Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397301 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1455 Dátum: 2012. Március 13. - 11:49:12 »
Asszem ZOZO már járt így borotvával is  :crazy:
Pontosan.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1456 Dátum: 2012. Március 13. - 12:30:12 »
Itt egyenletes filmréteget  ;) kell kialakítani. Ehhez a technológiához kell egy kis gyakorlat. ;)
.

Gyakorlat sok mindenhez kell, de csúnyán ködben kaszálsz, ha jelen esetben a filmréteg felvitelét azonosnak veszed a
felületi film képzéssel

Egyébként javaslom végiggondolni hogy az egyedi pipákat készítő mesterek miért is nem az olcsó padlóviaszt használják
Talán azért nem, mert a pipa nem borotva  :crazy:  Egyébként javaslom végig gondolni, hogy az osztrák műemléki felújításoknál
( nem csak padló, bútor, meg minden egyéb) miért ilyen rendszerekt használnak kizárólag.

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1457 Dátum: 2012. Március 13. - 12:43:55 »
"Salmo kultusszal" szembemenést befejeztem.  :sör:

Ez mondjuk aljas volt, de a személyes üzeneteink után, nyilván nem kellett volna mást várnom.

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1458 Dátum: 2012. Március 13. - 14:07:53 »
Az eddigi legjobb felületkezelés amit próbáltam/láttam borotvanyélre az a jó minőségű epoxi, csak ott gond ugye a rétegvastagság, meg a nehéz felvitel.
A CA könnyen karcolódik, az olaj gyorsan mattul, a viasz is sérülékeny, és idővel kopik, mindennek megvan az előnye és a hátránya. Igazán kitalálhatnának erre valami jó megoldást  :) Erre igazából jó megoldást nyújtanak a szintetikus cuccok, csak én túlságosan szeretem a fákat, és jó részük finis nélkül nem a legtartósabb, és a legszebb.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1459 Dátum: 2012. Március 13. - 14:20:03 »
Az eddigi legjobb felületkezelés amit próbáltam/láttam borotvanyélre az a jó minőségű epoxi, csak ott gond ugye a rétegvastagság, meg a nehéz felvitel.
A CA könnyen karcolódik, az olaj gyorsan mattul, a viasz is sérülékeny, és idővel kopik, mindennek megvan az előnye és a hátránya. Igazán kitalálhatnának erre valami jó megoldást  :) Erre igazából jó megoldást nyújtanak a szintetikus cuccok, csak én túlságosan szeretem a fákat, és jó részük finis nélkül nem a legtartósabb, és a legszebb.

Figyelmesebben olvass  :P  ;D

A G10-el meg a micartával nem lenne gond, de unalmas lenne az élet ha csak ebből tudnék dolgozni  :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1460 Dátum: 2012. Március 13. - 14:33:41 »
Ez mondjuk aljas volt, de a személyes üzeneteink után, nyilván nem kellett volna mást várnom.

Salmo
:fetreng: :borz2:


Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1461 Dátum: 2012. Március 13. - 14:41:10 »
Az eddigi legjobb felületkezelés amit próbáltam/láttam borotvanyélre az a jó minőségű epoxi, csak ott gond ugye a rétegvastagság, meg a nehéz felvitel.
A CA könnyen karcolódik, az olaj gyorsan mattul, a viasz is sérülékeny, és idővel kopik, mindennek megvan az előnye és a hátránya. Igazán kitalálhatnának erre valami jó megoldást  :) Erre igazából jó megoldást nyújtanak a szintetikus cuccok, csak én túlságosan szeretem a fákat, és jó részük finis nélkül nem a legtartósabb, és a legszebb.

Úgy tűnik hogy fa területén rokon lelkek vagyunk. Félve mondom a pipa hasonlatot. Amikor egy kazántér karbantartás van akkor belefért nálam egy CA-s rongykorongozás is. Így gondolnám a késeknél is.

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1462 Dátum: 2012. Március 13. - 14:57:27 »
Gyakorlat sok mindenhez kell, de csúnyán ködben kaszálsz, ha jelen esetben a filmréteg felvitelét azonosnak veszed a
felületi film képzéssel
Talán azért nem, mert a pipa nem borotva  :crazy:  Egyébként javaslom végig gondolni, hogy az osztrák műemléki felújításoknál
( nem csak padló, bútor, meg minden egyéb) miért ilyen rendszerekt használnak kizárólag.

Salmo

Nem vagyok restaurátor de szerintem a 78-85 °C-os olvadás pont miatt. Ezen a hőfokon nem egyszerű egyenletesen eloszlatni semmit. Nagy felületen meg pláne. A nem sík felületről már ne is beszéljünk. Napi használatban sincs a műtárgy és főleg nem tapizzák rendszeresen. A tévedés jogát fenntartom.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1463 Dátum: 2012. Március 13. - 22:06:28 »
Amikor egy kazántér karbantartás van akkor belefért nálam egy CA-s rongykorongozás is.
Ezt fejtsd ki részletesen légy szíves!
kazántér-CA ?
rongykorong-CA ?
"Salmo kultusszal"
Én annyira a hatása alá kerültem, hogy ma vettem egy AURO keményviasz balzsamot, a 171-es számút.
Kedvet kaptam, na. Eddig mindent karnaubával kentem. Hátha így még szebb lesz.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1464 Dátum: 2012. Március 13. - 22:39:46 »














W&B 8/8+ ( 26.4 mm) jade green nyél. Holnap megfenem. Hétvégén borotválkozás.


salmo

u.i.: tothzolinak : ez peng rendesen  ;)
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1465 Dátum: 2012. Március 13. - 22:45:01 »
Kultusz ide vagy oda, ez szép lett megint!  ;D

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1466 Dátum: 2012. Március 13. - 23:24:04 »
Édes istenem... Engem meg az asszony letiltott a késes borotválkozásról...  :borotva:
Pedig ezt nagyon elbírnám viselni itthon... :crazy:

Nagyon szép lett...
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1467 Dátum: 2012. Március 13. - 23:35:39 »
Már akartam reklamálni, hogy hol vannak az ígért G10-es kések.  ;D

Először azt gondoltam, hogy kicsit modern ez az anyag ehhez a késhez, de a kés kicsit modernebb hatású a penge alakja és a polír miatt, a nyelet pedig nem csináltad túl szögletesre. Szóval azt akartam mondani, hogy szerintem szépen, stílusosan összehoztad.  :borz2:
Külön hatásos, hogy látszik a brutál nagy penge becsukott állapotban is a nyélpanelen keresztül.

Tetszik, gratulálok!

ui.: Ék anyaga?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1468 Dátum: 2012. Március 14. - 06:37:33 »
AKA... de szép lett.  :borz1:

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1469 Dátum: 2012. Március 14. - 07:18:29 »
Ezt fejtsd ki részletesen légy szíves!
kazántér-CA ?
rongykorong-CA ?Én annyira a hatása alá kerültem, hogy ma vettem egy AURO keményviasz balzsamot, a 171-es számút.
Kedvet kaptam, na. Eddig mindent karanubával kentem. Hátha így még szebb lesz.

És vettem egy Salmo wobblert... lecseréltem a rózsafüzért a visszapillantón.

Elnézést ha félreérthetően fogalmaztam.
A kazántérbe nem kerül CA. A pipa használata közben megvastagodott szénréteg eltávolítása után ha szükséges a külsejét is karbantartottam.
A technológiát leírtam röviden. Azt mondtad te is így használod. Mi nem érthető??
Az Auro termékek jó. A gyerekjátékokra használható beeresztőjét én is használom.
Én meg ateista vagyok :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici