Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 414210 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1485 Dátum: 2012. Március 14. - 22:42:38 »
Azt tudom én is, dolgozunk már rajta, csak nem tudom milyen lámpát és honnan. A helyhiány meg főleg gond, de majd lesz valahogy :) Ha jó idő lesz, akkor megyünk majd a szabadba, ott jobbnak kellene majd lennie.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1486 Dátum: 2012. Március 14. - 22:47:39 »
Nálam egy kép látszik csak, az albumot néztem inkább. A cocobolo nyél tetszik a legjobban. Szép selyem fénye is van. Hogy kezelted?
A két alátétes szegecselés is jól áll a nyélnek szerintem. Milyen méretű alátéteket használtál? A MicroF-es szokásosak?
A tuja nyélpanelek is kb. 3mm vastagok? Nem törékeny?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1487 Dátum: 2012. Március 14. - 23:09:26 »
Azt tudom én is, dolgozunk már rajta, csak nem tudom milyen lámpát és honnan. A helyhiány meg főleg gond, de majd lesz valahogy :) Ha jó idő lesz, akkor megyünk majd a szabadba, ott jobbnak kellene majd lennie.

http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=190.0
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1488 Dátum: 2012. Március 14. - 23:25:15 »
Nálam egy kép látszik csak, az albumot néztem inkább. A cocobolo nyél tetszik a legjobban. Szép selyem fénye is van. Hogy kezelted?
A két alátétes szegecselés is jól áll a nyélnek szerintem. Milyen méretű alátéteket használtál? A MicroF-es szokásosak?
A tuja nyélpanelek is kb. 3mm vastagok? Nem törékeny?

A cocobolo az egy kis olaj és utána egy kis polír, a sok fogdosástól lett ilyen :) A szegecs microfasteners rozsdamentes alátét, a legkisebb és a köv méretből, plusz alpakka rúd. A tuja kb 3mm vastag, meg erre jött rá elég sok CA, így azért stabilabb lett, de a következő ilyen nyelemet máshogyan fogom csinálni. Nem voltam túl nyugodt szegecseléskor, de nem volt vele gond, azóta lett nyúzva kicsit, de úgy tűnik bírni fogja.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1489 Dátum: 2012. Március 15. - 07:46:49 »
Köszi, Sanyi!

A tuja nekem is nagyon tetszene, de már egyszer pórul jártam vele.  :crazy:
A dupla alátétet majd ki fogom én is próbálni valami robusztusabb nyélen.

Szép napot!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1490 Dátum: 2012. Március 15. - 09:53:43 »
Javítva vannak a linkek, most már meg kellene jelenniük a képeknek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1491 Dátum: 2012. Március 15. - 11:33:23 »
Nem vagyok túl nagy fotós, de szerintem világítási problémád van. Ha érdekel, akkor kifejtem valami alkalmasabb topikban...

Még hogy neki vannak világitási problémái, látnád az én képeimet  :crazy:

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1492 Dátum: 2012. Március 15. - 11:50:17 »
Még hogy neki vannak világitási problémái, látnád az én képeimet  :crazy:

Sajnos láttam őket... Neked nem a világítással vannak gondjaid, mert azt te nem használsz.  :fetreng: :fetreng:

Ha vennéd a fáradtságot, és használnál legalább 1 asztali lámpát...
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60370183/
akkor már valahogy kinézne...
Ha meg kettőt veszel, és a két oldaláról világítod meg a tárgyat, akkor már egyenesen fenomenális is lehecc :borz2:
De bonyolultabban a tárgyfotózás topikban...

Akit érdekel, az írjon egy pü-t, és elindulunk a legegyszerűbbtől a legbonyolultabb, profi megoldásokig.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1493 Dátum: 2012. Március 17. - 20:49:24 »


olyan vicces kedvemben........:












Az a fajta penge, amire első ránézésre azt mondja az ember: - hú de jó állapotú.
Aztán csiszolgatás finoman, majd durvábban, majd vissza egészen az 50×2000-es trizact A 45-ig.
Közben azért figyelni, hogy minél jobban megmaradjanak a felíratok.

Nyél alak, ék kialakítás, stb. kicsit rugalmas koncepció, folyamatosan alakulós ( lehet, hogy ez sem a vége......)   ;)


Sanyi már volt, most jómagam, így rajtad a sor Gregg  ;)

salmo




"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1494 Dátum: 2012. Március 17. - 21:06:04 »
Nagyon szép lett Tibi!  :borz1:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1495 Dátum: 2012. Március 17. - 21:09:18 »
Jó ez a zöld G10!  :sör: A sok pici lyuk mondjuk nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet volt, mert gyűjteni fogja a koszt, de az ék az tetszik nagyon.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1496 Dátum: 2012. Március 17. - 21:21:21 »
Laikusként nekem is tetszik ez a "kétszínűség", bár nekem tán úgy lenne 10/10 a nyél, ha állandó vastagságú lenne, tehát ahol vége a nyélnek, ott az ék vastagabb lenne, és így gyakorlatilag egy klasszikus nyélformát kapnánk az egyik végén izgalmas színvilággal :P

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1497 Dátum: 2012. Március 18. - 01:06:43 »
Nekem is egyedül a furatokhoz van kritikai észrevételem. A koszgyűjtés nem jutott eszembe, viszont a fénykép alapján nem alkotnak tökéletes kört. Különösen az északkeleti furatra gondolok. Mondjuk én bele sem mertem volna kezdeni. ;) Talán még állványos fúróval sem, ha lenne. Központos is legyen, szabályos kört is formázzon... áááhh
Egyébként az ötlet és minden más kiváló lett.  :borz2:
Gondolom, ez a G10 nagyobb teret ad a különleges formák kialakítására, mint a fa. Legalábbis a keresztmetszet csökkentésnél nem kell annyira izgulni.


Sanyi már volt, most jómagam, így rajtad a sor Gregg  ;)

- Igyekszem, csiszoló anyagot várok, azután tudom a jelenlegi munkáimat olyan szintre hozni, hogy ki merjem tenni őket. Magas a mérce.  ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1498 Dátum: 2012. Március 18. - 11:28:15 »
Magamból kiindulva igen istenes teljesítmény volt ilyen pici fúróval ilyen egyenletesen kifúrni ennyi lyukat :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1499 Dátum: 2012. Március 18. - 12:45:36 »
Magamból kiindulva igen istenes teljesítmény volt ilyen pici fúróval ilyen egyenletesen kifúrni ennyi lyukat :)

Muszáj volt már valamibe belekötnöm.  :evil:

Nem is gondoltam, hogy Tibi pontosabban is fúrhatott volna. Remélem, nem ez derült ki az észrevételemből. A minta tökéletes kivitelezése valami speciális sablon, vagy fúró/maró nélkül szerintem lehetetlen. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici