Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 412437 alkalommal)

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1440 Dátum: 2012. Március 12. - 09:13:44 »
Köszi szépen! :)

Én nem értek hozzá, ezért kérdeztem, gondoltam te jobban utánajártál már. Akkor az nem elég ha egy szárító, kikeményedő olajjal lekezelem, majd utána carnauba viasszal felpolírozom? Az a viasz amivel felpolírozom, az is ilyen kence legyen, ami szárító adalékokat tartalmaz?

Jól értem, hogy ezek szerint a sima adalék nélküli carnauba viasz nem keményedik ki eléggé, és az első 1-2 vizes használat után ugyanúgy bemattul?

Ami nekem van carnauba viasz azt sűrűre vart rongykoronggal kell felvinni. Törmelék formában van és ugy kell összeolvasztani. Pipákhoz használják. Ott is kézzel tapogatják és ott is fontos a magas fényű polírozás. Teát nem carnauba viasz tartalmú lötyiről beszélek.

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1441 Dátum: 2012. Március 12. - 09:48:13 »
http://www.ebay.com/itm/270607769994?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Ez az. Méhviasz feliratú ugyan, de a leírás szerint csak azért mert ilyen volt az öntőformájuk  :D

Biztos hogy tiszta carnauba? A faesztergályosok szoktak keverni hozzá méhviaszt.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1442 Dátum: 2012. Március 12. - 13:31:54 »
Tibi, leírnád a pontos rendszeredet, amit használsz? Alapozás, kemény viasz, polír...Szóval, hogy mi a sorrend és a felhasznált anyagok? Vagy átváltanám az általam használt termékekre, vagy átállnék én is arra, ha nem találok megfelelőt.

Erre gondoltál, igaz? http://www.auro.hu/

Köszi, gregg

Ezeket használom:

http://www.auro.hu/hu/fa-belter/olaj/Nr121-termeszetes-gyantaolaj-impregnalo-alapozo.php
Beáztatom a faanyagot, negyed óra múlva letörlöm a felesleget. Aztán 24 óra múlva jön ez:

http://www.auro.hu/hu/fa-belter/viaszok/Nr171-kemenyviasz-balzsam-(padloviasz).php

Felkentem, várok vele 30-40 percet és polírozom. Nem kell 8000 rpm hozzá, elég egy fúrógép.
Olyan korong kell ami nem szöszöl. ( keményre vart rongy, én kemény filcel csinálom, ide nem jó a sizál  ;)  )

Ebben is van méhviasz, meg karnauba viasz.... meg szárító adalék.... meg a borotva nem pipa......


reofil

u.i.: meg a fenyőgyantából is tud lenni kurva kemény borostyán, csak kell hozzá pár év, meg némi nyomás

u.u.i.:  meg lehet tisztán szerves viaszokból is üveg kemény felüetet készíteni, a nem kicsit idő, és technológia igényes
politurozással

u.u.u.i.: no meg a lakkszömörce által elérhető keménységről nem is beszéltem

u.u.u.u.i.: meg a kulcs szó, a felületi film képződés.....  ;)
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1443 Dátum: 2012. Március 12. - 17:39:05 »
Köszönöm Tibi, most már kezdek képben lenni.   :borz2:

Még egy apróság: nálad is kicsivel sötétebb lesz a fent leírt eljárás után a fa, igaz? Tehát, ha fontos, hogy tökéletesen megmaradjon a fa eredeti színe, akkor jön a CA kezelés?

Meg még egy: a szizál, filc, sűrűn varrott rongykorong, ritkán varrott rongykorong sorrendben hova illeszkedik a molinó korong keménység/sűrűség tekintetében?

És egy ráadás: http://polirozas.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=357951 -  Lea - Compound: itt az AS200-at érdemes megvenni? Mennyire lehet finom a 320-ho képest? Illetve a 320 után már lehetne használni az Extra Cut-ot, vagy még hiányzik valami a sorba? Az Extra Cut-tól a polírig kész a rendszerem, csak előtte vagyok még bajban.  :crazy:



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1444 Dátum: 2012. Március 12. - 21:25:03 »
Még egy apróság: nálad is kicsivel sötétebb lesz a fent leírt eljárás után a fa, igaz? Tehát, ha fontos, hogy tökéletesen megmaradjon a fa eredeti színe, akkor jön a CA kezelés?
igen az olaj sötétít, ez nem elkerülhető. Viszont nem jó hír, de a C.A is sötétít....  :crazy: Mondjuk nem annyira mint az olaj.

Meg még egy: a szizál, filc, sűrűn varrott rongykorong, ritkán varrott rongykorong sorrendben hova illeszkedik a molinó korong keménység/sűrűség tekintetében?
Nekem a molinóról a honvédségi molinó jut eszembe.  :nemtom:  Nem használtam, nem tudom..

És egy ráadás: http://polirozas.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=357951 -  Lea - Compound: itt az AS200-at érdemes megvenni? Mennyire lehet finom a 320-ho képest? Illetve a 320 után már lehetne használni az Extra Cut-ot, vagy még hiányzik valami a sorba? Az Extra Cut-tól a polírig kész a rendszerem, csak előtte vagyok még bajban.  :crazy:

A 320 után én abracut-ot használok - ahogyan Sanyi is írta kis átmérővel, hogy beférjek a holkerba, kemény filc korongon. Szerintem itt a legfontosabb
a fordulatszám/kerületi sebesség. A gépemen tudom állítani 2880-1440- 700 fordulatszámot. Az abracut-ot 2880-on forgatom. Nyilván extracuttal még hatékonyabb.

Ne köhögd túl, de tényleg....  ;)  ;)


trutta m. fario
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1445 Dátum: 2012. Március 12. - 23:16:42 »
Tibi, nagyon köszönöm! :sör: Egyelőre kifújtak a kérdéseim.  ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1446 Dátum: 2012. Március 13. - 07:22:55 »
Ezeket használom:

http://www.auro.hu/hu/fa-belter/olaj/Nr121-termeszetes-gyantaolaj-impregnalo-alapozo.php
Beáztatom a faanyagot, negyed óra múlva letörlöm a felesleget. Aztán 24 óra múlva jön ez:

http://www.auro.hu/hu/fa-belter/viaszok/Nr171-kemenyviasz-balzsam-(padloviasz).php

Felkentem, várok vele 30-40 percet és polírozom. Nem kell 8000 rpm hozzá, elég egy fúrógép.
Olyan korong kell ami nem szöszöl. ( keményre vart rongy, én kemény filcel csinálom, ide nem jó a sizál  ;)  )

Ebben is van méhviasz, meg karnauba viasz.... meg szárító adalék.... meg a borotva nem pipa......


reofil

u.i.: meg a fenyőgyantából is tud lenni kurva kemény borostyán, csak kell hozzá pár év, meg némi nyomás

u.u.i.:  meg lehet tisztán szerves viaszokból is üveg kemény felüetet készíteni, a nem kicsit idő, és technológia igényes
politurozással

u.u.u.i.: no meg a lakkszömörce által elérhető keménységről nem is beszéltem

u.u.u.u.i.: meg a kulcs szó, a felületi film képződés.....  ;)

Kedves Salmo!

Igen a pipa nem borotva de nem is hajópadló. Ugyanis a borotvát nem szívjuk a pipán nem járunk a padlóval nem borotválkozunk.

A hozzászólásodat olvasva úgy gondolom még nem dolgoztál tiszta carnabua viasszal.
Röviden a technológia:
A lemezes tiszta viasz tömbbe kell olvasztani. Ezt a tömböt a forgó rongykoronghoz nyomod. A súrlódástól megolvad és rátapad a korongra. Ez után a jól előkészített kezelendő felületet a koronghoz nyomva a viasz újra megolvadva rákerül a - mondjuk borotvanyél - felületére. Itt egyenletes filmréteget  ;) kell kialakítani. Ehhez a technológiához kell egy kis gyakorlat. ;)
Így felkerül egy beton keménységű adalék mentes semmilyen szárító anyagot  - amiben nem csak mutatóban van a carnauba viasz - nem igénylő felület a nyélre amit nemcsak selyemfényűre lehet polírozni.

Egyébként javaslom végiggondolni hogy az egyedi pipákat készítő mesterek miért is nem az olcsó padlóviaszt használják

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1447 Dátum: 2012. Március 13. - 07:42:03 »
Egyébként javaslom végiggondolni hogy az egyedi pipákat készítő mesterek miért is nem az olcsó padlóviaszt használják
Kedves Kazam,
évek óta használok tiszta carnauba viaszt, úgy ahogy írod, pipákra, borotvákra. A technikám biztosan még nem az igazi, de
elgondolkoztat rendszeresen, hogy Salmo Tibi munkái milyen tökéletesek (a napsugár seggre esik rajta) annak ellenére is, hogy csak "közönséges padlóviaszt" használ.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1448 Dátum: 2012. Március 13. - 09:19:32 »
Kedves Kazam,
évek óta használok tiszta carnauba viaszt, úgy ahogy írod, pipákra, borotvákra. A technikám biztosan még nem az igazi, de
elgondolkoztat rendszeresen, hogy Salmo Tibi munkái milyen tökéletesek (a napsugár seggre esik rajta) annak ellenére is, hogy csak "közönséges padlóviaszt" használ.


Kedves Malac!
Részemről nem Salmo munkáit kritizáltam. Nem is lenne korrekt mert még nem volt a kezemben.
Sok mindent fel lehet szép fényesre polírozni csak a kérdés az hogy mennyire időtálló. Én erre gondoltam a végiggondolással. Számomra egyértelmű hogy jobb végeredmény érhető el olyan anyaggal amiben nem csak mutatóban van a keménységet tartósságot adó anyag. Mivel hobbiként kezeljük a késes borotválkozást szerintem nem azt a technológiát kéne másolni ami leginkább hasonlít rá. A padló: nagy felület gyorsan olcsón ne túl tartósan mert majd újra vixolják. Ükanyáink tudnának mesélni. Ha a több tízezer forintos pipa ilyen lenne elég sok garis panasz lenne.
Elnézést hogy önzetlenül egy szerintem jobb megoldást próbáltam javasolni - bár körülményesebb - de részemről a "Salmo kultusszal" szembemenést befejeztem.  :sör:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1449 Dátum: 2012. Március 13. - 10:00:56 »
részemről a "Salmo kultusszal" szembemenést befejeztem.  :sör:
...nem is érdemes széllel szemben hugyozni!  :D

Láttam már Galwitz-nál 90e Ft-os Dunhill pipát valószínűleg anyaghiba miatt beégni és széttörni... szóval van sok garis panasz, persze általában a gyökér, nem a viasz miatt.
Ezt ismered?
http://www.senatorov.lv/
 :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1450 Dátum: 2012. Március 13. - 10:07:44 »
Abszolút laikusként kérdezem a hozzáértőktől: a pipánál nem lehet, hogy azért is használnak más viaszt, mert jobban bírja a hőt?
(Pipázni már pipáztam, de fát még soha sem políroztam.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1451 Dátum: 2012. Március 13. - 10:12:11 »
Nem bírja az sem a nagy hőt... és ha valaki jó szívja, langyos marad a fa.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1452 Dátum: 2012. Március 13. - 10:16:13 »
Nem bírja az sem a nagy hőt... és ha valaki jó szívja, langyos marad a fa.

Ha jól szívja, igen... De azért egy pipánál még mindig gyakrabban előfordulhat, hogy átforrósodik, mint egy borotvanyéllel vagy padlóval.  :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1453 Dátum: 2012. Március 13. - 10:29:09 »
...de az előbb okoz bent problémákat, mint kint.
Azt viszont nem tudom, az ember kezén a zsírréteget szereti-e a viasz?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1454 Dátum: 2012. Március 13. - 10:31:24 »
Láttam már Galwitz-nál 90e Ft-os Dunhill pipát valószínűleg anyaghiba miatt beégni és széttörni... szóval van sok garis panasz, persze általában a gyökér, nem a viasz miatt.
Ezt ismered?
http://www.senatorov.lv/
 :sör:
Nekem van olyan Peterson pipám amiből a gyári "trutyi" kitakarítása után "hirtelen" felülfúrttá vált. >:(

A pipáknál a hő katalizátorként működik a kézről felvitt anyagokkal. Aki ügyes annak kevésbé. Egy jól előkészített fát -pasztás polír a vége- méhviasszal is tükör fényesre lehet polírozni.
Hogy ne teljesen off legyek egy hasonlat: a kérdés csak annyi hogy mennyi borotválkozás után kell újra fenni. A kés anyagára célzok.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici