Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 414417 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1410 Dátum: 2012. Március 10. - 21:13:31 »
Nagyon szép lett!  :sör:
Ez a vörösrezes megoldás szuper. Én zsugorcsövet használtam a szegecsen... neked gondolom nagyobb volt a hézag.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1411 Dátum: 2012. Március 10. - 21:54:30 »
Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek az elismerő szavakat.  :sör:

Tibi - a fotózásban kezdő vagyok, így különösen jólesnek az elismerő szavak. ;)  (Az eredeti állapot mutató kép az ebay-es eladóé.)  

Malac - a fenti késnél nem, de a két másik felújítottnál jócskán volt hézag. A zsugorcső nem hőre zsugorodó műanyag cső? Ha igen, akkor nem nyírja el idővel a mozgás? Vagy nem súrlódik, rosszul képzelem?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1412 Dátum: 2012. Március 10. - 22:22:32 »
Eléggé ismerős helyzet, pont ugyanezen az úton mentem végig én is amikor kezdtem :) Megyek sorban:

Igen, már minimális dolgoktól is tönkremegy egy szép tükörpolír. Ha egy olyan dologgal törlöd meg a pengét borotválkozás után, amin valami pici por van, az már össze tudja karcolni a felületet. Ez annyira nem is lenne gond, de egy szép políron nagyon szembeötlővé válik.

Hibátlan tükörpolírt nagyon nehéz elérni, ekkora felületen szinte esélytelen olyan polírt elérni, ahol semmilyen irányból nem látsz rajta karcot, valamennyi mindig lesz. Olyat el lehet érni, ami csak olyankor látszódik, ha már nagyon közelről nézed, természetes fényben, forgatva mindenfele. De ez már az a kategória, hogy nem látsz rajta karcokat, csak akkor ha keresed. Pengeháton és a farkon könnyebb, mert kisebb a felület, ott ha jól megcsinálod akkor nagyon nehéz bármilyen karcot látni, főleg a felület picinysége miatt is. Nagy felületen máshogy csillan meg a fény, jobban látszódik az ilyesmi.

Ha szálhúzást vagy szatén felületet akarsz, akkor arra több lehetőség van, de azt kézből soha nem fogod igazán szépre megcsinálni, ha már a políroddal is ennyire igényes vagy :)
Vannak erre külön szatén korongok, meg egyéb szerszámok, van fúróba befogható is. Nekem a legjobban a 320-as szemcse rongykorongra ragasztva jött be, az egy enyhén karcolt szép egyenletes szatén hatású felületet hagy. 400-600 körüli porral még szebb lenne, de vagy 2000-3000Ft kilója, így abba még nem fektettem be mert sajnáltam rá a pénzt :) Ha véletlen akarnál venni egy kilócskát, akkor a felére még vevő is lennék.

Nem tudom, hol jártam, amikor ezt írtad. Teljesen elkerülte a figyelmemet. :)
Tulajdonképpen teljesen megnyugtattál.

Szatén:
A polirozas.lapunk.hu-t ismerem csak a témában. Tudnál konkrét korongokat írni, ill. hogy hol tudnám beszerezni?
Te pontosan milyen (típus, márka) szemcséket ragasztottál?

Jelenleg készülök a gépesítésre. A motor már meg van, készül hozzá a tengely. 8mm belső átmérőtől felfelé mindenféle korongot rá tudok majd aggatni.
Első körben sűrűn varrott rongykorongot tervezek 18cm-es átmérőben. Ebből is kellene vagy 5-6 db.

Csiszolásra ezt néztem ki: Lea - Compound zsírnélküli csiszolórúd (80, 120, 180, 240, 320). Ez a 320 megfelel a Te általad említett 320-as szemcsének? Náluk van még egy AS 200, ez még finomabbnak tűnik, de nem tudom belőni. Ezekhez a csiszolórudakhoz is kell ragasztót (zsírmentes csiszolórúd alap) használni, vagy csak keményebb (filc) korong esetén?
Könnyen felsoroltam az igényeimet, de még nem tudom, mennyibe kerülnek ezek a kilós kiszerelések.  :crazy:
A 400-600 körüli por hol kapható? Az egy másik rendszer?
Ezek a számok megfelelnek a papírok számozásának? Mert nekem úgy tűnik, hogy finomabb felületet hagynak. Továbbá kell-e még anyag a 320 esetleg AS 200 és a már általad régebben javasolt Extra Cut közé? Sokat kérdezősködöm.  :crazy:

köszi!



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1413 Dátum: 2012. Március 10. - 22:51:12 »
Szép munka, Gregg, gratulálok! És nagyon jók a fotók is!

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1414 Dátum: 2012. Március 10. - 22:53:37 »
 :borz2:  :borz2:  :borz2:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1415 Dátum: 2012. Március 10. - 22:59:42 »
A zsugorcső nem hőre zsugorodó műanyag cső? Ha igen, akkor nem nyírja el idővel a mozgás?
Amennyit én használom...  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1416 Dátum: 2012. Március 11. - 00:03:53 »


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1417 Dátum: 2012. Március 11. - 00:07:27 »
Gorilla, ZOZO(amennyiben a három borz nekem szól :)) - Köszönöm szépen!  :D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1418 Dátum: 2012. Március 11. - 09:49:13 »

Szép lett a kés, grat hozzá.  :borz1:

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1419 Dátum: 2012. Március 11. - 09:58:47 »
Zsugorcső téma: hőre keményedik egy kicsit, és természetesen zsugorodik. Igen jól szigeteli az áramot, és nehezen szúrható át. Szerintem surlódó mozgásra hamar kikopik, én nem biztos, hogy használnám. Ennyire vékony nincs készleten, de ha kell akkor viszek talira egy kicsit tesztelni.

Tényleg szép lett e borotva, igényey meló!!!
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1420 Dátum: 2012. Március 11. - 12:32:28 »
Egy kérdés azokhoz akik csináltam már fa nyelet:
Az olajjal beeresztett fát mivel lehet fényesebbé tenni? Ha jól emlékszem viaszról olvastam. Milyen viasz, hogy kell felvinni, honnan lehet beszerezni.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1421 Dátum: 2012. Március 11. - 12:37:05 »
Még nem csináltam, de itt elég jól leírják az előkészítését:
http://www.auro.hu/hu/hasznalat/olajozas-viaszolas/

Egy kérdés azokhoz akik csináltam már fa nyelet:
Az olajjal beeresztett fát mivel lehet fényesebbé tenni? Ha jól emlékszem viaszról olvastam. Milyen viasz, hogy kell felvinni, honnan lehet beszerezni.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1422 Dátum: 2012. Március 11. - 12:51:30 »
Jó ez a leírás, köszi.

Én karnauba viasztömböt használok, tömött rongykoronggal viszem a felületre, polírozom.
Oldószerest még nem próbáltam, de lehet, hogy kéne.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1423 Dátum: 2012. Március 11. - 12:53:09 »
gregg: Én tőlük vettem szinte mindenemet, az a Kucsa-ker honlapja, de sok mindenük van ami ott nincs fent. Én annó rákérdeztem, azok a zselés cuccok megfelelnek a külföldön említett "greaseless compound"-oknak, nem vettem belőle még, de biztosan nagyon jók. 2500-3000 forint körül van emlékeim szerint darabja, amikor én kérdeztem akkor 1800Ft+áfa volt, de azóta szerintem már ment fentebb az ára. Tőlük vettem a poraimat is, párszáz forint volt kilója 320-ig, utána talán 2000-ig van poruk, de az már nem AlOx hanem Sic, és így vagy 2-3-4 ezer kilója, attól függően milyen finom. Nekem a 400 és 600-as porra 2-3e forintot tippeltek árnak vagy fél éve a boltosok, a gyárban nem kérdeztem. Ugyanott vettem szemcserögzítőt is, 1 kiló volt talán egy ezres, és hamarabb fog beszáradni mint hogy elhasználnád :) Nekem 2 éve itt van, de még semmi baja, és vagy 20 ragasztás után alig fogyott. A zselés rúdhoz szerintem felesleges ragasztó, külhonban rákérdeztem, és senki nem használ ezekhez a cuccokhoz ilyesmit.

Rongykorongot szintén onnan érdemes, de a 18cm-es méretet én a helyedben meggondolnám. A csiszoló pasztákkal csak akkor tudsz pengehát-él irányban dolgozni, ha nem nagyobb a korongod mint amivel köszörülték, magyarán beférsz az ívbe rendesen. Ha túl nagy a korongod, akkor lenyalod a pengehátat, meg az élt, de a közepe nem fog polírozódni. A 18 centis koronggal gyakorlatilag a nagyon régi sheffieldi wedge borotvákon kívül mást nem fogsz tudni keresztbe csiszolni, csak hosszában, úgy meg szerintem sokkal nehezebb. Én 10 centis rongykorongokkal csinálom, de még azzal is a jobban felköszörülteknél már nem férsz be az ívbe. Ahhoz 5 centis korongok általában már jók, vagy csinálod hosszában.

Azok a rongykorongok amiket én vettem 500Ft-ba fájtak, 10-es furattal, 100-as átmérő, de ugyanez van lazán varrottban is.

A számozás mindnél ugyanaz, de géppel forgatva sokkal finomabban dolgozik minden. Géppel 600-as szemcsénél finomabbat nem igazán éri meg használni, mert már a 400-600 körüli karcokat elég szépen kiszedi az előpolírozó paszta szizálkorongon.

ZOZO: Én polírpasztával szoktam, de most akarok majd én is beszerezni valamit erre. Állítólag a tiszta karnauba viasz nagyon jó erre rongykorongon, vagy bármilyen fa felületkezelésre való viaszos kence. A viaszos kence szerintem háztartásiban kapható, vagy valami festékboltban. Karnauba viaszra nincs tippem, én is keresek :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1424 Dátum: 2012. Március 11. - 13:36:49 »
Sanyi: sima polirpaszta amivel a pengtét is polirozzuk?
Véletlenül rámentem egy régi szarú nyélre a polirpasztával és nekem úgy tűnt, hogy még igencsak szép fényes felületet hagy maga után.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici