fűrészelés után csináltam már egy képet, csak hogy átérezzétek mennyit fagyoskodtunk a műhelyben ma meg tegnap  :D



Vágtunk ma egy jópárat a régiekből, mert van ami kifogyott, meg az új edelholzos szállítmányból szeleteltünk mindből valamennyit kipróbálni. Kicsi doboz, de van benne vagy 17 féle fa :) Láttátok volna azt a fűrészpor mennyiséget amit kidobtam, el is gondolkoztam rajta hogy nem lehet-e azzal valamit kezdeni  :)
fűtés? :) Ismerőseim közül nem egytől hallottam, hogy papírzacskót jól megtömve kitűnő tüzelő válik a fűrészporból :P
Persze adja Isten, hogy ezzel (ha úgy adódik) csak jövőre kelljen foglalkoznod :P

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1378 Dátum: 2012. Március 05. - 21:52:49 »
Van egy fasza fűrészporos kályhám, abba értelemszerűen fűrészpor jár, zsákszámra.
Irtózat hőt képes leadni, mint a képen is látszik. Kicsit féltem, hogy összecsuklik, mint a camping bicikli. :-\
http://noob.hu/2012/03/05/20111103057.jpg

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1379 Dátum: 2012. Március 06. - 09:16:40 »
Van egy fasza fűrészporos kályhám, abba értelemszerűen fűrészpor jár, zsákszámra.
Irtózat hőt képes leadni, mint a képen is látszik. Kicsit féltem, hogy összecsuklik, mint a camping bicikli. :-\
http://noob.hu/2012/03/05/20111103057.jpg

Látom alig égett, inkább csak pöszörgött a tűz :crazy: :crazy:
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici