Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397268 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1425 Dátum: 2012. Március 11. - 13:48:54 »
Aham, azzal. Annyi hátránya van, hogy azoknak a fáknál ahol nagyon nyitottak a pórusok, oda belemegy a paszta. Van amelyik fánál ez csúnya vagy zavaró, van aminél még jó is, van aminél mindegy. A szaru ugyanezzel a pasztával gyönyörű fényesre polírozható, erősen ajánlott.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1426 Dátum: 2012. Március 11. - 13:59:59 »
Borma faviaszt vettem tegnap, 1 dl 700 Ft volt.
Fényesítésre sörtekefét javasol a leírása, nem lenne praktikusabb rongykoronggal szerintetek?

Én karnauba viasztömböt használok, tömött rongykoronggal viszem a felületre, polírozom.
Oldószerest még nem próbáltam, de lehet, hogy kéne.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1427 Dátum: 2012. Március 11. - 14:01:41 »
Karnauba viaszra nincs tippem, én is keresek :)
A hálón, vagy a bp.-i Mária utcában van egy restaurátor bolt.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1428 Dátum: 2012. Március 11. - 14:41:30 »
Kicsit utánaolvastam, jó anyagnak tűnik a karnauba viasztömb.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1429 Dátum: 2012. Március 11. - 14:57:58 »
Most vettem 6$-ért eBayről 2x30g-ot, az elég lesz kipróbálni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1430 Dátum: 2012. Március 11. - 15:01:40 »
Sanyi, linket tudsz dobni hozzá?

Most vettem 6$-ért eBayről 2x30g-ot, az elég lesz kipróbálni :)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1431 Dátum: 2012. Március 11. - 15:11:37 »
http://www.ebay.com/itm/270607769994?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Ez az. Méhviasz feliratú ugyan, de a leírás szerint csak azért mert ilyen volt az öntőformájuk  :D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1432 Dátum: 2012. Március 11. - 15:14:34 »
Köszi!
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1433 Dátum: 2012. Március 11. - 18:45:23 »
Bubba, Világosító - Köszönöm szépen!  ;D

ZOZO - Fanyélhez Biopin termékeket használok.

Elsőként ezt: http://biobarlang.hu/spd/biopin_20000/Alapozo_olaj_szintelen_Biopin_0375_l
Utána ezt: http://biobarlang.hu/spd/biopin_07001/Mehviasz_szintelen_Biopin_025_l
Ahogy Tibivel konzultáltam a témában, lehet, hogy tartósabb lenne az alapozó olaj helyett/mellett mondjuk ezt használni: http://biobarlang.hu/spd/biopin_02001/Termeszetes_kemenyolaj_szintelen_Biopin_075_l

A méhviasszal való kézi polírozás után sem lesz szuper fényes, de azért kapok egy szép selyemfényű felületet. Most kísérletezem azzal, hogy autó vaxot (Turtle wax) használok kicsivel magasabb fény elérése érdekében. A CA kezelés nekem már enyhén műanyag hatású, meg picit macerásnak is tűnik, de még nem próbáltam. Az tényleg fényes. :)

Sanyi - Köszi szépen, tudtam én, hogy le kell írnom a tervem. :) A 10-es átmérővel csak jobban járok árban. Viszont a motorom fordulatszáma 1440 1/p. Jelenleg egy hosszabbító tengely készül hozzá, áttétel egyelőre nem lesz. Szerinted fogok tudni vele csiszolni, nem lesz túl lassú ilyen kis átmérőjű (10, 5) koronggal?

A Kucsakertől van offline katalógusuk, abban látom a többi terméküket is. Majd rákérdezek az aktuális árakra.

üdv.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1434 Dátum: 2012. Március 11. - 19:46:11 »



Jók a tisztán szerves viaszok ( méh, karnauba) egy dolog hiányzik belőlük.... a szárító adalék. Anélkül meg lószar.



Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1435 Dátum: 2012. Március 11. - 20:20:40 »


Jók a tisztán szerves viaszok ( méh, karnauba) egy dolog hiányzik belőlük.... a szárító adalék. Anélkül meg lószar.



Salmo

Tibi: Miért nem jó szárító adalék nélkül? Ha előtte lekezelem egy jófajta olajjal akkor a sima viasz nem jó a felületére?

gregg: 10 centisre kb. jó az 1440-es fordulat, nem villám sebesség, de teljesen jól használható, és nehéz túlmelegíteni a pengét. Az 5 centisre nem az igazi, de én ott úgy csinálnám, hogy első körben a tizessel hosszába kinagyolom, és utána mennék az ötössel rá merőlegesen. Úgyis a nagyolás viszi el a legtöbb időt, utána már haladósabb a téma.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1436 Dátum: 2012. Március 11. - 20:37:36 »
Köszi Sanyi, már kezd kialakulni a fejemben a sor... :crazy: :borz2:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1437 Dátum: 2012. Március 11. - 20:47:48 »


Sanyi:


Nem saját kútfőből leszek okos, olyan ember mondta, aki régebben több ezer ( nem tévedés) nm felületet kezelt
olajos, kemény viaszos rendszerekkel ( keményfa padló ) főleg külföldön.

A tisztán szerves viaszok, és olajok, sajnos úgy működnek, hogy soha nem száradnak ki igazán. Ezért aztán
ha felpolírozol egy pl. méhviasz felületet, ideig-óráig fényes lesz, de az első vizes használat, összefogdosás
után bemattul, látszik rajta még az ujjlenyomat is.

Ezzel szemben a szárító adalékot tartalmazó ( régebben ólmos, ma már ólommentes) beeresztő olajok, és keményviaszok
egy jól meghatározható idő múlva, a levegő oxigén tartalmának hatására megkötnek, kikeményednek.

Ennek a viasznál még egy plusz hozadéka is van.  A száradó viasz pikkelyesre repedezik, így ha a végleges kötés
lezajlása előtt egy irányban felpolírozod, akkor a pikkelyek (mint a katikula a hajszálnál) zsindelyesen egymásra rendeződnek.
Így egy nagyon kemény, sokáig fényes, vízzáró, még is diffúz felületet kapunk, ami még 2-3 hétig még tovább köt.
Utána azonban érheti víz, könnyű javítani, illetve újabb réteget felvinni rá.

Több ilyen rendszer van, Gregg is linkelt egy gyártót, én az azuro-t használom.


tibi
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1438 Dátum: 2012. Március 11. - 21:37:36 »
Köszi szépen! :)

Én nem értek hozzá, ezért kérdeztem, gondoltam te jobban utánajártál már. Akkor az nem elég ha egy szárító, kikeményedő olajjal lekezelem, majd utána carnauba viasszal felpolírozom? Az a viasz amivel felpolírozom, az is ilyen kence legyen, ami szárító adalékokat tartalmaz?

Jól értem, hogy ezek szerint a sima adalék nélküli carnauba viasz nem keményedik ki eléggé, és az első 1-2 vizes használat után ugyanúgy bemattul?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1439 Dátum: 2012. Március 11. - 22:40:03 »
Tibi, leírnád a pontos rendszeredet, amit használsz? Alapozás, kemény viasz, polír...Szóval, hogy mi a sorrend és a felhasznált anyagok? Vagy átváltanám az általam használt termékekre, vagy átállnék én is arra, ha nem találok megfelelőt.

Erre gondoltál, igaz? http://www.auro.hu/

Köszi!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici